SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Рсс новини и база данни

Re: Рсс новини и база данни

Можеш да си триеш старите новини, но си добави 301 редирект заради гугъл най-вече. Т.е. ако новината е била на site.com/novini/iztrita-novina, при not found да те прехвърля на site.com/novini, като тази страница ти е списък с новините например.
 
Re: Рсс новини и база данни

то това е задължително, но ми е интересно при колко статии wordpress или по точно този плугин започва да се "предава"
не става въпрос за споделен хосинг - но на един нормален VPS
 
Re: Рсс новини и база данни

Всяко парсване на rss-и иска повече ресурси, затова много shared хостинги ти спират сайта ако парсваш RSS-и.
 
Re: Рсс новини и база данни

Кому е нужно в даден сайт ежедневно да влизат 500-1500 новини? Каква цел се гони от толкова много контент?
Вярно е, че винаги могат да се намерят изключения и причини да се трият стари новини, но всичко зависи от концепцията на сайта...

ами ако ти ти трябва бързо да прозиведеш сайт с pr7 или 8 си трябва.
 
Re: Рсс новини и база данни

ами ако ти ти трябва бързо да прозиведеш сайт с pr7 или 8 си трябва.

Споделете, как се правят сайтове с висок pr с толкова много новини?
Заинтригувах се!
 
Re: Рсс новини и база данни

Споделете, как се правят сайтове с висок pr с толкова много новини?
Заинтригувах се!

Ами на de пазара има достатъчно литература, уроци, готови софтуерни решения дори и за wordpress, въпреки че не се препоръчва и развит пазар за покупко продажба на линкове и цели сайтове. Дори се дават и под наем на месец. pr7 ците вървят от 12..20 x. евро, 8 и 9 съответно по скъпо. Достатъчно е да знаеш немски.
 
Re: Рсс новини и база данни

Всяко парсване на rss-и иска повече ресурси, затова много shared хостинги ти спират сайта ако парсваш RSS-и.

кеширането и по - дългия период на обновяване не помага ли
То и мен това ме притеснява особено с натрупрането на повече новини -100 000 -200 000 статии какво ще стане да искат да се местя на сървърите на НАСА
 
Re: Рсс новини и база данни

Ами на de пазара има достатъчно литература, уроци, готови софтуерни решения дори и за wordpress, въпреки че не се препоръчва и развит пазар за покупко продажба на линкове и цели сайтове. Дори се дават и под наем на месец. pr7 ците вървят от 12..20 x. евро, 8 и 9 съответно по скъпо. Достатъчно е да знаеш немски.
Научи се да се изразяваш като хората ... какво за БОГА се опита да напишеш тук?
 
Re: Рсс новини и база данни

Кому е нужно в даден сайт ежедневно да влизат 500-1500 новини? Каква цел се гони от толкова много контент?
Вярно е, че винаги могат да се намерят изключения и причини да се трият стари новини, но всичко зависи от концепцията на сайта...
Ако не се сещаш, няма смисъл от обяснения.

Научи се да се изразяваш като хората ... какво за БОГА се опита да напишеш тук?
Аз го разбирам чудесно :)

Колко ли може да понесе wordpress преди да "бутне" сървъра Т.е. ако някой го е ползвал да не е бъгав нещо плугина и да се наложи да трия на 3 месеца тогава въобще няма смисъл от цялото упражнение
Не се занимавай, нищо няма да направиш, и до 1000-ия пост няма да стигне.
 
Последно редактирано:
Re: Рсс новини и база данни

Научи се да се изразяваш като хората ... какво за БОГА се опита да напишеш тук?

Нима очакваш да споделя знания безплатно, при условие че съм платил за тях сериозни кинти и се издържам от тях. Един насочващ съвет е достатъчен. Сериозно за толкова ли малоумен ли ме смяташ?
 
Re: Рсс новини и база данни

Нима очакваш да споделя знания безплатно, при условие че съм платил за тях сериозни кинти и се издържам от тях. Един насочващ съвет е достатъчен. Сериозно за толкова ли малоумен ли ме смяташ?
Аз не можах да разбера връзката между rss новини и PR? Което Изида те пита и ти уж отговори ... но аз нищо не можах да разбера ...
Нямам нужда от твоите знания :)
 
Re: Рсс новини и база данни

Аз не можах да разбера връзката между rss новини и PR? Което Изида те пита и ти уж отговори ... но аз нищо не можах да разбера ...
Нямам нужда от твоите знания :)

Изида е умно и оправно момиче, анализирал съм и сайтовете като логика и подход. Ще почете, ще проумее, ще се възползва. За теб - нямам никаква вина, какво не си разбрал.
 
Re: Рсс новини и база данни

Изида е умно и оправно момиче, анализирал съм и сайтовете като логика и подход. Ще почете, ще проумее, ще се възползва. За теб - нямам никаква вина, какво не си разбрал.
Зле си ... признавам ти го вече официално ... много зле :D
И аз съм ти анализирал сайтовете и съм стигнал до този извод - не разбираш от нищо :D
 
Re: Рсс новини и база данни

Зле си ... признавам ти го вече официално ... много зле :D
И аз съм ти анализирал сайтовете и съм стигнал до този извод - не разбираш от нищо :D

Ми нормално. сайтовете в подписа ми за това и са направени- да губят време на анализатори и да си правят грешни изводи.
 
Re: Рсс новини и база данни

Много се отклонихте от тематиката.
А връзката между rss новините и PR-а е че ако те линкват наистина огромен брой страници дори да са без пейджранк твоя ще се вдигне (освен класирането ти в някакви смотани търсачки, кой ги гледа пък тях :) ). Което vha777 знам от срещата ни че го знае. Та с функционалност като тази: Joomla aggregator, работеща през рсс това може да стане да кажем за не повече от седмица-две.
 
Re: Рсс новини и база данни

Много се отклонихте от тематиката.
А връзката между rss новините и PR-а е че ако те линкват наистина огромен брой страници дори да са без пейджранк твоя ще се вдигне (освен класирането ти в някакви смотани търсачки, кой ги гледа пък тях :) ). Което vha777 знам от срещата ни че го знае. Та с функционалност като тази: Joomla aggregator, работеща през рсс това може да стане да кажем за не повече от седмица-две.
Кой нормален човек ще линква твоя сайт с 2 реда текст вместо оригинала? Вземи се събуди малко ...
С риск да отнеса едно червено квардратче - Мерси за комплимента, vha777! :)
От мен получаваш такова квадратче. Бях разменил линкове с твои блогове в мамита ... гледам, че си ги затворила, не можа ли да пуснеш една тема във форума или нещо подобно. За мен си некоректна ...
 
Re: Рсс новини и база данни

netsurfer, Като не си в час, прочети малко пък тогава пиши. Май от всичко разбираш :)
Някакви имам 2 такива сайта и съм леко в час ... ама какво ли значение има това ... на теория всичко е много лесно :D
 

Горе