SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайтът ми изчезна от гугъл... съвет ?

Philip Kolarov

New member
Здравейте, преди няколко месеца направих едно сайтче.. На 26 февруари в статистиката на хоста излиза, че към сайтът трафикът намалява до 0.
Оказва се, че Гугъл не го открива. Нямам обяснение защо, не са правени никакви промени. Преди време бях правил бекъп и се оказа, че не съм сложил файла sitemap и сайтът е стоял дълго време без него. Възможно ли това да е причината ?
Моля дайте съвет как да реагирам...

Благодаря!
 
Последно редактирано:
прегледай в .htaccess записа
 
Здравей,

прегледах го и не виждам нищо нередно.... преди време от хоста ми бяха забранили MJ12Bot http://pastebin.com/PY94SHL8 . Дали може да е от него?

В никакъв случай това не е причината. Забранил съм MJ12Bot още, когато го пуснаха, дори имахме препирни с един от екипа му, който се опитваше да ни убеди, че е много полезен. Въпреки забраната, Гугъл си ми сканира всички сайтове и нямам проблеми.
Проблемът ти е тук:
Код:
 <Limit GET POST>
  Deny from 69.64.41.236
  Deny from 66.249.
  Deny from 66.
  Deny from       107.170.55.231
 Deny from 107.170.
Тези два реда, добавени от някой малоумник, тотално забраняват достъпа на Гугъл:
Код:
 Deny from 66.249.
  Deny from 66.
Ако ти си го писал, да беше проверил първо адресите, които забраняваш. Я виж:
Код:
66.249.67.134 - - [08/Mar/2015:01:56:22 +0200] "GET / HTTP/1.1" 301 6 "-" "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)"
 
Благодаря... това уж е трябвало да блокира някакви атаки от американски IPта... ще го имам предвид да не се доверявам току така на всеки.

Надявам се скоро Гугъл да ме открие :)

Даже вече индексира една страница.... отново благодаря!
 

Горе