SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайт за въпроси и отговори

nikchobg

New member
Здравейте,

Направих добавка на Question2Answer с превод на български и качих сайт за въпроси и отговори с Q2A с добавката на tonove.info.

  1. Според вас има ли бъдеще един такъв сайт на български?
  2. Приличен ли ви изглежда превода?
  3. Едно нещо, което виждам е, че Q&A не посочва изрично език, което може би е лошо за SEO - това така ли е?
  4. Дали не трябва да се наблегне на дизайна, който е доста изчистен?
  5. Къде е най-добре да се набира критична маса потребители и колко е тя според вас?
  6. Дали да не се опитам да продам сайта неразвит?
  7. Какви препоръки бихте дали?


Благодаря ви.

ПС: Ако се интересувате от самата добавка с превода на български, можете да я намерите тук. Лицензът е GPL v2.
 
Re: Сайт за въпроси и отговори

Преди време мислих и аз да пускам такъв сайт и се разрових из нета да видя дали някой не се е сетил преди мен за това. И се оказа, че има 2-3 такива на български. Само един от тях ми направи впечатление, че човека се е постарал да го направи както трябва. Дизайна му беше къде къде по-добър от твоя. Поразгледах и за посещаемост/активност и не видях нищо което да сочеше, че сайтовете вървят нагоре.

Въпреки всичко моето лично мнение, е че с много реклама и добър маркетинг такъв сайт ще стане известен и много посещаван, дори и да е само на български.
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Дали награда за най-много отговорени или зададени въпроси ще увеличи прекараното време от потребителите в сайта?
 
Re: Сайт за въпроси и отговори

Най-вероятно да, но по-добър ефект би постигнал ако наградата е за най-полезни отговори.
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Аз се обърквам с сайта ти.
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Какво смяташ за объркващо - липсата на достатъчно категории и подкатегории, дизайна, или това, че навигацията е малко странна? Като че ли последното е нормално за сайтовете с въпроси и отговори.
Аз се обърквам с сайта ти.
 
Re: Сайт за въпроси и отговори

Как/КОЙ отговаря на въпросите.
Дали, ако ме интересува нещо конкретно, няма да потърся Гугъл с ключова дума. Или Уикипедия.
Отговорите от други влизащи в сайта ли са или от администраторите?
Не става ли нещо като форум с много неизвестни?
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Всичко много еднакво и еднотипно ми изглежда.
Направи всеки въпрос и отговори в отделна секция с шапка и подходящ дизайн. Моето мнение, че използваш цветове, подходящи за счетоводна програма. А за сайта би трябвало да са ти други, привличащи окото.
Махни фейсбукския цвят на шрифта.
Менюто с линкове го направи в по-малък размер на шрифта. Изпозлвай заоблени ъгли.
Въпроси
Неотговорени
Етикети
Потребители
Задай въпрос


Моят съвет е- черен, сив и червен да са ти цветовете на сайта.
Шапката на всяка секция с въпроси я направи червена с лентичка в десния ъгъл- ВЪПРОС.

Ако не ти харесват цветовете, подбери си други. Ако не се справяш, ще ти дам още идеи за тях.
Никъде не виждам, Контакт, кой си що си...

А това Добре дошли в Тонове Инфо, където можете да питате хора със знания и опит, както и да споделите знанията и опита си с другите. го изтегли под категориите.
И на последно място, направи си банер.
Премести RSS-то долу в хедъра.
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

wgeorgiev, добър въпрос. Администраторът и един приятел отговаряме, и сме си задали повечето въпроси един на друг, няколко са от потребители ... но наистина се стараем с отговорите :) Мисля, че подбрираме така въпросите, че в много от случаите да няма директни отговори, а да можем да покажем как се достига до отговора - надявам се Г. да оцени това. Така ще бъде до натрупването на някаква критична маса потребители, която може и да не бъде достигната преди да ни омръзне :)
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Federal, много благодаря за препоръките. Ще се опитам да имплементирам някои от тях до около месец. Работата по сайта ми е хоби и за съжаление не мога да му отделя много време :) Старая се да ползвам стандартни компоненти доколкото мога, но наистина си струва да послушам съветите ти.
 
Последно редактирано:
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Идеята е малко да "омекотиш" дизайна. Ами успех. Ако се интересуваш от помощ, мога да ти помогна на любителско ниво.
 
За: Сайт за въпроси и отговори

За: Сайт за въпроси и отговори

Разбира се, бих приел помощ. Тук му е мястото до спомена, че Question2Answer е с GPL v2 лиценз, така че каквото направим трябва да го пуснем свободно за даунлоад, както направих с превода.
 

Горе