SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сателитки умират ли?

За: Сателитки умират ли?

За: Сателитки умират ли?

Зависи от сателитката. Ако от дъжд на вятър се поства по някоя и друга статия, няма да има ефект естествено.

Ако се поддържа като блог, примерно, обновява се редовно и блоговете са тематични на сайта, който се оптимизира - ще има ефект, естествено. Само, че това си изисква доста ресурс - време, пари, поддръжка...

Може би е по-лесно да платиш на блогъри да ти напишат по една статия, отколкото да се инвестира в 10 сателитки, примерно.
 
За: Сателитки умират ли?

За: Сателитки умират ли?

Ами докладването от нелоялна конкуренция перо ли е в тази игра?

И лоялна конкуренция ли има? :)
 
За: Сателитки умират ли?

За: Сателитки умират ли?

Ами докладването от нелоялна конкуренция перо ли е в тази игра?

Какво разбираш под "нелоялна конкуренция"?

Всеки си има някаква тактика, инструменти, "оръжия", които използва, за да изкара един сайт. Някакъв ресурс, който си е изградил с труд, влагане на пари и много време.

Под "нелоялна конкуренция" аз разбирам някой, който се опитва да ти навреди на сайта по всячески начин - имам предвид на класирането му. Тоест, да ти измести сайта, примерно като му вреди.

А пък не смятам, че има оптимизатор, който да постъпва толкова некоректно (или поне не съм попадала на такъв). Тъй де - трябва да има спортсменство. А в тази ниша мисля, че го има.

Иначе, ако единия сео има сателитки, пък другия не и затова реши да го изпорти на гугъл - това си е "нелоялна конкуренция" за мен - защото все пак първия е положил някакъв труд, за да изгради въпросните сателитки... - това е само пример. Така е, обаче и при други подобни ситуации. :)
 
За: Сателитки умират ли?

За: Сателитки умират ли?

Под "нелоялна конкуренция" аз разбирам някой, който се опитва да ти навреди на сайта по всячески начин - имам предвид на класирането му. Тоест, да ти измести сайта, примерно като му вреди.

Типично по български, на мен ми е добре, когато на другия му е зле. За жалост има ги и такива хора, добре е да се следи постоянно какво влиза към сайта ти като линкове
 
За: Сателитки умират ли?

За: Сателитки умират ли?

Типично по български, на мен ми е добре, когато на другия му е зле. За жалост има ги и такива хора, добре е да се следи постоянно какво влиза към сайта ти като линкове

Значи такива хора не са никакви оптимизатори, защото един истински професионалист ще заложи на знанията и уменията си, за да пребори конкуренцията, а не на тарикатлъка "на Вуте да му е зле". ;)

Иначе за следенето на линковете, да, добре е да се следи кое как и защо... :)
 

Горе