SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Пълен Хикс, сори за офтопика.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Пълен Хикс, сори за офтопика.
И моите очи са на Х и краката вече отиват към шпиц. :mad:
Предполагам, че след около 2 часа от този момент пак ще тръгне както предните дни, но това не ми решава проблема. Трябва да разбера какво в скапаната боза създава проблем, а нямам идея как.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Позволих си да ти проследя IP-то и да проверя порта. Проблема не е в друг процес, който заема порта, а това, че порта е затворен. Ето репорт от nmap:

25/tcp closed smtp

Нещо затваря порта.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Позволих си да ти проследя IP-то и да проверя порта. Проблема не е в друг процес, който заема порта, а това, че порта е затворен. Ето репорт от nmap:
25/tcp closed smtp
Нещо затваря порта.
И аз стигнах до този извод, но не мога да разбера какво е то. Не вярвам да е рутера, защото и него рестартирам заедно с компютъра и поне 5 пъти му проверих пренасочването на портовете. Рутерът е Линксис Е1200, по-нов от година.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Не може да е от рутера след като правиш тест с telnet localhost :) Нещо на самия windows ти затваря порта.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Сега, ако ми кажеш ко е или как да разбера, цена няма да имаш. Цял следобед разпитвам Гугъл и досега нищо полезно.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Малко вероятно е да уцеля версията на Windows но все пак били пробвал следното:

Код:
 netsh firewall add portopening TCP 25 SMTPserver
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Това в доспромпта ли да го напиша? Бозата ми е ХР СП3 и след малко смятам да пусна нова инсталация на СП3, за да пренапише малко нещата. След него нямам ъпдейти, защото съм ги спрял нарочно, че по едно време предизвикваха проблеми.

П. С. Пуснах командата, даде ми отговор ОК, но сървърът пак не тръгна. Пускам преинсталация на сървис пака и пак ще пиша.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Сървис пакът се инсталира донякъде и след това заяви, че достъпът му е забранен и прекъсна инсталацията. Не създаде нови проблеми, но и не помогна с нищо. Сега мисля да го зарязвам, че ми дойде до козирката от него, пък утре - нов ден, нов акъл...
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Ако може да го понесе машината, сложи win7 със SP1 и го орежи намакс
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Машината ще го понесе, но напоследък съм страшно разочарован от последните две отрочета на МС - седмицата пак горе-долу става за нещо, но осмицата е върха на редмъндската простотия. По неудобно и недодялано нещо не са правили досега. В същото време вече овехтелия ХР се държи така стабилно, че повече няма накъде. Допускам, че проблемът ми сега е от повреден имидж или просто са се омазали, когато програмата е писала върху стария. Предвиждам два пътя за следващите дни (ако зеидно не измислим решение) - или връщане на този същия имидж след предварителен формат на диска, или връщане към имидж от август 2012. Тази конфигурация ми работи от години и няма причина да я сменям сега, колкото и да е дразнещ проблемът.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Изключително трудно е да се възстанови странно реагиращ стар windows, особено след като казваш, че не искаш да му теглиш ъпдейти. Поне инсталирай всички налични пачове, свързани с SMTP уязвимостите. Възможно е и вирус да блокира порт-а, провери под сейф мод дали ще тръгне мейл клиента и сканирай компютъра с 2-3 антивирусни, по възможност от външна операционна система. Съжалявам, че разтеглихме така темата, но при подобен специфичен проблем, догадките са много.
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Пусни, командата, която ти пратих и после пак telnet localhost 25 . Ако не стане, рестартирай windows в safe mode с включен networking и направи същото - командата netsh и тест с telnet localhost 25
 
За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

За: Сериозен проблем! Моля за помощ!

Благодаря и на двамата за помощта и съветите. Тази сутрин проблемът се реши и доказа един от законите на Мърфи за компютрите през 21 век, а именно:
"Хардуер е това, което можеш да ритнеш, софтуер - това, което не работи."

Понеже мисълта за проблема ме тормози от вторник, тази сутрин се събудих в 5.30 и взех да разсъждавам. По някое време станах, направих бекъп на сървърите и върнах системата от имидж, направен през декември 2012. След това си върнах сървърите по местата им и всичко си тръгна като песен.

От това мога да направя две предположения - или имиджът от януари е омазан, макар проверката да го показва като нормален, или в деня, когато съм го правил е възникнал проблем, който аз не съм видял и съм го внесъл в имиджа. Така или иначе, явно с него не става и ще го изтрия, за да не ме подведе отново.

Благодаря ви отново! :clap:
 

Горе