SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Скрипт под крон и кирилица

azsym

New member
Имам един скрипт на питон който искам да подкарам като крон на сървъра ми.
Скрипта публикува през определно време един текст на един сайт. Скрипта има и вин вариант със следното най-горе:
# -*- coding: UTF-8 -*-

след това по-долу има тескт на кирилица. Ако го отворя с НП++ показва енкодонга като анси ас ютф8. Обаче при това положение побликува на маймуница. Ако в НП++ променя енкодинга на АНСИ публикува ОК. Обаче при това положение крон (линукс) версията реве че има проблем с променливата дето държи кирилицата. Нямам грешката пред мен, но как да се направи, че да, мога да публикувам кирилица. Сайта е windows-1251.
 
За: Скрипт под крон и кирилица

За: Скрипт под крон и кирилица

Здравей,
пробва ли да смениш енкодинга на файла на windows-1251 ?
Поздрави.
 
Re: Скрипт под крон и кирилица

Има малко ново развитие:

скрипта работи ОК на raspbian linux (na raspberrypi) ако го стартирам ръчно. Т.е. стартира - пише си началното инфо на конзолата, после пише какво публикува и после пише готово.
Обаче под крон пише само началното инфо и нищо повече. А и нищо не публикува. Не дава грешки, просто началното инфо и край.
Не разбирам що така.
 
Последно редактирано:
Re: Скрипт под крон и кирилица

ето как е изхода от крон-а:
Screenshot0007.jpg

и как е изхода от директния старт:
Screenshot0008.jpg

*пути за симбиан - ако някой се интересува :)

след онова тъпо име :) почва да качва текста, но при крона спира до там и нищо не се качва.
 
За: Скрипт под крон и кирилица

За: Скрипт под крон и кирилица

Здравей,
настрой си крона да изпраща информацията от изхода на скрипта на електронната ти поща. Ако ползваш цпанел има опция, ако не - слагаш на-отгоре в конф. файла MAILTO=example@example.com
Поздрави.
 
Re: За: Скрипт под крон и кирилица

Re: За: Скрипт под крон и кирилица

Здравей,
настрой си крона да изпраща информацията от изхода на скрипта на електронната ти поща. Ако ползваш цпанел има опция, ако не - слагаш на-отгоре в конф. файла MAILTO=example@example.com
Поздрави.

крона в момента праща изхода от скрипта в един лог файл на сървъра - първата картинка. обаче факта е, че не праща данните на сайта. дори да го насоча към имейл това как ще промени операцията?
 
Последно редактирано:
За: Скрипт под крон и кирилица

За: Скрипт под крон и кирилица

Здравей,
не съм гледал картинките, съжерлявам не видях, че е лог. Пренасочването към мейла няма да промени операцията, по-добре си оправи скрипта да записва всички грешки в лога.
От снимките не се вижда дали крона се изпълнява със същият потребител с който пробваш през конзолата.
 
За: Скрипт под крон и кирилица

За: Скрипт под крон и кирилица

А на някаква не ембедната дистрибуция работи ли нормално, с raspbian не съм работил но angstrom е извращение, така че напълно нормално проблема да идва от самия cron демон. По-интересното е какъв е този сървър на raspberrypi?
 
Re: За: Скрипт под крон и кирилица

Re: За: Скрипт под крон и кирилица

проблема беше, че крон-а върви с друг логин. и при мен в скрипта имаше грешка, че не бях оказал пътя до един файл, който се зареждаше от скрипта.
след като оправих това, всичко си работи ОК и скрипта публикува.
 
За: Скрипт под крон и кирилица

За: Скрипт под крон и кирилица

Не разбирам това как променя енкодинга или посоката на разсъждения е била грешна?
 
За: Скрипт под крон и кирилица

За: Скрипт под крон и кирилица

Дай да го видим тоя скрипт
 
Re: За: Скрипт под крон и кирилица

Re: За: Скрипт под крон и кирилица

Не разбирам това как променя енкодинга или посоката на разсъждения е била грешна?

проблема с енкодинга беше на един определен (различен) линукс сървър. Оказа се, че на РПай няма проблем с енкодинга. Затова казах 'ново развитие'

@КК - скрипта не е важен, говоря принципно тук...
 

Горе