SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Скъсаха ме от спам

lipa

New member
Сайта е на WordPress 3.4.1 и съм сложил BuddyPress последната версия. Обаче от като получих пр3 започна усилен спам от едни руски сайтове интернет магазини, казина, бижута и т.н. Спама се появява като обновяване на информацията за потребителите и от там съответно в меню -activity. Мислех че ще ги истрия просто или блокирам и проблемът ще се реши, но не след около 5 минути имам още 10-15 регистрации на потребители с рекламно съдържание и линкове. Предполагам, че става въпрос за автоматична регистрация на потребители или нещо такова....Как да спра тези спамерски регистрации? Моля за помощ !
 
За: Скъсаха ме от спам

За: Скъсаха ме от спам

А защо не спреш регистрациите и да минават само тези с твое одобрение ?
 
За: Скъсаха ме от спам

За: Скъсаха ме от спам

на първо време отмени това, добави Аксимет и ако това не помогне някоя капча

Виж файлът 906

Защото имам малко потребители изками се да тръгне сайта...Това ще ме обрече на провал преди да съм почнал((( Но май ще се наложи нещо такова в крайна сметка
 
За: Скъсаха ме от спам

За: Скъсаха ме от спам

Нищо не ги спира.... Някаква напаст сложих да се регистрират като инактив и пак не ги спря, сложих и каптча и акисемет има... Това е някаква руска спамер машина моля сериозно за помощ ((((
 
За: Скъсаха ме от спам

За: Скъсаха ме от спам

Нищо не ги спира.... Някаква напаст сложих да се регистрират като инактив и пак не ги спря, сложих и каптча и акисемет има... Това е някаква руска спамер машина моля сериозно за помощ ((((
Вероятно използват Xrumer, който чете повечето капчи като че са писани за него. Те практически повече затрудняват хората, отколкото тая програма. Препоръчвам ти да опиташ това - identipic.com. Може да го видиш в действие в сайта с вицове в подписа ми в регистрацията за нов потребител. Особево както съм превел думите на български, няма начин да не заседне на спамърите.
 
За: Скъсаха ме от спам

За: Скъсаха ме от спам

Вероятно използват Xrumer, който чете повечето капчи като че са писани за него. Те практически повече затрудняват хората, отколкото тая програма. Препоръчвам ти да опиташ това - identipic.com. Може да го видиш в действие в сайта с вицове в подписа ми в регистрацията за нов потребител. Особево както съм превел думите на български, няма начин да не заседне на спамърите.
това как се слага?
 
За: Скъсаха ме от спам

За: Скъсаха ме от спам

Слага се с копи/пейст, ама малко трябва да се потрудиш и да прочетеш. Хората са го обяснили с примери. А аз не познавам строежа на уордпрес, за да ти сдъвча всичко наготово.
 
За: Re: Скъсаха ме от спам

За: Re: Скъсаха ме от спам

друг вариант е да баннеш ип-тата от русия

Яко, при условие, че сайта предполагам е руски. :happy:
 

Горе