SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

След добавяне на статии в директории?

Alexius

New member
Здравейте, какво е мнението Ви относно писането на статии,а именно през няколко дни в уникални статии в различни директории с висок PR или не е проблем ако наведнъж се публикуват в директориите. И другото което искам да питам, след публикуването им, с някакъв tool да се добавят към социални мрежи наведнъж или ръчно през ден два.
 
Re: След добавяне на статии в директории?

писането на статии,а именно през няколко дни в уникални статии в различни директории с висок PR

Принципно постепенното изграждане на беклинковете е най-добрият вариант

...или не е проблем ако наведнъж се публикуват в директориите.

Зависи от количеството - 10 статии могат да се добавят и наведнъж, 1000 статии не е толкова добра идея

след публикуването им, с някакъв tool да се добавят към социални мрежи наведнъж или ръчно през ден два.

Първо за какъв език става въпрос? За български isocbox.com, за английски bookmarking demon. Отново, в зависимост от количеството може да се добавят и всички наведнъж. В случая по-скоро проблем би имало със самата социална мрежа - съвсем нормално има защити срещу "оспамването" на мрежата с линкове.
 
Re: След добавяне на статии в директории?

Isocbox-a на някой от форума ли е? Видях на кого е в предприемача.
 
Последно редактирано:
Re: След добавяне на статии в директории?

За сайт на БГ става въпрос. Значи с тези 7-8 статии до момента ми е ясно, че голям ефект не може да се очаква, но 30-40 дали ще се усетят в SERP-а. В момента по основните ключови думи съм на между 5та и 13та позиция, нисшата е изключително конкурента. SEO-то което се опитвам сам да правя е истинско предизвикателство за мен :)
 
Re: След добавяне на статии в директории?

"но 30-40 дали ще се усетят в SERP-а" ами зависи в какви сайтове ще ги публикуваш и каква е нишата. Ако е наистина конкурентна както спомена, може и да няма "поразяващи" резултати, но определено ще са положителни ако статиите са изпипани и с повечко думи
 
Re: След добавяне на статии в директории?

Здравейте, какво е мнението Ви относно писането на статии,а именно през няколко дни в уникални статии в различни директории с висок PR или не е проблем ако наведнъж се публикуват в директориите. И другото което искам да питам, след публикуването им, с някакъв tool да се добавят към социални мрежи наведнъж или ръчно през ден два.

Моите лични наблюдения са, че ако са статиите са публикувани на един път, ефекта се оказва по-слаб отколкото ако се добавят през определен интервал от време.

Някои хора процедират така: Пишат 10-20-30 статии като документи и после ги изсипват на веднъж.

Аз лично процедирам така: Когато ми се отдаде музата пиша 1 или 2 статии ги пускам в някоя директория за статии. Тука трябва да вмъкна, че не се занимавам професионално със SEO, нито с копирайтинг. След още няколко дена пак 1-2. Като през това време си водя записки кое къде съм пуснал.

Като се насъберат добавени статийки започвам да ги добавям по социалки, като пак не е задължително всичко да става едно след друго като на конвейер :)

Работата е всичко да изглежда що-годе естествено. Не може току що създаден сайт да се пръкне и изведнъж 30-40 блогъра (защото директориите за статии са блогове) да започнат да пишат за нас.
Според мен ако нещата вървят плавно и постепенно ефекта ще е по-голям.
Друг е въпроса, че на повечето хора не им се чака и от зор правят глупости :)
 
Re: След добавяне на статии в директории?

Здравейте, какво е мнението Ви относно писането на статии,а именно през няколко дни в уникални статии в различни директории с висок PR или не е проблем ако наведнъж се публикуват в директориите. И другото което искам да питам, след публикуването им, с някакъв tool да се добавят към социални мрежи наведнъж или ръчно през ден два.

щом донорите са с висок ПР - правилно сте се насочили

няма да има санкции
 

Горе