SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спад в позиции след изпращане на sitemap.xml

mgrozdanov

New member
От известно време забелязвам нещо доста странно. Имам сайт, в който си се генерира автоматично sitemap.xml. Google си го тегли през около 10 тина дена, като всеки път сайтмапа е с някой нов урл адрес, демек съм качил информация. И най-странното е, че всеки път като изтегли сайтмапа падам с по няколко позиции в SERP. После за няколко дена се вдигам на обичайните места, докато не дойде новото изтегляне на сайтмапа и пак не падна. Замислил съм се дали да не премахна сайтмапа и дали това не е просто съвпадение, но е факт, че се случва вече поне 6-7 пъти.
 
re: Спад в позиции след изпращане на sitemap.xml

не
от години забелязвам, че това е нормално

правя ли промени по даден сайт

първо пада надолу, а после - ако са добри промените :eek: - се качва доста по-нагоре от предишното положение
 
re: Спад в позиции след изпращане на sitemap.xml

Защо се случва след изтеглянето на сайтмапа. Реално гоогъл вече знае за линковете още преди изтеглянето, понеже съм ги добавил в Google+, Facebook. Малко ми е странно. Ако почне да ми тегли сайтмапа през три дена ще стане лошо :)
Няма нужда всеки път да го правиш на нов адрес. Просто го пингваш и той Гугъл ще си го обходи и ще види кои са новите адреси в него.

Той автоматично си го тегли, имах в предвид, че има нова информация във сайтмапа.
 
За: re: Спад в позиции след изпращане на sitemap.xml

За: re: Спад в позиции след изпращане на sitemap.xml

Защо се случва след изтеглянето на сайтмапа. Реално гоогъл вече знае за линковете още преди изтеглянето, понеже съм ги добавил в Google+, Facebook. Малко ми е странно. Ако почне да ми тегли сайтмапа през три дена ще стане лошо :)


Той автоматично си го тегли, имах в предвид, че има нова информация във сайтмапа.

Не е гаранция, че Google знае за новите ти линкове, въпреки че си ги пускал по социалките и други места - зависи кое ще хванат първо роботите.

Но недей след всеки нов URL да resubmit-ваш сайтмапа - няма да постигнеш нищо... Робота на Google така или иначе сам преценява и приоритизира - не можеш да го насилваш ;)

И един съвет - не очаквай резултати в рамките на няколко часа, мери в дни и седмици, за да имаш по-ясна представа за голямата картина ;)
 
Re: Спад в позиции след изпращане на sitemap.xml

Четири дена след като Google изтегли сайтмапа и бях паднал до 6-7 място по дадена ключова дума, днеска се завърнах на на втората позиция, на която съм си по принцип. В очакване съм на новото изтегляне на сайтмапа, предполагам до 4-5 дена Google ще го изтегли автоматично.
 

Горе