SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

cloxy

Super Moderator
Екип
Двама клиенти вчера ми се оплакаха, че две SEO фирми ги спамят с неустоими предложения. Имена няма да споменавам, но са лесни за откриване. Спамът е телефонен и по мейл, като дори на единия клиент са звъняли и на двамата собственици на фирмата.

Предполагам, че се възползват от пингвин ъпдейта на Гугъл. Много фирмени сайтове загубиха позиции след него. Тези според мен използват момента, за да си пробутат услугите. Странното е, че звънят и на сайтове, които вече са на челни места :)
 
Последно редактирано:
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Не съм много сигурен, че имената им са истински :) Или за последните 3 месеца са се пръкнали няколко топ SEO специалистки :cska:
 
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

internetreklama.bg ме наспамиха вчера с офертите си за СЕО
 
Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Дам на последък има доста засилване на офертите. Това е предложение към сайт на който се предлагат и СЕО неща. Даже и имейла им не работеше за да разбера какво искат да ми предложат.

"Здравейте,

Ще използвам възможността да се представя. Казвам се Анна Петрова,
радвам се да се запознаем. Работя като SEO мениджър
за Bulgarian SEO.

Правя проучване за един от моите партньори и в процеса на работа
забелязах XXXXXXX.com и имам няколко интересни предложения за вас.
Бих искала да ви кажа повече за тях.

Като SEO експерт аз поддържам сайтове с високо качество, които
могат да подхождат на вашия сайт и да му помогнат да получи по-добро
класиране и трафик.

Ако се интересувате, ще се радвам да ви изпратя допълнителна информация
и всички детайли, необходими за реализирането на идеята."
 
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Подобно писмо от Bulgarian SEO получих и аз, но при опит за комуникация с тях - никакъв отговор! Беше ми интересно да разбера, каква оферта ще ми предложат, при условие че заемам добри позиции в нишата си...
 
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Ами някои притежатели на сайтове, които не знаят за скорошните промени, може да се окачат на въдицата.
 
Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

bulgarianseo.net направиха преди малко грешката и мен да наспамят директно на фирмената поща на Cloxy. Абсурдно е. Ще препратя неустоимото предложение на КЗП :)
 
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

И през меня минаха ;) още сървъра им връща репорти, че не приема пощенски писма.
 
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Аз получих 2 писма за 2 различни сайта, писах им 2та пъти и нищо :D
 
Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

bulgarianseo.net направиха преди малко грешката и мен да наспамят директно на фирмената поща на Cloxy. Абсурдно е. Ще препратя неустоимото предложение на КЗП :)

Шансовете да им направят нещо са минимални. Първо, твоя фирмен мейл трябва да е регистриран в специален регистър, който упоменава, че не желаеш адреса да бъде взиман от публичното пространство. И второ, мейлове изпратени през PHP не разглеждат, защото нищо не можели да докажат.
 
За: Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Шансовете да им направят нещо са минимални. Първо, твоя фирмен мейл трябва да е регистриран в специален регистър, който упоменава, че не желаеш адреса да бъде взиман от публичното пространство. И второ, мейлове изпратени през PHP не разглеждат, защото нищо не можели да докажат.

1. Ти от къде знаеш, че неговия e-mail адрес не е в този списък - аз да те светна, там е и то доста отдавна
2. Мейлите изпратени от PHP също имат хедъри и те лесно се проследяват. Ако някой от държавния апарат има нужда от консултация ще му ги разясним безплатно.
 
Re: За: Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Re: За: Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Казвам какво ми отговориха, след като подадох жалба срещу една пицария, която ме залива със спам ежедневно повече от половин година. Директно ме отказаха да се занимавам с тях.
 
За: Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

bulgarianseo.net направиха преди малко грешката и мен да наспамят директно на фирмената поща на Cloxy. Абсурдно е. Ще препратя неустоимото предложение на КЗП :)

тия хора от разпращане на мейли не са насмогнали да си оправят собственият сайт.
kAnJxq5UfnnRa.jpg
 
Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Преди и аз получих подобно предложение, което направо изби рибата.
Звъннаха ми по телефона и ми предложиха за 75 лв. за ГОДИНА: Сео поддръжка, проучване на кл. думи в адуърдс, 100 часа за реклама в адуъртс и вечеря с нощувка за двама в хотел, който вече не помня кой беше и промоцията изтичала до края на работния ден.
На въпроса на коя позиция могът да ме класират. Ми отговориха че зависи от кл. дума и те ще изберът кл. думи по които да ме класират, като ще се постараят да бъде колкото се може по напред в класирането.
Получавал съм много такива обажданя, но това е направо върхът на сладоледа.
 
Re: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

само за това си е струвало... другото ти е дюшеш
Точно затова си помислих че не предлагат сео а вечеря за двама, като към това ти предлагат безплатни 100 часа адуърдс.
Такава оферта не може да ме заинтригува. Знам как се прави сео и колко много труд се влага затова мисля, че 75 лв. за година е много несериозно.
 
За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

За: Спам за SEO услуги след пингвин ъпдейта

Е какво искте това им е бизнеса на хората да предлагат СЕО! Думата "Спам" е измислена от слабо конкорентни сайтове, които не са уверени в себе си и се мъчат да одавят конкоренцията в зародиш!
 

Горе