SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Специални web - адреси структура

Sigma

New member
Здравейте
Колко важни са специалните web адреси за SEO-то. Става въпрос за онлайн магазин. Ползвам Summercart и там няма как да си ги направя автоматично и се чудя дали да правя за всеки продукт подобен адрес:
maratonki.net/majki-maratonki/maratonki-bqgane/maratonka-addidas111
Повечето ми конкуренти са с подобна структура на адресите.
За сега съм направил само за категориите и подкатегориите (maratonki.net/majki-maratonki/maratonki-bqgane)
Правилен ли е начина на изграждане? Тъй като го правя ръчно и пиша за всяка кат. и подкататегория отделен адрес?
 
Re: Специални web - адреси структура

Според мен засега вървиш в правилната посока и правиш наистина смислени структури. Грешното е ако ги пренаписваш автоматично и се получат резултати, като:

/cid/5/маратонки-бягане

при които някои от нивата са невалидни и примерно като изтриеш част от адреса води до грешка.
 
За: Специални web - адреси структура

За: Специални web - адреси структура

maratonki.net/majki-maratonki/maratonki-bqgane/maratonka-addidas111

Добре де, само на мен ли ми прави впечатление, че в посочения пример цели 4 пъти се повтаря думата "маратонки". Това не е ли спам?
Не се ли прекалява по този начин?
 
За: Специални web - адреси структура

За: Специални web - адреси структура

Добре де, само на мен ли ми прави впечатление, че в посочения пример цели 4 пъти се повтаря думата "маратонки". Това не е ли спам?
Не се ли прекалява по този начин?

Мда, няма нужда да се слага в по-ниските нива щом го има в самия домейн.
 
За: Специални web - адреси структура

За: Специални web - адреси структура

Добре де, само на мен ли ми прави впечатление, че в посочения пример цели 4 пъти се повтаря думата "маратонки". Това не е ли спам?
Не се ли прекалява по този начин?

При конкурентите е 3-пъти без домейна само категориите. Аз съм стигнал до категориите и подкатегориите и въпроса ми е дали си заслужава да правя на всички продукти подобна структура?
Евентуално повторение на наименование на подкатегория (...../...../maratonki-bqgane/ в няколко главни категории проблем ли е?
 
Re: Специални web - адреси структура

Много често пропускаме факта, че Google не е глупав. Не е нужно в едно урл да види 10 пъти думата маратонки за да му стане ясно, че става въпрос за това. При положение, че домейна ти включва тази дума направи адреса просто: maratonki.net/majki/zabqgane/addidas111

Не прекалявай с натрапването на ключовата ти дума.
 
За: Специални web - адреси структура

За: Специални web - адреси структура

А ако ползваме този онлайн магазин за пример, но домейна е: diemasport.bg и пак продават маратонки до какво ниво на вложеност в смисъл категории и подкатегории и т.н. ще е добре да се ползва maratonki, за да не е съвсем спамерско?
 
За: Специални web - адреси структура

За: Специални web - адреси структура

Веднъж ти стига. При повече не вярвам да има по-голяма полза. Но това не значи, че ще има негативен SEO ефект при два пъти. Сигурно негативния ефект е при повечко.
 
Re: Специални web - адреси структура

трудно ще да станат така ако имаш мъже и жени... защото
ще имаш дублиране на категории съответно адреси
маратонки (жени)
маратонки (мъже)
при магазини от този тип трудно... или измисляш нещо от рода на
мъже/маратонки-м/бягане-м/
жени/маратонки-ж/бягане-ж/
 

Горе