SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спинър и синонимен речник

rdx1968

New member
Здравейте!
Отделих известно време да направя още един спинър, който обаче е придружен със синонимен речник. И двата инструмента са достъпни на адреса по-долу:

http://saiman.thefreeart.com/seo/

Идеята е текстът, който искаме да спиннем да се прекара първо през синонимния речник. За целта копираме някакъв текст и го слагаме в полето, след което се натиска "Изпрати". Като резултат трябва да получим шаблон, който е готов за пускане в спинъра. Тук трябва да отбележа предимствата и недостатъците на синонимния речник, а именно:
- Понякога вади прекалено много думи, част от които не пасват. Това налага да прегледаме текста, преди да го спуснем към спинъра
- Като предимство мога да посоча това, че запазва форма, число време и т.н. на думата. Например ако пуснем думата "използвайте" там, ще изкара като синоними "експлоатирайте", "оползотворявайте" и т.н., което според мен е предимство.

За спинъра, няма кой знае какво да добавя, освен това, че съм го замислил да "обучава" синонимния речник. Например:
- Вкарвате някакъв ваш шаблон (или изчистен такъв, генериран от речника) и спинъра преглежда думите, след което преценява кои са синоними и ако ги няма добавени ги добавя (това не се случва в реално време, да не се чудите, че не работи).
- Друго, което ми се струва важно да се отбележи е, че спинъра ще се опитва да оценява кои синоними се използват по-често и кои не. Целта е след време синонимният речник да дава все по-точни и по-добри резултати.

Ще се радвам, да го погледнете и да споделите мнение. Ако пък ви е от ползва ще се радвам още повече :)
 
Re: Спинър и синонимен речник

Супер е, поздравления! Тормозих го, тормозих го, но не успях да намеря бъгче. Добра работа!
 
Re: Спинър и синонимен речник

Малко се губи смисъла при автоматична настройка.

Впечатлението е текстът, който ламтим да спиннем да се прекара предно през подобния речник. За същността усвояваме някакъв текст и го забиваме в полето, след което се напора "Изпрати". Като резултат трябва да получим шаблон, който е готов за пускане в спинъра. Тук дотрябва да отбележа качествата и минусите на равносмисления речник, а именно: - Понякога канали прекомерно много думи, част от които не съвпадат . Това побеждава да прегледаме текста, преди да го спуснем към спинъра - Като предимство мога да посоча това, че питае форма, число време и т.н. на изказването . Например ако пуснем изказването "използвайте" там, ще изкара като думи "експлоатирайте", "оползотворявайте" и т.н., което според мен е предимство.
 
Re: Спинър и синонимен речник

Честно казано пуснах голям набор от думи, за да видя как ще ги замени. Наложи ми се в статия от 8 реда да сменя 3 думи. Според мен е доста добро постижение, имайки предвид някои думи които се пишат по един и същ начин, а имат различен смисъл (избяга ми термина и не ми се мисли :D ) той няма как да ги хване и от там имах 2 грешки.
Според мен е добре направен.
 
Re: Спинър и синонимен речник

Някъде може да се губи смисъла, но с малко поправки става чудесно. Ползвам тоя http://www.freearticlespinner.com/ на ЕН, но пак се поправя след генерирането на текст. Е то няма как да си лежим и днес някой да ни избълва 1000 идеални уникални текста
 
Re: Спинър и синонимен речник

Интересно е, ще опитам да намеря време да го тествам и аз днес. Похвално е че е безплатен.
 
Последно редактирано:
Re: Спинър и синонимен речник

Малко се губи смисъла при автоматична настройка.

Имаш право. В момента текстовете, които се генерират автоматично не са особено добри и се налага да се намеси човек - да изтрие част от синонимите и където е възможно да добави нови. Идеята обаче е следната:
В момента, това което преминава през спинъра се анализира и се записва кои двойки синоними се използват. При преминаването на повече читави темплейти (под читави имам предвид такива, които са прегледани от човек, така че да се генерира смислен текст) тази информация, за използваните синоними ще нараства все повече и повече.
Целта тук е в един момент да имаме достатъчно информация, така че да можем да изберем от синонимния речник да извади само синонимите, които са използвани например в поне 50% от случаите (този процент трябва да може да се избира).
 
Re: Спинър и синонимен речник

Не че не оценявам работата, но според мен дава прекалено много "синоними". Аз буквално отделям повече време да трия огромно количество безсмислени думи, отколкото бих отделял ако си напиша няколко смислени сам :). Примерно напишете думата "ново" или "точна" и много други и вижте за какво си говорим. Представете си в един текст всяка 3-та дума да бълне толкова текст. Аз само докато прегледам целия генериран текст ще мине цял ден :).
И също ще е добре да сложиш някаква капча може би, че ако те набарат някои хора, сървъра ти ще гръмне :D

EDIT:

Целта тук е в един момент да имаме достатъчно информация, така че да можем да изберем от синонимния речник да извади само синонимите, които са използвани например в поне 50% от случаите (този процент трябва да може да се избира).
Reply With Quote
Това вече е приказка. И аз съм си го мислил това :). То гледам го пише и на самата страница, но кой да прочете ;).
 
Последно редактирано:
Re: Спинър и синонимен речник

Харесва ми богатството от синоними, въпреки, че не всички са логично свързани.
Браво и успех с развитието на проекта!
 
Re: Спинър и синонимен речник

Не че не оценявам работата, но според мен дава прекалено много "синоними". Аз буквално отделям повече време да трия огромно количество безсмислени думи, отколкото бих отделял ако си напиша няколко смислени сам :). Примерно напишете думата "ново" или "точна" и много други и вижте за какво си говорим. Представете си в един текст всяка 3-та дума да бълне толкова текст. Аз само докато прегледам целия генериран текст ще мине цял ден :).
И също ще е добре да сложиш някаква капча може би, че ако те набарат някои хора, сървъра ти ще гръмне :D

На мен точно многото синоними ми допадна!
При елементарен тест, забелязах синоними за които не бих се сетил, :)
а които бих ползвал при описанията...
 
Re: Спинър и синонимен речник

Да си кажа и аз мнението.
Първо похвала за инициативата, много добра идея, дава сравнително добри резултати, обаче при малки текстове.
При опит да се подаде една истинска статия, в смисъл малко по-дълга - около 1000 думи, постоянно получавам сървър ерор 500. Според мен не достига ресурс на сървъра и най вече памет (може и друг да е проблема, това е мое предположение) и същевременно се добавят твърде много синоними за една дума (което вероятно е и причината за недостиг на памет). Би били добре да се добави едно поле за избор, например добави до Х броя синоними за дума и отделно от това например да може да търси синоними за думи над или под определен брой букви (например добави синоними само за думи с 5 или повече букви), така ще могат да се прекарват през системата и по-големи текстове.

Още веднъж похвала за усилията.
 
Re: Спинър и синонимен речник

Благодаря на всички, отделили време да тестват! Има някой подобрения, които ми се иска да опиша:

- По подразбиране синонимите се подреждат по използваемост. Тези които са използвани най-често преди - излизат първи.
- Вече може да се избира, за какви по дължина думи да се търсят синоними. Например, може да се каже да се търсят синоними само за думи по-дълги от 5 символа, където 5 е число, въведено от потребителя.
- Може да се ограничи броят на синонимите, които да се показват.
- Може да се избира, синоними с какъв процент на използваемост да се показват.

Ще се радвам, ако имате време да погледнете промените и дадете мнение.
 
Re: Спинър и синонимен речник

Направено по този начин синонимизирането е много по-добро.

Забелязах и друг проблем.
След синонимизирането, а и след размножаването на статията се премахват новите редове и празните редове, т.е. всичко става един голям параграф.
Мисля че не е много трудно това да се оправи.

Според мен не е добре и това, че статите се появяват рдна по една. Виждал съм и друго решение на някои англоезични спинъри. Например да задам броя статии, които иска и да ги получа на посочен от мен мейл в zip архив например. Или да се появява временен линк за изтегляне на този архив. Естествено може да се сложи някакво ограничение от рода на не повече от Х броя статии. Така ще има и някаква гаранция (от алгоритъма), че няма да има повтарящи се статии, защото сега ако искам 20 статии трябва да проверявам дали 5 и 15 например не са еднакви (може и да не може да са еднакви, защото не виждам кода, ама имам някакви притеснения).

Извинявам се за многото препоръки, но ми се струва, че всичко, което пиша е сравнително лесно за реализация, а би подобрило значително качеството на услугата.

Аз лично нямам никакъв интерес към самото набавяне на спиннати статии. Тези ми мисли са останали вследствие на един опит за разработка на подобно нещо, което така и не успях да докарам до вид годен за публична употреба.

Още веднъж се извинявам ако ви се стори, че съм с много претенции.
 
Re: Спинър и синонимен речник

Спинъра е много полезен! Благодаря :cool:
 

Горе