SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

toniintro

New member
Здравейте, чудя се кой домейн да купя, дали да е с .co или .info. Кой от двата варианта е по-лесен за оптимизация. Знам, че казват, че Г не гледа добре на .info и затова съм пред дилема. Дали .co няма д ае по-удачния избор?
Разсъждавам от чиста SEO гледна точка.
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Що пък да не гледа с добро око на .info? Вярно е, че не съм работил на външния пазар и не знам как е там, но тук редовно си постигам първите места с домейни .info. За мен .info е също толкова добър, колкото и .com, .net, .org
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Мерси за бързия отговор! Ще пробвам с .info, пък да видим.
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

.CO е gccTLD на Колумбия. Въпреки това през Юли 2010 от Google казаха следното:
We will rank .co domains appropriately if the content is globally targeted. Webmasters will soon have the functionality to be able to specify this by using the geo-targeting options in Google Webmaster Tools.
Т.е. ако маркираш правилно сайта като глобален няма да имаш проблеми с .CO домейна. Въпреки това и аз бих предпочел .INFO пред .CO. Първо заради цената, второ защото е малко по-познат от втория.
 
Re: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

По добре си вземи .pro .co-то е объркващо , а инфото спамерско
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

.pro нямаше ли изискване за някакви сертификати и прочие?
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Аз ти препоръчвам .info. Имам домейн ПР3 на такъв тип домейн, също така се класира много добре.
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

хааха моя домейн е с .info и напредна доста. Ако става въпрос за избор между 2-та давай инфо, а ако отделиш още 50 кеш на година направо си взимай бг и да се приключва.
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Взех .info и сега ще го разкъсам тия дни да видя как ще се държи. Исках да взема .us, ама не ми върза. За него иска даживеч там или бизнеса ми да е там и т.н.
Тео искам да пробвам нещо за външния пазар и .bg не ми върши работа. Понеже е главно към САЩ насочен експеримента се откзах и от .eu.
 
За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Исках да взема .us, ама не ми върза.

Нещо не те разбирам, us по принцип са свободни, аз съм купувал без проблем?
 
Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Нещо не те разбирам, us по принцип са свободни, аз съм купувал без проблем?

По принцип няма проблем да си регистрираш такъв, но доколкото ми е известно, могат да ти го вземат, ако нямаш US адрес. Върти ми се някакъв спомен, за подобно изискване. Обикновено подобни неща се случват при подаване на сигнал или нещо от сорта.
 
За: Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

По принцип няма проблем да си регистрираш такъв, но доколкото ми е известно, могат да ти го вземат, ако нямаш US адрес. Върти ми се някакъв спомен, за подобно изискване. Обикновено подобни неща се случват при подаване на сигнал или нещо от сорта.

Аха, ясно. Имам такъв проблем с канадски домейн, вече тече процедура да ми го вземат, но не знаех, че е така и с us.
 
За: Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Здравейте, минаха няколко дни откакто пробвах .inf домейна и да ви кажа съм дволен от него. Няма никакъв проблем с индексирането, дори много бързо се появи в резултатите от търсенето по няколко фрази. Явно твърдението, че Google гледа на .info, като на спамърски не е много вярно. И аз така бях чул, но по скоро зависи с какво го пълниш.
 
За: Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

За: Re: За: Според вас кое се оптимизира по-лесно - .co или .info

Явно твърдението, че Google гледа на .info, като на спамърски не е много вярно. И аз така бях чул, но по скоро зависи с какво го пълниш.

Разбира се, че не е вярно това твърдение, както и ти споменах. Тези неща ги казват пишман оптимизаторите, иначе ако знаеш какво да правиш, .info си е един от най-хубавите домейни!
 

Горе