SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Mepoooo

Banned
Всеки ден си гледам аналитикса и ми прави впечатление многото търсения, които брояча ги отчита с престой на сайта 00:00:00. Добре, няма как един посетител да е стоял 00:00:00 на сайта, защото имам и отчитания като 00:00:03, 00:00:08 и т.н. и се стига и до 1 час понякога, тоет отчита и малките престои. По какви критерии аналитикса ''решава'' кой престой е 00:00:03 и кой 00:00:00. Това да не са някакви фейк посещения или нещо от този род?
ScreenHunter_01 Sep. 17 15.24.jpg
 
Последно редактирано:
Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Ако например някъде си сложил банер на сайта ти, на който има едно бмв и яка кака и потребител кликне на него, но забележи, че му се зарежда сайт за готварски рецепти е напълно нормално да го затвори до 1-2 секунди. Просто посетителя решава, че няма да намери нищо интересно. За друг вариант не се сещам.
 
Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Аз съм напускал сайт преди изобщо да зареди и половината страница. Примерно съм цъкнал без да искам на грешен линк и изобщо без да ме интересува какво ще зареди цъквам Back.
 
Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Виж баунс рейта. На мен на повечето посещения от картинки ми дава 0 престой.
 
Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Може да е бъг някакъв, кой знае. На Гугъл (а и на всички) нещата винаги са били пълни с бъгове.
Пробвай дали ти работи добре сайта при посещение през гугъл изображения и ако всичко е наред, не си губи повече времето :).
 
Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Пробвай дали ти работи добре сайта при посещение през гугъл изображения и ако всичко е наред, не си губи повече времето :).
Ами работи си добре. Плъгинът google images redirect си пренасочва правилно. Между другото, досега се ровичках в аналитикса да си видя трафика от G images, еми не намерих такава статистика. Вие как проверявате това?
 
За: Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

За: Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Между другото, досега се ровичках в аналитикса да си видя трафика от G images, еми не намерих такава статистика. Вие как проверявате това?

Ами виж кои снимки по кои думи ти излизат на първите места. От опит казвам, че класираш ли се след 2-3 страница ще имаш около и под 1 % влизания от снимки. Вероятността е много малка. Когато откриеш по кои думи класираш снимката си, виж как са влизали, дали има влизания с тази дума и колко са.
Може да засечеш това когато гледаш в реално време кой ти влиза в сайта и с каква дума влиза. И когато видиш нов човек веднага проверяваш къде се класира сайта и при търсене на снимка.

Аз съм засичал данните с bgcounter.com. Там се показват влизанията дали са от текстово търсене или от снимки.
 
Re: Ср. продълж. на посещението 00:00:00

Ами работи си добре. Плъгинът google images redirect си пренасочва правилно. Между другото, досега се ровичках в аналитикса да си видя трафика от G images, еми не намерих такава статистика. Вие как проверявате това?

Не съм го наблюдавал до сега, но четох, че се счита за препратка, а не за органичен трафика. Става дума в аналитикса. Тука има някакъв си код, дето трябвало да се ползва за да следим ключовите думи -> Google Analytics: How to Track Image Referrals | Daily SEO Tip
Но е доста стар поста де.
 

Горе