SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Странни емайли..

Windboy

New member
Здрасти, днес отново получавам някакви странни емайли които са ми ясни, че са с цел някаква злоупотреба но не мога да разбера точно каква. Емайла ми го праща някакво момиче от Кот д'Ивоар, което ме моли да и помогна да прехвърли 5,5 мил долара (wtf ::)) на моя сметка след, което щяла да дойде в България. Праща ми снимки и прочие... естествено има и някакво дълго обяснение, как баща й е бил милионер, но е убит и т.н. Та някои на ясно ли е какво точно се мъчат да прокопсат тези хора от мен ? Естественно искат ми някакви лични данни като: име, години, адрес и телефон, но не виждам с тази информация какво могат да направят. Има ли хора, които получават подобни емайли ?
 
За: Странни емайли..

За: Странни емайли..

Че то в момента спамът от чужбина е предимно с такива мейли. Не знам каква им е целта, някаква измама ще е, но не ме и интересува лично мен особено.
 
Re: Странни емайли..

Не си само ти, аз ги получавам през ден. Този беше даже на български, и се казвала Благословия. Отначало помислих че е някаква секта. Не се вързвай. Внимавай и на джиесема да не получиш обаждане от Замбия, импулсни са.
 
Re: Странни емайли..

Не си само ти, аз ги получавам през ден. Този беше даже на български, и се казвала Благословия. Отначало помислих че е някаква секта. Не се вързвай. Внимавай и на джиесема да не получиш обаждане от Замбия, импулсни са.

И моята се казва така :wink: . Ами аз не съм дал нищо и нямам никакво намерение да давам, то е ясно че е някакъв вид измама, но ми беше интересно каква точно полза може да имат от данните ми.
 
Re: Странни емайли..

Предполагам, че ще почнат да те омагьосват, че трябва да се плащат някакви такси и комисионни и ще поискат ти да ги поемеш. Какво са $ 500-600, ако ще вземеш 2-3 милиона.:D
 
Re: Странни емайли..

Това се в от години под различни варианти. С данните ти нищо няма да направят, но в един момент ще искат да дадеш пари...

Имало е и случаи, когато някой се е навивал да отиде там на място (някъде в Африка обикновено), за да съдейства да вземе парите, при което го отвличат и искат откуп...
 

Горе