SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

NeZiRuS

New member
Здравейте. Пускам тази тема, поради простата причина, че имам 1 въпрос на който от 1 година търся отговор и нищо не ми звучи логично до този момент.

Казусът е следния: Повече от година се боря за добра позиция на дадена ключова дума. Пускам непрекъснато уникално съдържание. Поставям линкове в авторитети сайтове със сходно съдържание. Следя редовно форума и новостите и се стремя да ги спазвам максимално.

Резултатът: Сайта ми дърпа в търсачката на Гугъл, но така не достига 1ва страница, в същия момент сайтове които не са обновявани от миналата година са преди мен. Сайтове които са ужасно празни от към съдържание също са преди мен.

Къде е логиката ? :)
 
Re: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Здравей. Никой не може да ти отговори без да направи проучване на сайта ти и проучване на конкуренцията ти :)
А под индексиране предполагам имаш предвид класиране?
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Да, за класирането в търсачката на дадена ключова дума. Странното е, че непрекъснато относно СЕО-то се коментира какво да правиш и как да го правиш, а в същия момент, сайтове които дори не са чували думата СЕО пак водят в класирането. Няма логика сайт пълен само с реклами в който последната новина е качена 2011г., да те изпреварва.
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Кажи кой е сайта и коя е ключовата дума по която се бориш за да ти направим един бърз анализ. Така ако си говорим неща на теория, до никъде няма да стигнем. :party:
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Сайта е AstroData.bg
думата е: хороскоп

предварително благодаря за вниманието което ми отделяте
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Малък пример: Сайтът zvezdenprah.com не е обновяван с "векове" вътре в този сайт няма нищо както трябва, но не пуска позицията от 1ва страница на тази дума от години. На какво се дължи това ? Няма логика просто имайки предвид всички усилия които аз правя в тази насока.
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Всичките сайтове в топ 10 линкват с повече домейни спрямо твоят сайт. Да не говорим, че някои от тях са супер авторитетни сайтове от ранга на btv.bg, edna.bg...

Това, което ти трябва са повече на брой и качество линкове. Само със съдържание няма да стане, не и в тази ниша.

Друго - обърни внимание на дизайна на сайта си и потребителското изживяване. Времето прекарано в сайта е огромен фактор в последно време. Тоест, дори да имаш много съдържание и много линкове, ако хората баунсват или се задържат прекалено малко спрямо другите сайтове нищо няма да стане.

И все пак - обърни внимание на линковете. Според Majestic и ahrefs линкваш с 12 домейна. За сравнение, лидера в нишата astrohoroscope.info линква с 440 :fight:
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Следейки онлайн, хората в сайта се задържат доста. Не баунсват кой знае колко. И въпреки всичко това за мен продължава да няма логика сайт който не се обновява от 1 година да е по-напред без значение колко линкове има към него.....

Това ли е решението просто линкване на всичко живо към сайта с дадената ключова дума ? Е то ако е така за какво тогава се борим за съдържание и т.н ? За какво СЕО говорим въобще ако сайт с повече линкове но без никакво съдържание може толкова лесно да те бия в класацията на Г.
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

1 линк = 1 вот.
Сайт без линкове означава, че никой сайт в Интернет не го препоръчва.

Ще си позволя да цитирам едно изречение от блога на Драго (SEOLab)

В Дядо Коледа вярват само децата, а в оптимизация без линкове, само незнаещите.
 
Re: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

И On-page СЕО-то има какво да се работи по него. Лисват фриендли урл-та, интерлинкване между страниците, изходящи линкове от време на време към някой голям сайт, някой и друг таг без да се прекалява.
 
За: Re: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Re: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

И On-page СЕО-то има какво да се работи по него. Лисват фриендли урл-та, интерлинкване между страниците, изходящи линкове от време на време към някой голям сайт, някой и друг таг без да се прекалява.
Между другото като спомена изходящи линкове към големи сайтове - имам чувството, че примерно линкване към гугъл все още може и да работи.
 
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Както ти каза и @w1ck3dgam3, следи цифрата от Referring domains ot ahrefs. Колкото по голяма е толкова по добре. Но тук мога да дам пример където 2 сайта с показатели едва 4 и 14, и не обновявани никога, са пред мои който имат 63 и 320 линка. Така че освен цифрата, роля играе и авторитета на линковете, а НЕ уникалното съдържание.
 
Последно редактирано:
За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

За: Странното индексиране на Google за дадена ключова дума

Много благодаря за всички тези съвети. Ще направя няколко промени пък ще видим. Колкото до съдържанието вече ми стана ясно, че е важно, но не и решаващо.
 

Горе