SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

stoyandim

New member
Здравейте, днес разбрах, че може сайтът ми да е на собствен ИП адрес безплатно, заради хостинг плана ми. Можете ли да ми кажете какви ще са предимствата, ако сайта ми е на собствено ИП. Ще има ли промяна в класирането в търсачките, ще зарежда ли сайта ми по-бързо и т.н.?
 
За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

1. Сайта ще зарежда със същата скорост, както досега
2. Няма да има промяна в класирането.
 
За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

Ако теоретично всички останали сайтове на стария IP адрес са били някакви супер спам сайтове, тогава може да има някакво подобрение в класирането :D. Естествено при теб едва ли е така :). Ако си имал линкове от същия IP, евентуално сега може да имат по-голяма тежест (но не съм сигурен в това).
 
Re: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

Дори да ти дадат собствен IP адрес, то може преди това да го е ползвал друг сайт.
 
За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

Аз пък мога да кажа, че има подобрения в класирането и само и единствено от собственото IP стопих няколко милиона в alexa-ta... така че безс***** ако имаш възможност да избираш е по-добрият вариант...
 
За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

За: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

Чакай малко, Alexa не се ли определя само от това колко от хората с техния тулбар са ти отворили сайта? Какво общо има IP-то?
 
Re: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

Споделеното IP понякога не е приятно нещо, 200 маймунки на един IP Адрес все някой ще измисли типична българска цигания, че да се очерни IP-то по един или друг начин.

Принципно за SEO не мога да кажа тъй като нямам опит, но по мое лично мнение е по-добре да си имаш dedicated ip което е само за теб все пак говорим за споделен хостинг където всеки може да прави почти всякакви магарии - mail-и, iframe-oве към други сайтове с цел кражба на ранк или нещо си друго. Реално не се знае главното IP което всеки ползва къде и за какво може да е листнато или блокирано.

Като директен плюс мога да кажа че ако хостинга използва cPanel може да се нагласи дори САМО твоя акаунт, домейн да изпраща mail-и от това IP вместо главното и да ти направят reverse запис като за твоят домейн което малко или много си персонализира нещата по твой стандарт и се отделяш леко от споделеният хостинг и всички маймунки на клончето до някъде разбира се.

За да видиш колко сайта ползват същият IP адрес който ти можеш да използваш - Reverse IP Lookup and Domain Check DNS Tool - MyIPNeighbors Reverse IP Lookup (Free service)
 
Re: Суперхостинг - сайта ми да е на собствен ИП адрес

Аз процедирам така - при добри и скъпи хостинги, където всичките ми съседи по IP са качествени сайтове, си седя на споделеното IP. Даже често издирвам сайтове, които се позиционират добре, гледам на коя компания и сървър са и искам да ме настанят и мен точно там.

Но ако имаш лоши съседи, примерно някоя по-евтина хостинг компания, задължително със собствено IP.

При СуперХостинг.БГ по мои наблюдения се хостват предимно качествени сайтове, така че аз там с удоволствие си стоя на споделено IP и всичко си ми върви добре.
 
Последно редактирано:

Горе