SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за нов сайт?

sezam

New member
Здравейте!Пускам нов сайт,стремежа ми е сайта да бъде с максимално ясна навигация и "дружелюбен" към посетителите,без излишни неща.Ще съм благодарен на съвети,препоръки,а и на ...конструктивна критика,ако забележите нещо нередно,грешно и дразнещо по сайта)))!В момента сайта все още се дооправя,отстраняват се малки бъгове,но основната работа е завършена.Благодаря!

www.chamberart.net
 
Re: Съвет за нов сайт?

Ето какво забелязах аз:
- Има един спейс като линк в логото и се очертава линийка около него (в горната част на R), понеже е линк тоя спейс. Тая линийка много ме дразни :).
- Може би е нужен малко по-голям акцент върху менюто, малко бледнее.
- Текста във футъра е почти невидим. Знам че това е целта, но може би трябва да е малко по-видим.
- При цъкване на регистрация се появяват общите условия. Техния текст е много сбит в рамката, тоест няма никакви отстъпи. Това е дразнещо.
- След това като се цъкне съгласен съм, във формата за регистрация вместо Повтори парола, при мен се вижда Повтори пар
- След като се избере някоя буква отляво, примерно в архив, трябва тя да се променя някак че да се знае че е избрана тя.
Поздрави ;)
 
Re: Съвет за нов сайт?

Ето какво забелязах аз:
- Има един спейс като линк в логото и се очертава линийка около него (в горната част на R), понеже е линк тоя спейс. Тая линийка много ме дразни :).
- Може би е нужен малко по-голям акцент върху менюто, малко бледнее.
- Текста във футъра е почти невидим. Знам че това е целта, но може би трябва да е малко по-видим.
- При цъкване на регистрация се появяват общите условия. Техния текст е много сбит в рамката, тоест няма никакви отстъпи. Това е дразнещо.
- След това като се цъкне съгласен съм, във формата за регистрация вместо Повтори парола, при мен се вижда Повтори пар
- След като се избере някоя буква отляво, примерно в архив, трябва тя да се променя някак че да се знае че е избрана тя.
Поздрави ;)

Знаех си че отстрани по ясно се забелязват някой грешки))Благодаря,ще ги поправим!
 
Re: Съвет за нов сайт?

... да бъде с максимално ясна навигация и "дружелюбен" към посетителите, без излишни неща. !

www.chamberart.net

Според мен минималните изискавания за ясна навигация са:
  1. Атрибут "заглавие" (title) за препратките на менюто - къде ще ида.
  2. Различен цвят за активната опция - къде съм.
  3. Ховър ефект с цвят, а не с Яхвескрипт и "мръданье" - аха, мога да щракам.
 

Горе