SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за нов сайт?

sezam

New member
Търся съвет за СЕО-то на нов сайт-
www.chamberart.net
Въпроса ми е по скоро за "техническата" част на сайта,тагове,думички...Не съм специалист и вероятно не мога правилно да поставя въпроса.Ако беше ваш сайта какво бихте направили за СЕО оптимизацията му?)))
Сайта все още е в работен етап.
Предварително благодаря за всеки съвет!
 
Re: Съвет за нов сайт?

Ами нека започнем от това, какви хора искаш да влизат и какво биха търсили те. Поне аз от там винаги започвам и още дори преди да съм започнал сайта. Защото все пак от това зависи какви страници ще има и какво ще има в тях.

То всъщност се започва малко по от далеч. Задай си следните въпроси и може да ги отговориш тук (ако желаеш да се опитам да ти помогна де):
1. Какви са целите на сайта? Защо съществува?
2. Какви хора трябва да го посетят за да се осъществят тези цели?
3. Какво дологоре биха търсили точно тези хора?

Ако отговориш на тези въпроси ще продължим на татък :)
 
Re: Съвет за нов сайт?

Ами нека започнем от това, какви хора искаш да влизат и какво биха търсили те. Поне аз от там винаги започвам и още дори преди да съм започнал сайта. Защото все пак от това зависи какви страници ще има и какво ще има в тях.

То всъщност се започва малко по от далеч. Задай си следните въпроси и може да ги отговориш тук (ако желаеш да се опитам да ти помогна де):
1. Какви са целите на сайта? Защо съществува?
2. Какви хора трябва да го посетят за да се осъществят тези цели?
3. Какво дологоре биха търсили точно тези хора?

Ако отговориш на тези въпроси ще продължим на татък :)


Аудиторията на сайта е ясна.И посетителите трябва да бъдат из областите(изкуство,картини,художници...)Не искам кухи посещения,в смисъл да правя реклами само да привлека посетители който влизат и веднага затварят сайта.В началото идеята беше просто да се покажат картини на стари майстори..после се сетих ,че ако има такива посетители може би ще искат да видят и съвременни,после се сетих ,че съвременните може и да ги продават...и така)))Вероятно ще има още 3 сайта..пряко свързани с този като единия ще бъде професионална система специално за онлайн продаване ...но ,въпроса ми е по скоро за техническата част по сайта,пак да наблегна на това,защото в момента се работи по сайта..и след месец може би вече ще има нужда от СЕО(регистраций по социални мрежи,блогове и подобни...)
 
Re: Съвет за нов сайт?

Какво точно е техническата част на сайта? Примерно всичките ти страници са с едно и също заглавие и то такова, което никой не би търсил :)
Ако всяка страница си има уникално заглавие, състоящо се от кратко нейно описание от няколко думи, които са ключови за нея, би било прекрасно.
 
Re: Съвет за нов сайт?

Какво точно е техническата част на сайта? Примерно всичките ти страници са с едно и също заглавие и то такова, което никой не би търсил :)
Ако всяка страница си има уникално заглавие, състоящо се от кратко нейно описание от няколко думи, които са ключови за нея, би било прекрасно.
Да,това имах предвид "техническата част")))
Точно от такива съвети имам нужда!))Благодаря.забелязах го и аз.Ще помисля как да го направя..да има едно заглавие+уникално съдържание за всяка страница.Така ли се прави?
 
Re: Съвет за нов сайт?

Добре е заглавието на всяка страница да бъде уникално и да включва ключовите думи за нея.

Добре е също тези ключови думи да се съдържат и в текста на страницата, ако има такъв (което е за предпочитане).

Освен това думите, с които се линква към вътрешните страници също не е лошо да съдържат ключовите думи за страницата, към която линкват. Примерно забелязах линкът ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ. Гугъл вижда тези думи ЗА, ПОВЕЧЕ и ИНФОРМАЦИЯ и според него те са важни. А реално те не са, но понеже са навсякъде и линкват към много твои страници, ти ще почнеш да се класираш добре за тях. Проблема е че никой не ги търси. Едно решение на проблема може да е следното:
За повече информация (това не е линк): Jan van Eyck (това е линк).
Правиш линк нещо описателно и важно, а не ненужни думи.

Но за да разбереш кои ще са твоите ключови думи е нужно да се проучи въпроса, за това започнах в първия пост да ти задавам въпросите. Но щом не желаеш по задълбочено да направим нещата ;)

За начало тези съвети ще свършат работа. И естествено ако други сайтове линкват към теб ще е много добре.
 
Последно редактирано:
Re: Съвет за нов сайт?

Добре е заглавието на всяка страница да бъде уникално и да включва ключовите думи за нея.

Добре е също тези ключови думи да се съдържат и в текста на страницата, ако има такъв (което е за предпочитане).

Освен това думите, с които се линква към вътрешните страници също не е лошо да съдържат ключовите думи за страницата, към която линкват. Примерно забелязах линкът ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ. Гугъл вижда тези думи ЗА, ПОВЕЧЕ и ИНФОРМАЦИЯ и според него те са важни. А реално те не са, но понеже са навсякъде и линкват към много твои страници, ти ще почнеш да се класираш добре за тях. Проблема е че никой не ги търси. Едно решение на проблема може да е следното:
За повече информация (това не е линк): Jan van Eyck (това е линк).
Правиш линк нещо описателно и важно, а не ненужни думи.

Но за да разбереш кои ще са твоите ключови думи е нужно да се проучи въпроса, за това започнах в първия пост да ти задавам въпросите. Но щом не желаеш по задълбочено да направим нещата ;)

За начало тези съвети ще свършат работа. И естествено ако други сайтове линкват към теб ще е много добре.


Не,не съм казал че не искам по задълбочен анализ,напротив...но исках да си оправя първо ,ако има някакви грешки...а разбира се че трябва да се помисли и за подходящи ключови думи.Сега ще помисля как да оправя-"за повече информация"прав си за това.
 
Re: Съвет за нов сайт?

Също ще трябва да помислиш може би дали тези имена на авторите или произведенията да са на английски или на български. Мисля че би трябвало да са на български, все пак сайта е български, но все пак и това изисква проучвания.
За ключови думи можеш да търсиш тук: https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal?forceLegacy=true, но използвй правилните настройки за да не се подведеш в грешна насока. Има избор на език и държава има и избор на вида на търсене в дясно като се появят резултатите.
 
Re: Съвет за нов сайт?

Също ще трябва да помислиш може би дали тези имена на авторите или произведенията да са на английски или на български. Мисля че би трябвало да са на български, все пак сайта е български, но все пак и това изисква проучвания.
За ключови думи можеш да търсиш тук: https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal?forceLegacy=true, но използвй правилните настройки за да не се подведеш в грешна насока. Има избор на език и държава има и избор на вида на търсене в дясно като се появят резултатите.

Сайта ще е на три езика,като лично отдавам предимство на английския....Също така ще има текстове на трите езика..може би не си обърнал внимание на начална страница,първата картина вече е на трите езика..като идеята е всеки ден да има по една нова картина по същия начин с информация.Ще прегледам това което ме съветваш,най вероятно ще потърся помощ от специалист в тази област,аз сега питам тук за да добия по ясна представа какво ми е необходимо..и към какво да се стремя.Благодаря за бързите отговори и съвети!)))
 
Re: Съвет за нов сайт?

Мисля, че колегите са казали по-важните неща над които трябва да помислиш.

Аз искам да ти дам една идея, ако си решил да инвестираш сериозно в сайта. Инвестицията е основно в време и пари.

Ако желаеш, можеш всеки език на който ще превеждате сайта да е на отделен хостинг с поддомейн. Като както се разбира от контекста - Българската версия, на Български хостинг, Английската на хостинг в USA и т.н. Това е особено полезно след обявяването, че Google вече следи и за бързината на отваряне на сайта.

Естествено това си е доста трудоемко, имайки предвид, че в този вариант ще имаш 3 пъти повече работа по оптимизацията, но може да има доста добър успех.
 
Re: Съвет за нов сайт?

Мисля, че колегите са казали по-важните неща над които трябва да помислиш.

Аз искам да ти дам една идея, ако си решил да инвестираш сериозно в сайта. Инвестицията е основно в време и пари.

Ако желаеш, можеш всеки език на който ще превеждате сайта да е на отделен хостинг с поддомейн. Като както се разбира от контекста - Българската версия, на Български хостинг, Английската на хостинг в USA и т.н. Това е особено полезно след обявяването, че Google вече следи и за бързината на отваряне на сайта.

Естествено това си е доста трудоемко, имайки предвид, че в този вариант ще имаш 3 пъти повече работа по оптимизацията, но може да има доста добър успех.

Така ми казаха в друга тема тук,специално за руския език.Но ..това означава ли ..да направя сайта-само на руски,само на български и само на английски-и не ми е много ясно-когато е поддомейн..няма ли да е във "вреда" на сео-то..в смисъл да има по малка тежест?И отиваме към темата за бърз хостинг?Препоръки..??
 
Re: Съвет за нов сайт?

Не че някой ме пита, но според мен относно езиците е по-добре всеки да си е на отделен домейн, тоест всеки да си е изцяло различен сайт. За хостинга не съм запознат с това дали е важно да е в същата държава от към сео гледна точка. А от към гледна точка бързина, освен ако не е супер бавен хоста, едва ли ще има значение.
 

Горе