SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за оптимизация

BornToDrink

Active member
Здравейте,

имам сайт за обяви (в подписа), в който като цяло нещата вървят добре, но имам и 1-2 проблема, за които искам да попитам.

1. Има доста отявлени потребители, които смятат, че като пускат една и съща обява 30 пъти ще стане по-добре...
Мен не ми пречат, но ми създават страници с дублирано съдържание и то доста.

Като в webmasters ми дава грешки за дублирани тайтъли и описания.
Гледам по-големите сайтове за обяви, които също са "оспамени" от същите индивиди, като видимо при тях title/description е абсолютно същото, тоест получават им се дублирани.

Вариант е да правя проверка дали съществува вече същата обява, но заслужава ли си заявка към всички обяви при всяко ново публикуване? Не, че ще тежи много, но все пак.

Въобще да ме притеснява ли това или?

2. Предвидил съм ключови думи, съответно линкове с всяка от тях и се показват обяви свързани с ключовата, като тя пристъства и в урл-а.
Предвид доста доброто класиране на вътрешните страници (някои) и като цяло доброто движение като посещения от гугъл напоследък, се чудя да не о@кам нещо с тоя скрипт. Та затова не съм и го пуснал, иначе е готов като код.

3. Добре ли е да сменя УРЛ-ите на обявите да са на БГ или преправянето им на латиница е ОК?

Според мен плюсовете тука са, че при търсене на даден стринг, той може да присъства както в урл-а, така и в тайтъла и дескрипшъна, но пък при преправянето на урл-а да е на латиница, се появяват и други сходни попадения от гугъл.

===

Като също ще съм благодарен на съвет/критика за цялостната структура на сайта.

Благодаря предварително!
 
Re: Съвет за оптимизация

1. Ще ти е сложна проверката на дублирането.
Аз бих сложил айдито на обявата в заглавията и описанието.

2.
Предвидил съм ключови думи, съответно линкове с всяка от тях и се показват обяви свързани с ключовата, като тя пристъства и в урл-а.

това не го разбрах.

3. щом имаш добро класиране не го пипай.
 
Re: Съвет за оптимизация

1. Проверката не е сложна, ще представлява select от всички обяви, където тайтъла и описанието съвпадат с нововъведените, и ако върне повече от 0 реда - дисплейва грешка за съществуваща обява.

2. При публикуване на обява имам поле за "ключови думи", които после ги разделям и групирам, за да знам кои са най-често използваните.
Идеята е да генерирам линкове (нещо като уърдпреските "тагове") и така да увелича броя на страниците, съответно таговете влизат в тайтътла/описанието на страницата и се дисплейват всички обяви, свързани с тоя таг по някакъв начин.
 
Re: Съвет за оптимизация

1. Проверката не е сложна, ще представлява select от всички обяви, където тайтъла и описанието съвпадат с нововъведените, и ако върне повече от 0 реда - дисплейва грешка за съществуваща обява.
А ако сменя реда на поне две думи?

2. При публикуване на обява имам поле за "ключови думи", които после ги разделям и групирам, за да знам кои са най-често използваните.
Идеята е да генерирам линкове (нещо като уърдпреските "тагове") и така да увелича броя на страниците, съответно таговете влизат в тайтътла/описанието на страницата и се дисплейват всички обяви, свързани с тоя таг по някакъв начин.

Супер е.
 
Re: Съвет за оптимизация

А ако сменя реда на поне две думи?

Супер е.

По този начин първо се затруднява, второ все пак не е 1:1... което ми стига на даден етап. :) И гугъл няма да ми врещи.. :D
Не съм сигурен дали е достатъчно, но ID на обявата в тайтъла.. просто заема да кажем 1 ключова дума, понеже символите са ограничени.
 
Re: Съвет за оптимизация

По този начин първо се затруднява, второ все пак не е 1:1... което ми стига на даден етап. :) И гугъл няма да ми врещи.. :D
Щом така, действай.


Не съм сигурен дали е достатъчно, но ID на обявата в тайтъла.. просто заема да кажем 1 ключова дума, понеже символите са ограничени.

За заглавие имаш 70 символа, които се показват ;). Дали гугл смята за дублиращите се два тайтъла първите 70 символа от тях? :rolleyes:
 
Re: Съвет за оптимизация

За заглавие имаш 70 символа, които се показват ;). Дали гугл смята за дублиращите се два тайтъла първите 70 символа от тях? :rolleyes:

Ами не знам.. според мен сравнява подадените мета title/desc, а не тея в сайта, които се виждат от потребителите. Или греша?
 
Re: Съвет за оптимизация

Гугъл яде това, което е в тага <title>. Няма връзка с това, което вижда който и да е друг.

Да не се объркаме: аз говоря за айдито в тайтъла за предпазване от дублиране и по тази причина предлагам айдито да се сложи след 70те символа в тага да не се вижда в резултата на органично търсене в гугъл. Аз лично не съм правил такъв тест.
 
Re: Съвет за оптимизация

като за начало бих те помолил да си смениш title-а сайта. много ме дразни като някой копира от мен.

bitak.net (2004 година до сега) :
Малки Обяви | bitak.net | Купувам , продавам | Безплатни обяви | Обяви

alabala.bg (2008)
Обяви | Продавам | Купувам | Безплатни обяви


толкова ли си тъп, че не можеш да си измислиш собствени разделители ?

сега искаш да копираш и tagcloude-a ??

отностно, "кърти чисти извозва", "ключар" и "отпушва мивки" има спасение, горе долу си на прав път. ако не го направиш , може да изчакаш малко и да си го изкопираш, както целия ти сайт.
 
Re: Съвет за оптимизация

Хм хм.
Добре да караме подред:
1. Таг клауда, както и разделителя "|" съм ги видял не от теб, а в wordpress блогове (вкл. моя и на приятели).
Нали не смяташ, че си първия, който ги ползва?
2. Ключовите думи в тайтъла какви очакваш да ги сложа - "патладжан" и "синьо сирене" ? Нормално е сайтове за обяви да имат такива ключови...
Включително същите ги ползвам както за адсенс, така и за anchor за входящи линкове. Нещо нередно ли виждаш в това?

Ако толкова държиш ще си сменя "разделителите", не ме бърка, нито са ми ключови, нито нищо... Но трябва ли да обиждаш? Ти си знаеш.

Айде със здраве...

Edit:
Така с тиренца харесва ли ти?

Не отричам, че гледах от ВСИЧКИ сайтове за обяви да си изградя ясна представа кое/как. Някои идеи съм ги взаимствал, но като цяло реализацията си е изцяло моя, както откъм код, така и откъм следене как се развива сайта и промените по него.
И сам можеш да забележиш, че има доста големи разлики. А сходствата, съгласи се, че повечето няма как да се избегнат... Или листването на категории или ПОКАЗВАНЕТО на обяви в сайта да съм го взел от теб?
 
Последно редактирано:

Горе