SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съединението Прави Силата

nbsp

New member
Какво имаме до момента.

Домейн който съдържа точната фраза. Може би последният качествен такъв, който беше свободен на десетия ден от старта на състезанието.

Добър хостинг на острова.

Не много стар (година) 301 редиректнат домейн. Редирект чрез който Гугъл е открил новия домейн и през който се пускат често нови линкове. С това се надявам да избегнем правилата важащи за чисто нов домейн или така наречения сандбокс.
302 редиректната, добре линкната вътрешна страница от стар, авторитетен домейн.
Целим да "излъжем" Гугъла, че местим стар сайт, а не създаваме нов.

Ликване:

Доста силни пресейл страници, доста от които се класират в топ 20,30 и топ 100. Конкурентите също имат, но никой от тях не се е постарал толкова.

Сравнително добро покритие в блогове:
Надявам се, все повече хора да се активизират. Важно е да се поддържа постоянно темпо. След покритието в медииите (социалните медии) е добър знак да има силен отзвук в блогове. Мисля че няма конкуренти, които могат да получат толкова добро покритие в блогове (включително блогрол).

Социални мрежи: Имаме линкове от повечето големи социални мрежи с по няколко статии. Имаме добри линкове от Диг, Микс, Последните 20 часа имахме линк на първа страница в Пропелър, който получи положителен отзук. Това са линкове които НЕ искаме да загубим, така че моля не събмитвайте повече (MaCTeP)... Социалните мрежи ще са ни необходими пак преди края на състезанието и не искаме да ни баннат.

Какво да правим.
Линквайте, блогвайте, блогролвайте. Когато блогвате, пускайте референции и към приятели, които пишат по темата.

Присъединете се към вече създадените тематични общества:
MyBlogLog, Jaiku, Technorati
Ако знаете някой друг подобен сайт, моля споделето го!

Какво да не правим.
Недейте да спамите. Не забравяйте, че над блога ни е българското знаме.
Нямаме нужда от негативна репутация и чуждестранните колеги да ни оплюват. Мисля че, заедно разполагаме с повече от необходимите ресурси да спечелим това състезание. И не искаме да си спечелим репутация на "българските спамери" след него.

П.П.
Шансовете са на наша стана. По-важно от спечелването на едно състезанеи е да направим обединен екип, който играе заедно и печели заедно...
 
Последно редактирано:
Re: Съединението Прави Силата

От всичките ми сумотнати, само на едно имаше субмитнати кофти коментари, на другите имаше малко спам след мен... Общо взето някои от темите се вотват много добре и хората ги четът. Просто почвам да добавям само стойностни матриали, като принципно следя дали някой преди мен не е субмитнал, защото напоследък ми се случва доста често.... окупирали сте навсякъде
 
Re: Съединението Прави Силата

Sticky !!!

и още нещо. Content-а бил King :-( Благодарение (главно на Руми) имаме количествено съдържание. Качеството още куца. ... Олеле очичките ми :)

Хайде всички дето са в играта да приготвят до понеделник по един пост , моля Ви. И така всяка седмица.
 
Re: Съединението Прави Силата

ще тегля и аз едно рамо, пък да почерпите ;)
 
Re: Съединението Прави Силата

Просто почвам да добавям само стойностни матриали, като принципно следя дали някой преди мен не е субмитнал, защото напоследък ми се случва доста често.... окупирали сте навсякъде


Не е въпроса дали са стойностни. Заради едно сео състезание в момента уикипедия е с "nofollow". Уърдпрес баннаха всичко за seocontest2008. Въпрос на няколко куерита е да направят същото и на другите места. Сещайте се колко други играчи спамват в момента.... Просто не събмитвайте блога.
 
Re: Съединението Прави Силата

Предполагам английският е една от причините, да не се пише в блога. Ако няма проблем, да се пише и на български, предполагам ще има доста повече статии.
 
Re: Съединението Прави Силата

Предполагам английският е една от причините, да не се пише в блога. Ако няма проблем, да се пише и на български, предполагам ще има доста повече статии.

Не е гот да се пише на български... Искаме да се класираме пир търсене на английски ( hl=en )
 
Re: Съединението Прави Силата

Не е въпроса дали са стойностни. Заради едно сео състезание в момента уикипедия е с "nofollow". Уърдпрес баннаха всичко за seocontest2008. Въпрос на няколко куерита е да направят същото и на другите места. Сещайте се колко други играчи спамват в момента.... Просто не събмитвайте блога.


Прав си, не го бях погледнал от тази страна, нещо ми става напоследък, тотално съм спрял да мисля...
 
Re: Съединението Прави Силата

Ами за това състезание имаше толкова много записани блогве в wordpress.com че от WP са помислили че е спам и баннаха доста блогове създадени за състезанието...
 

Горе