SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

  • 2

    Votes: 3 27.3%
  • 3

    Votes: 3 27.3%
  • 4

    Votes: 3 27.3%
  • 5

    Votes: 1 9.1%
  • 6

    Votes: 1 9.1%

  • Общо гласове
    11
  • Poll closed .

Angel Kadreev

New member
Здравейте, не е реклама просто искаме мнение, като се свържем с хората по някакъв начин, за да разберем какво мислят за сайта.
От това ще разберем какво да се доизкусорява! Сайта се казва Обявалник и е за покупко - продажби под формата на обяви! Стартиран е скоро и няма много обяви.


Ето линк Обявалник - Твоето място за обяви
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Като начало - доста изкривено име за сайт. Единствено навява асоциация с друг, по-напреднал проект, Продавалник. Домейна - както и да е... ще го изпишем от втори път.

Като цяло сайта изглежда прилично- лесен за употреба, изчистен като дизайн... добре е.
Категории/Подкатегории в страничното меню може да са една идея по-видими - цвят/големина шрифт
Вътре - на няколко пъти се опитвам да кликна снимката и заглавието на обявата, за да я прочета цялата, ВИЖ бутона ми идва последно.

Поздрави и успех в начинанието
 
Re: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

На мен под Хром ми гърми като отворя някоя обява и отворя друга снимка на артикула.
И ще е по-добре в главната страница да може да се кликва на снимките, не само на "Виж"
 
Re: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

НА мен името пък ми звучи като обувалник. Незнам защо но като чуя думата обявалник и в главата ми изскача думата обувалник.:wink:
 
Re: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Домейна е много труден за запомняне и за изписване, а сайта ми се струва доста хаотичен. Като цяло, можете доста по - добре да го направите.
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Давам 5ца заради дизайна - прекалено много "въздух" има при листването на обявите, което го прави леко неподредено и нахвърляно. А при отворена обява, информацията е много сбита и трудно се намира, това което ти е нужно - цената се губи, а основният акцент пада върху второстепенни елементи
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Нещо кофти което забелязах.
1.)При публикуване на обява, като се избират снимките за обявата (за Google Chrome, за другите не знам ) много трудно се чете че снимката е селектирана.
Самият цвят на фона и шрифта се сливат.
Untitled1.jpg

2.) Цената на обявата излиза с двойно лв.
Untitled2.jpg
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За снимките ще сложим друг скрипт, който позволява снимките да се добавят от един бутон, а под бутона ще излизат добавените снимки в умален формат. За ЛВ ЛВ ще се оправи проблема .. просто сайтът в тестов период и се оправят бъгове. За това публикувах темата тук за да черпя информация от хората и да доизкусоряваме.
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Здравей колега, мога ли и аз да се включа, ако не възразяваш:

1. Името и домейна. Опредлено не са брандъбъл, а и правят грени асоциации.
2. Хубав дизайн, но много празно пространство. Не оставяй толкова много - пречи за потребителя, а ти губиш място.
3. Логото не е се връзва с духа на сайта - свържи го с нещо по-юзър френдли и интерактивно. Това ми прилича като лого на хранителен магазин с някой прованс.
4. Подреди си добре менютата и дай на потрегители видеа как да оперират със сайта. Има програми, които запичва десктопа - това ще е перфектно, някой друг PDF с оказания и ще лепне.
5. Препоръчвам ти да помислиш за добър дизай и добра гама от цветове, които да са приятни - светло синьо, сиво, и бледи цветове.
6. Сложи повече соц. бутони и иуджити - всеки ще иска да си направи много силна социална реклама на това, което продава.
7. Задължително лог с фейсбук бутон. Защо не и Туитър.
8. За да е по-юзър, раздели го на секции - пурвата третина да е за дома, втората - коли и техника и може третата - ексурзии и др. Идеята е да не минаваш от кола на часовник. :)
9. Създай място, на което да си социален с твойте потребители - блог / форум. Все пак имат нуждата да обсъждат както стока, така и търговци.
10. Непремено изведи статистики, нещо от рода на: Ние имаме 100000 оферти в 100 категории от 1000 потребителя. :) Цифрите говорят повече от празните приказки.

Ако се сетя за нещо друго. Дано да съм го поднесъл в добрия тон, тъй като искам само да съм от полза. Успехи и мисля, че има бъдеще в това ти начинание. ;)
 
Re: За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Re: За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Не съм уеб-специалист, затова ще ти отговоря като потребител:
1. Защо се появават по две еднакви снимки?
2. Това, че не се появява цялото заглавие на стоката или услугата, а с многоточие, малко дразни. Може да се намали малко големината на шрифта, за да излиза цялото заглавие.
3. Вместо виж, натискам картинката, за да търся подробностите.
4. Иначе оформлението ми харесва. Семпло и не е претрупано.
Успех.
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Здравей, не съм гледал сайта и не искам да влизам да го видя - ще го направя, само ако ми дават пари за това. А съм с това крайно мнение, понеже действам първосигнално и определено името не ми харесва. Всички ти го казаха - ако искаш нещо хубаво и да успееш: смени името на сайта преди да си почнал, иначе бъди уверен, че провала ти е 90% сигурен!
Разбира се, това си е мое мнение. Все пак успех с проекта!
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Здравей,
при мен на обява "маратонки goldigga" ми излизат съвсем други снимки. И това не е само на тази обява :) Има още работа да бъде свършена.
Успех!
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Проблема не е в нас.. такива снимки качват потребителите.
 
За: Re: За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Re: За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Сайтът е обновен.. няма проблеми вече, остават да се направят странициранията, вип обявите и в момента се изработва Потребителски профил + Лични съобщения!
Надявам се сега да няма толкова отрицателни отговори.
 
Последно редактирано:
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Би било чудесно ако категориите показват колко продукти има в тях или ако празните се крият... в момента имаш прекалено много категории за толкова малко продукти и загубих интерес след около 30 секунди цъкане и гледане на празни страници. Иначе основните критики са за избора на име - опитай се в свободен разговор да кажеш къде си публикувал обявата си и то без да ти се счупи езика. Ако ти успяваш да го произнесеш ясно и отчетливо то помоли 10 твои приятеля да включат думата обявалник в свободен текст.... да не говорим, че първата асоциация (поне на мен) е с обувалник :) Иначе като цяло сайта е ок - нищо запомнящо се, нищо натрапчиво... сайт като сайт.
 
За: Re: За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Re: За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

продава ли се?моля да ме извините за тъпия въпрос,но наистина сайта е много добър.супер е
 
За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

За: Създадохме нов сайт за обяви... искаме мнение!

Още едно мнение на не специалист, а на потребител
Не ми харесва, че всичко като категории, топ обяви и т.н. са прекалено развлачени (смисъл че трябва да скролвам 3-4 пъти за да стигна дъното на страницата). Много категории си сложил, но примерно мен ме интересуват храни-напитки нямаш такава категория. Друг голям пропуск в хоби няма Лов (много сайтове го пропускат не знам защо но там има 100000 артикула които мога да обявя за продажба). И като всички, малко името на домейна ми е някак си копирано, хората много много не се кефят на копия.
Успех.
 

Горе