SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Твърде много реклами - аут от класиране

За: Твърде много реклами - аут от класиране

За: Твърде много реклами - аут от класиране

Супер. Много ме дразнят такива сайтове. Интересно как работи точно това нещо и дали използват данни от адсенса (едва ли). Ще прочета повече по-късно, но като цяло се радвам. Иначе и тяхната търсачка слага първо рекламите преди резултатите :). Ама те са Гугъл, те праят каквото си искат.
 
За: Твърде много реклами - аут от класиране

За: Твърде много реклами - аут от класиране

От Гугъл вчера обявиха нова промяна в алгоритъма.
Повече по темата тук:
Pages With Too Many Ads “Above The Fold” Now Penalized By Google’s “Page Layout” Algorithm

Свежо и огромна част от новинарските а и повечето сайтове тогава трябваше да са си заминали. ;)
 
Re: Твърде много реклами - аут от класиране

Нормално е ако на една страница има прекалено малко ценно съдържание и прекалено много реклама, тя да не се класира добре. Крайно време беше и рекламите да станат по-сериозен фактор.

Друг е въпросът, че както се дава за пример в статията, Google сами не спазват собствените си препоръки. Че кога ли са го правили? Още помня едно време как обещаваха, че няма да слагат повече от един платен резултат над органичните.
 
Re: Твърде много реклами - аут от класиране

Още помня едно време как обещаваха, че няма да слагат повече от един платен резултат над органичните.

Не знам дали е резултат на новата политика на Гугъл, но в последно време все по-често забелязвам платени реклами в долната част на резултатите.
 
За: Твърде много реклами - аут от класиране

За: Твърде много реклами - аут от класиране

Не знам човек те протестират срещу СОПА и ПИПА и налагането на цензури а те са най-големия манипулатор в Интернет каквото кажат те е закон за всички ни. И аз не подкрепям страници с по 10-тина реклами ама сори къде е свободата тогава като не ме кефят реламите не им обръщам внимание не някой си мат пръц да ми казва какво да правя това си е чиста диктатура на гугъл. Всеки има право на избор примерно ти като видиш някой сайт да кажем като свежо дето да си търсиш контента де е и не ти хареса няма да го отвориш повече нали? Не ни е нужно гугъл да налага диктаторското си мислене върху всички ние сами можем да преценим кое е полезно и кое не за нас! :cska:
 
За: Re: Твърде много реклами - аут от класиране

За: Re: Твърде много реклами - аут от класиране

Нормално е ако на една страница има прекалено малко ценно съдържание и прекалено много реклама, тя да не се класира добре. Крайно време беше и рекламите да станат по-сериозен фактор.

Друг е въпросът, че както се дава за пример в статията, Google сами не спазват собствените си препоръки. Че кога ли са го правили? Още помня едно време как обещаваха, че няма да слагат повече от един платен резултат над органичните.
Ако не набухаш яко реклами ctr си е 0,0Х% и за правене на някакви пари трябват 123123123124 уникални на ден.
Аз с висок ctr - 2,5% от 1000 уникални правя по едно евро ...

А от гугъл за източник на трафик отдавна съм се отказал :)
 
Re: Твърде много реклами - аут от класиране

Как къде? Най-ценния трафик е като ти напишат директно домейна в адрес бара. Примерно ако имаш домейн iwanderwhatnow.com няма начин да не попаднеш на голям трафик. Всичко в кръга на шегата разбира се. Да и на мен ми е интересно откъде трафик ако не от Гугъл. Бинг ли е отговора?
 
Re: Твърде много реклами - аут от класиране

Законите се пишат не за да се спазват от тези които ги пишат. Законите се пишат за "останалата част"... не очаквайте Г да си спазва препоръките, камо ли обещанията, парата не прощава на никой.
 
Re: Твърде много реклами - аут от класиране

Мисля, че при Г нещата са много по-зле
6728099139_d5444820cf_z-600x351.jpg

ads-on-google-600x517.png
 

Прикачени файлове

  • 6728099139_d5444820cf_z-600x351.jpg
    6728099139_d5444820cf_z-600x351.jpg
    63.3 KB · Преглеждания: 0
За: Твърде много реклами - аут от класиране

За: Твърде много реклами - аут от класиране

Според мен трафика на netsurfer, е от Фейсбука, в което няма лошо. Мислил човека на времето ;)
 

Горе