SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тези нормални ли са?

Joro711

New member
Тези от фейсбук дали са нормални? Тази вечер се наложи да изключа в два блога добавките за 33.7 милиардния им сайт поради невъзможност да ми се заредят блоговете. И двата блога опитват да се свържат с някакъв сървър ak.static.facebook.com и тъй като това е невъзможно, стоят като препарирани и чакат.
 
Re: Тези нормални ли са?

Проблемът не е в добавките. Безплатни са и какво от това? Като не могат да си оправят сървърите, ще взема да ги махна добавките и няма да има бутони за фейсбук. Просто питам дали и при другите нещата стоят по същия начин?
 
Re: Тези нормални ли са?

:) защо не отидеш ти да им оправиш сървърите? Много е лесно да мрънкаш и да пишеш неориентирани заглавия на теми (можеше да кръстиш темата "Някой има ли проблем с еди коя си добавка на FB) ? А защо изобщо си сложил тези добавки, след като толкова кардинално заявяваш, че ще ги махнеш? Когато искаш да използваш една технология, отдели малко време за да я проучиш. Face Book ползват content delivery networks - пробваш с друг хост на FB да се вържеш, може би този е бил натоварен. Все пак сайт, който струва 33,7 милиона има многооо милиони потребители.
 
Re: Тези нормални ли са?

И как да се вържа към друг хост? Няма такива опции в добавката.

Там ти е проблема, гледаш интерфейса на добавката, а не кода.......
 
Re: Тези нормални ли са?

е както винаги съм казвал : фб съкс :)
 
Re: Тези нормални ли са?

FB бутоните са в iframe или JS, следователно няма как да ви блокират страниците.
 
Re: Тези нормални ли са?

абе пак зависи от браузъра..
iframe - ок ама за javascript не съм съгласен :) все пак въпросния javascript се опитва да се зареди от въпросния фб сървър
 
Re: Тези нормални ли са?

абе пак зависи от браузъра..
iframe - ок ама за javascript не съм съгласен :) все пак въпросния javascript се опитва да се зареди от въпросния фб сървър

И този javascript не се зарежда и съответно никакви последствия не се случват ;)
При мен като фейсбука е блокиран (китайска му работа), да не мислиш че не успявам да отворя нито един сайт/блог където им някакъв плъгин за фейсбук? Просто там където е iframe-а имам едно бяло поле, което след време се превръща на Page cannot be opened.
Виж ако имаш друг проблем, с въпросното описание на "проблема" си, не можем да ти помогнем (а аз лично и не бих се опитвал).
 
Re: Тези нормални ли са?

Ползваш ли Firebug? И аз имах подобен проблем но само с Firefox с включена тази добавка.
 
Re: Тези нормални ли са?

Ползваш ли Firebug? И аз имах подобен проблем но само с Firefox с включена тази добавка.

Не ползвам Firebug. Не се сетих да опитам с друг браузър, но от известно време двата блога бавят много при отваряне и постоянно долу вляво изписва в кой линк е проблема. Снощи обаче не искаше по никакъв начин да зареди блога, докато не изключих добавките. След 2 часа ги включих отново и всичко работеше.
 
Re: Тези нормални ли са?

:) защо не отидеш ти да им оправиш сървърите? Много е лесно да мрънкаш и да пишеш неориентирани заглавия на теми (можеше да кръстиш темата "Някой има ли проблем с еди коя си добавка на FB) ? А защо изобщо си сложил тези добавки, след като толкова кардинално заявяваш, че ще ги махнеш? Когато искаш да използваш една технология, отдели малко време за да я проучиш. Face Book ползват content delivery networks - пробваш с друг хост на FB да се вържеш, може би този е бил натоварен. Все пак сайт, който струва 33,7 милиона има многооо милиони потребители.
Заглавието си е точно като в учебник по SEO, моментално ми закова вниманието.

Иначе аз не мога да разбера проблема. Темата за сървърите на фб и тяхната поддръжка да я оставим на форума "линукс моя любов". Имаш ли промени на скоростта според уебмастер туулс? И горе написа че си изключил всички добавки, засечели че е точно фб добавката? Аз бих се насочил към по-лоши чичковци, като all in one seo или тоя с контент мениджмънт нещо си.
 
Последно редактирано:
Re: Тези нормални ли са?

И този javascript не се зарежда и съответно никакви последствия не се случват ;)
При мен като фейсбука е блокиран (китайска му работа), да не мислиш че не успявам да отворя нито един сайт/блог където им някакъв плъгин за фейсбук? Просто там където е iframe-а имам едно бяло поле, което след време се превръща на Page cannot be opened.
Виж ако имаш друг проблем, с въпросното описание на "проблема" си, не можем да ти помогнем (а аз лично и не бих се опитвал).

Бъркаш нещата. Iframe-а се зарежда като отделна нишка, докато javascript файла е друга бира - докато не се зареди не продължава рендването на останалата част от сайта в браузера. Ако обаче сървъра е недостъпен, то рендването ще продължи тогава когато мине определен time out. В твоя случай с блокирането е отделен случай - тогава не се чака да мине този time out. За това нямаш и забавяне.
 

Горе