SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Текст от литературно произведение

Здравейте.
Тъкмо написах за сайта си една статия за Хитър Петър. В края й поставих текст на една от историите за героя.
Ще имам ли проблем с Гугъл, щом използвам копиран литературен текст? Ще ме накажат ли търсачките за копирано съдържание?

П.П. Другата част от статията е изцяло уникална.
 
За: Текст от литературно произведение

За: Текст от литературно произведение

По тази логика мога да напиша цялата статия между quote тагове и google няма да го зачете като дублирано съдържание.
 
За: Текст от литературно произведение

За: Текст от литературно произведение

По тази логика мога да напиша цялата статия между quote тагове и google няма да го зачете като дублирано съдържание.
Но няма да го зачете и за авторски текст, както би искал. Или поне няма да ти признае авторство на теб. Така че ще се получи "хитрата сврака - с двата крака".
 
За: Текст от литературно произведение

За: Текст от литературно произведение

Аз не знаех за този таг кога се ползва :). Реално гугъл казват ли, че го зачитат? Ако с него може да се посочи копирана част за да не вреди, това е доста полезно. Имам предвид полезно когато се цитира нещо, а не да се краде.
 
Re: Текст от литературно произведение

Тагът принципно поддържа атрибут cite, чрез който може да се укаже URL адрес от къде е взет цитатът. За съжаление, нито браузърите, нито търсачките го поддържат. Аз лично бих го използвал както е по протокол, без да се съобразявам кой го поддържа и кой не.

В момента по мои наблюдения съдържанието в този таг си се чете от търсачките като останалото съдържание на страницата. Така че не го зачитат като цяло. Но ако съдържанието, което е в него е наистина полезно за потребителя, дори да не е уникално (няма и как да е), не би следвало да има проблем.
 
За: Текст от литературно произведение

За: Текст от литературно произведение

Мхм. Ясно. Сигурно заради евентуални злоупотреби не се поддържа. Иначе според мен ако става дума само за част от статията и то само за 1 статия, не би трябвало да има проблем.
 

Горе