SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Вярно намаля активноста, аз предимно чета тук де.
Ама има и друго, след лятото (най-слабия сезон) всеки се е заел да си стяга сайтовете и да припечели някой лев
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Якото щеше да е, никой да не отговори в темата и след 1 месец някой да я вдигне и да каже: Е, поне разбрахме отговора на въпроса в заглавието :D ;D
 
Re: Тоя форум умира ли?

Много зависи от темите. Аз понякога чак се затруднявам да изчета всичко ново, следователно нищо не умира.

Броят на активните потребители наистина намаля, но трябва да се фокусираме върху качеството, а не количеството :)
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Статистката си е показала резултата. Много си е добре. Всеки ден влизам и чета. Това, което мога правя сам, другото за него питам.
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Е споко - то и във цифрово изражение Порше продават по-малко от Рено като бройки. Но когато съпоставим продажбите като финанси и се чудим защо Рено ще получат държавна помощ защото са на загуба, докато Поршетата печелят по 17 хиляди евро на автомобил.

;) Та и във този форум е така - по-малко, но по-качествени теми.
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Може би си прав. Като форум, вероятно умира :)
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Доста колеги май започнаха да пишат и в Гугъл+ групите, явно там е част от "трафика". Но аз лично предпочитам тук да пиша, нещо не са ми удобни тия социални мрежи - много шарения и малко функционалност.
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Аз нещо съм назаднал с Google+ групите.... някой да ме update-не
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Форумите се превръщат в социални мрежи по интереси. В сегашния си вид едва ли ще могат да оцелеят много дълго.

5 версия на vbulletin, към която ще мигрираме съвсем скоро, си е повече социална мрежа, отколкото форум.

Всичко това, барабар с авторитета на домейна, чудесното позициониране на почти всички теми и възможностите за авторство, се надявам да направят от този сайт едно чудесно и полезно място. А който не го оценя и е решил да не го използва определено ще загуби :)
 
Re: За: Тоя форум умира ли?

Re: За: Тоя форум умира ли?

Форумите се превръщат в социални мрежи по интереси. В сегашния си вид едва ли ще могат да оцелеят много дълго.

5 версия на vbulletin, към която ще мигрираме съвсем скоро, си е повече социална мрежа, отколкото форум.

Всичко това, барабар с авторитета на домейна, чудесното позициониране на почти всички теми и възможностите за авторство, се надявам да направят от този сайт едно чудесно и полезно място. А който не го оценя и е решил да не го използва определено ще загуби :)

Форумите ВИНАГИ са си били соц. места (не казвам мрежи) по интереси - дори някой (и тоя) имат и оффлайн соц. функции - събирания, конф. и тн. Това не е проблема в тоя форум....
И тъй като определно има доста полезна информация тук , се чудя що така падна участието на хората (и това не е само заради стифокс ;). Това е.
 
Последно редактирано:
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Форума е онлайн клуб на хора с общи интереси. В нишата, която мен ме интересува има форуми които също са направили крачка назад, но си съществуват. Крачката назад е освен заради социалните мрежи и заради огромния брой тематични блогове. Тези блогове са на хората които преди 2-3 години бяха най-активните във форумите. Отцепиха се и се пробваха. 98 % не успяха и зарязаха блоговете си, но не се и върнаха, като активни потребители във форума, това е.

Аз пък се чудя, защо някой ще пише нещо смислено в социална мрежа, след като за 0 време се затрупва и изчезва завинаги?
 
Re: Тоя форум умира ли?

Тематичният блог не може да ''победи'' тематичния форум, все пак в дискусията се раждат и новите идеи, а тематичните блогове с богат арсенал от коментари не са много, особено в тази ниша.
 
Re: Тоя форум умира ли?

Този форум никога няма да умре, тъй като е един от най-добрите в България и влизат много стойностни хора. Поне с такива впечатления съм останал аз като стар потребител.
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Форумът, под тази си виртуална форма рано или късно ще умре. Това е част от цикъла на всяко едно нещо на тая планета. Точно както Google умира бавно, за да се прероди в Социална Търсачка.


По същата аналогия и този форум скоро ще трябва да умре, за да се прероди в нещо по-добро, по-ново и по-модерно.


А дали активността е намаляла - да, вероятно. Аз лично съм претрупан с работа в последните 2 месеца и не ми остава много време да допринасям тук. Но пък знам, че когато имам малко свободно време, влизам, чета, гледам и се опитвам да бъда полезен, доколкото мога.


п.с: А и доста спамерчета бяха изклани от последните няколко по-големи ъпдейта... вероятно са фалирали и в момента или си търсят работа, или работят нещо, което не им харесва... но трябва да преживяват :)
 
За: Тоя форум умира ли?

За: Тоя форум умира ли?

Супер си е форумът както е в момента!
Не е нужно да има хиляди бла бла теми, а малко, но които допринасят към знанието. Виждам и как потребителите тук доста внимават и се опитват на ясен език да формулират никак не прости неща.
Аз лично доста често влизам само за да прочета какво ново има и ако нямам какво да кажа мълча.
 

Горе