SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

fozzy

New member
Пиша това вчера на едно приятелче в Скайпа:

Ще видим сега като дойде пингвина кой е добре и кой зле :) чакаме го до 2-3 дни. правиха разни други промени - аналитикс, в програмата за партньори и т.н. вече май няма какво да пипат и тия дни ще пуснат ъпдейта. може още утре, те така в петък обичат да радват.

И хоп:

https://twitter.com/mattcutts/status/386231794883780609

Та, май е време за джакпота :D
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Само Гугъл са способни на такива извращения, за да ни прецакат уйкендите :)

SE: Владимир, а что могут ожидать вебмастерам от «Пингвина» 2.1?

Владимир Офицеров: Все, кто был понижен ранее – теперь понизятся гораздо сильнее.

SE: А что случилось с алгоритмом «Панда»?



Подробности: http://www.searchengines.ru/articles/vladimir_ofitserov_russian_content_troub.html#ixzz2gpD2avUp
Follow us: Searchengines.ru on Facebook
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Както и през 2012 нещо им става в края на септември, началото на октомври и изпускат животните от клетките :)
 
Re: За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Re: За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Както и през 2012 нещо им става в края на септември, началото на октомври и изпускат животните от клетките :)

Оги, чакай да видиш какво ще пуснат баш преди новогодишните празници ;) Залагам на нов Ъпдейт - Yeti :)
 
Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

А колеги, я някой да сподели това дали е вършало в БГ?

При ЕН нишите виждам доста размествания. Тук обаче нямаме сериозни промени, нито по нашите сайтове, нито при конкуренцията в нишите.
 
Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

А колеги, я някой да сподели това дали е вършало в БГ?

При ЕН нишите виждам доста размествания. Тук обаче нямаме сериозни промени, нито по нашите сайтове, нито при конкуренцията в нишите.

Засега и аз не виждам осезаема промяна, нито в БГ нито в ЕН
 
За: Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Вчера към 21:00 - 22:00 сайта който оптимизирам от трета позиция замина на 25 страница. Силно се надявам, че е нещо временно, защо ще утрепат 7 месечен труд.
 
За: Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Вчера към 21:00 - 22:00 сайта който оптимизирам от трета позиция замина на 25 страница. Силно се надявам, че е нещо временно, защо ще утрепат 7 месечен труд.

Зависи от труда колега. Ако труда е бил линк билдинг, то едва ли. Аз за пръв път като се срещнах с пингвина преди време, точно се бях надъхал да правя линк билдинг и правех вече редовно по малко и като стигнах 2-3 позиция и ме срина на някоя неизвестна страница. Тогава схемата ми беше най-много линкове от най-важния анкор а другите с други вариации разни на ключови думи. Тогава работеше, ама като дойде пингвина нещата съвсем се промениха :).
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Привет,

Принципно основната ключова дума е 16% домейна, е 15% и така на долу, но това е по данни от маджестиксео, а той със сигурност не е хванал всички линкове. Но имам и качествен и уникален контент. Има вътрешни връзки. Повече от два месеца бях на 2-ро място и един на 3-то и сега изведнъж като с нож на 25 страница.

Много стискам палци, защото е клиентски, а в понеделник взимам 4 много мощни линка към него и ще е голяма загуба.

Поздрави
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Повече от два месеца бях на 2-ро място и един на 3-то и сега изведнъж като с нож на 25 страница.
25-ти резултат или правилно прочетох 25-та страница?
Ако е второто не звучи никак добре. Спасяване на такъв домейн ще е меко казано трудничко.
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

основната ключова дума е 16%

Охоо, много зле. Ключовата дума ти е по-популярна от домейна.
Нека да дам един пример със сайта, който ми излиза на първо място за "мебели" (след maps резултатите).
aiko-bg.com - 31%
http://aiko-bg.com - 12.73%
http://aiko-bg.com/ - 5%
aiko - 5.45%
мебелни салони аико - 5.45%
уебсайт - 3.64%
мебели мебелни магазини - 3.64%
посетете магазини аико - 3.64%
магазините на аико - 3.64%
други - 25.45%
Я, какво излезе. Основната ключова дума, по която излиза на първо място (при мен), е някъде в други.
Топ 5 анкорите съдържат марката или домейна.
Топ 4 не съдържат никакви ключови думи.
Е, тези със сигурност няма да ги засегне пингвина :).
(Данните са от маджестик при анализ само за URL-а на началната страница).
 
Последно редактирано:
Re: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Определено има сериозно разместване и в БГ - ето един пример за мой сайт в силно конкурентна ниша по който работя.

1.jpg
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Привет,

За съжаление май си много прав, всичко идва от перманентните линкове. Като се разкарат от мрежата и остават само постоянните, а аз обикновенно на тях слагам ключовата дума.

Ще стискам палци, па дано се размине по-леко
 
За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

За: Трябва да пусна тото ( Пингвин 2.1)

Колега, изобщо не звучи добре този спад. Не искам да те обезкуражавам, но едва ли е временно това разместване. Започвай да разреждаш анкора колкото се може по-скоро
 

Горе