SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търсим си кодер

Re: Търсим си кодер

Е хубава работа и ти ги бройкаш тези 300 реда ?
Дай един линк към тази страница да я видиме и ще ми е интересно да поспориме отностно кодирането й.

Обърнахте ми темата на съботен пазар и сигурно ще отнеса някое наказание заради всички Вас - Благодаря ви!
 
Последно редактирано:
Re: Търсим си кодер

ляляля, вместо да се държиш снисходително и надменно като хората ти обясняват, че така не става, вземи се замили малко... Айде направи го онзи дизайн за 80 реда като си толкова навътре в нещата... И ако е толкова лесно, колкото го описваш, защо

Относно разходите ви - много ми е любимо като някой клиент ми каже "инвестирал съм много пари, така че а сайта мога да отделя 6 лв (примерно)... Ами значи не сте си разпределили бюджета правилно...

И като не разбираш, поне не казвай, че другите говорят несериозни неща, защото вече ставаш смешен...

Аз ако бях на твое място, щях да намеря някой, за когото да свърша друга услуга в замяна на рязането...
 
Re: Търсим си кодер

Всъщност, мога да ти го направя за 6 лв - слагам картинката като фон на страницата, а елементите ще ги позиционирам с absolute. Ако те устройва, казвай да ти дам къде да пуснеш СМСите ;D
 
Re: Търсим си кодер

Виж, напълно съм съгласен с теб и не съм имал намерение да се държа снисходително, но мисля, че не подходихте по-правилния начин.

Погледни се и ти и се засрами, не съм евентуално аз човека който трябва да го каже,но:
Къде ще ги пратиш тези СМС-и бе, пич? На баба си? На майка си?

Сори за офтопика, но може и да мине като уточняващ въпрос към офертата...
Дядото го пропусна тук...

Тези 800 поста така ли си ги направил ?
Отново казвам, че аз не съм човека който трябва да критикува, темата я пуснах с най-добри намерения към въобще целия сайт и потребителите му.
Оценявам всичко тук. Дори съм получил и доста помощ от потребителите макар и да съм новичък. (посещавах сайта и преди, но тази година си направих регистрация)

Отново казвам, че найстина на този етап не мога да си позволя заплащане което да задоволява някой който разбира от това, пък и ако имах пари както казах, най-лесното е да напише в гугъл "уеб студио" и да си намеря някой който да го кодира.

Не искам да се опрадвадам и с това, че нямам средства на този етап. (тъпо е)
Явно найстина няма да стане по-този начин и вероятно ще си осигуря повече средства за да си намеря човек който да го кодира.
Въпреки, че отново казвам, не мисля, че е толкова сложно да се кодира. (личното ми мнение)
Нито държах да се слага такъв шрифт, макар, че е възможно с text-shadow, нито държах да има въобще някакъв content по менютата и прочие.
Просто да е такъв на вид и не смятам, че това е сложно.
Извинявам се на всички ако някой се е почуствал засегнат и обиден по-някакъв начин.
Донякъде ви разбирам всички, защото явно тук имате познати и такива с които работите и до момента, но не е това правилния начин да обясните на човек, че е невъзможно и ако не сте съгласни с това - "грех ви на душата".
 
Re: Търсим си кодер

Точно това е начина да ти се обясни, че за подобна сума, НИКОЙ от този форум няма да направи НИЩО.
Не мога да разбера следното ... след като е толкова лесно според теб (споменаваш го в почти всеки твой пост) - като детска игра почти ... защо не се хванете сами да си го направите? Дори и да не знаете точно как, все пак е лесно и бързо ще 'схванете' начина? До сега да се бяхте оправили сами с лесната задача, вместо да чакате на готово
 
Re: Търсим си кодер

Щом уважаваш хората в този форум, според мен нямаш право да им се подиграваш по този начин. Аз също мога да си сменям гумите на колата с летни/зимни, когато се налага, но никога няма да отида в някой автосервиз и да им кажа, абе аз много ви уважавам, ще ми смените ли гумите за 50стотинки, а може и да ме почерпите с кафе, защото знам, че е много лесно.
Разбираш ли сега, защо хората негодуват?
 
Re: Търсим си кодер

Всеки има мнение за всичко. Аз изказах моето.
Найстина и пак повтарям, че за човек практикуващ и занимаващ се с това, ще е детска игра и въпрос найстина на едни 20 минути да създаде всичко това.
(явно тук няма такива)
Ние се опитахме, но както казах не сме кодирали с дивове, бъркахме се с float-ите и изображенията над head менюто и дори цяла вечер опитвахме и се имаше разместване на места.
Вариант като да чакам на готово - не е имало при мен, но няма нужда да се обяснявам във форум за това.
А иначе, да - това е начина да покажем, че сме българи.
 
Re: Търсим си кодер

Повтарям, като не разбираш от нещо, не коментирай колко е лесно или колко време ще отнеме!

Нито ще е 20 минути, нито ще са 80 реда...

Освен това се плаща основно за знанията, а не за отделеното време. Ако някой може да го направи за 20 минути, значи е инвестирал доста време, пари и опит, за да го постигне. И няма как да ти приеме офертата. Ако някой я приеме, това ще е човек, който няма опит и не може да го направи, но му трябват пари и ще пробва да се научи как става междувременно, докато го прави.

Операция от апандисит се прави за минути, ама дали някой ще се съгласи да я направи за 6 лв?

Пример: ако един девелопер може да направи един сайт за 1 ден, а друг за 30 дни, по твоята логика излиза, че първият трябва да иска 30 пъти по-малко пари...

Нали знаеш - услугите се правят бързо, евтино и качествено - ти си избираш кое от трите :)
 
Последно редактирано:
Re: Търсим си кодер

Тук ще се съглася с теб, прав си и найстина е така.

Точно и такъв човек (за когото споменах по-напред) се нави да пробва (каза, че не е много в час с нещата), но аз отново повтарям, че не искам всичко да е едно към едно с картинката която дадох по-горе.
Тези 80 реда може и да са грубо казано, но няма да са над 150 за CSS и html частта.
Ето и как беше дефиниран бекграунда:
Код:
body {
background:url(../images/background.png) repeat-x;
font-size: 12px;
line-height: 1em;
color: black;
text-decoration:none;
margin:0; 
padding:0;
font-family:"Trebuchet MS", Trebuchet, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif;
}

main частта:
Код:
#main {
padding:20px;
width:980px;
background: -moz-linear-gradient(top,  #ccc,  #A3A3A3);
-moz-border-radius:13px; 
-webkit-border-radius:13px; 
border-radius:13px; 
border:1

Като се има в предвид това, кажи речи си готов на половина, после остава да се нареже от всички страни (изображенията) и с класове да се задава, но както казах идват дивовете и вероятно и span-овете за по-оптните знаят как се подреждат и какви неща стават чрез тях. (аз опит нямам)

За това исках просто дивовете да се направят, да се подреди и да има сходство с картинката от първия пост. Пак държа на думите си, че не е сложно (базирайки се на знанията си до момента).
 
Последно редактирано:
Re: Търсим си кодер

Добре, давам си думата, че дизайна когато е кодиран, че съобщя и ще предоставя снимков материал тук с редовете на html и css частта.
 
За: Re: Търсим си кодер

За: Re: Търсим си кодер

Като се има в предвид това, кажи речи си готов на половина, после остава да се нареже от всички страни (изображенията) и с класове да се задава, но както казах идват дивовете и вероятно и span-овете за по-оптните знаят как се подреждат и какви неща стават чрез тях. (аз опит нямам)

За това исках просто дивовете да се направят, да се подреди и да има сходство с картинката от първия пост. Пак държа на думите си, че не е сложно (базирайки се на знанията си до момента).

Добре аз имам предложение за вас. Ще ви го кодирам този дизайн без заплащане щом е готов на половина (все пак му е зададен бекграунда..) , а когато аз съм готов с дизайна на портфолиото ми ще ви го дам да ми го кодирате. За да ви улесня дори ще си сетна фона та да е на половина готово.

Даже още сега ще го направя:
Код:
body {
background-color: #fff;
}
 
Re: Търсим си кодер

Изисква се кодинг с xHTML1.0 стандарт и CSS 2.0 (като избягването на -moz-чета) е задължително.

А какво стана с избягването на -moz-чета? Питам си просто или вече е без значение?

Визирам тази част:
main частта:
Код:
#main {
padding:20px;
width:980px;
[COLOR="#FF0000"]background: -moz-linear-gradient(top,  #ccc,  #A3A3A3);
-moz-border-radius:13px; [/COLOR]
-webkit-border-radius:13px; 
border-radius:13px; 
border:1
 
Последно редактирано:
Re: Търсим си кодер

Не съм казал, че искам някой да го кодира като съм дал 2 прости реда от CSS код, отново започват подигравките...
Мога да предоставя и още код (примерно на хеадър менюто) за да се види, че отново не е сложно, ето и дефинициите:
Код:
#menu{
background: url(../images/menu.png) no-repeat top left;
height:50px;
position:relative;
display:block;
margin-bottom:10px;
-moz-border-radius:11px; 
-webkit-border-radius:11px; 
border-radius:11px; 
padding:5px;
}

#menu ul{
margin:0;
padding:0;
list-style-type:none;
width:auto;
}

#menu ul li{
padding: 0px 0px 0px 0px;
background: url(../images/separator.gif) no-repeat top right;
display:block;
float:left;
}

#menu ul li a{
font-size:11px;
height:30px;
color:#cccccc;
text-decoration:none;
display:block;
float:left;
padding:18px 13px 0 18px;
text-align:center;
font-weight:bold;
width:50px;
}

#menu ul li a:hover {
background: url(../images/hover.png) no-repeat 60%; 	
color:white; 
}
HTML:
Код:
<div id="menu" style="margin-top:-35px;width:100%;margin-left:19px;">
<ul>
<li><a href="hhh">Начало</a></li>
<li><a href="hhh">Форум</a></li>
<li><a href="hhh">Сървъри</a></li>
<li><a href="hhh">Екип</a></li>
<li><a href="hhh">Уроци</a></li>
<li><a href="hhh">За нас</a></li>
<li><a href="hhh">Контакт</a></li>

<li><a href="hhh">Контакт</a></li>
<form action="forum/search.php?" method="post" style="padding-top:10px;">
<input style="margin-left:75px" class="search-form" type="text" name="keywords"  value="Във форума..." onfocus="if (this.value==this.defaultValue) this.value=''" onblur="if (this.value=='') this.value=this.defaultValue" />
<input style="visibility:hidden;" type="submit" name="search"  value="Търси!" accesskey="s" />
</form>

</ul>
</div>

След като се има това, остава фуутъра, хеадъра и менютата в main частта. (там точно беше и проблема)
(приблизително 50 реда html код и 20-30 CSS).
 
Re: Търсим си кодер

Отностно moz-четата:
Не е без значение, защото ако не се ползват moz-чета сам можеш да предположиш какво ще стане, ще има още по 5-10 реда код и отделно и други мъки.
Но това е само пример.
Както казах, ние можем да се оправим с браузърите, иска се само подредба на дивовете.
Найстина казах по-горе, че предпочитам да се избягват, но в предвид това което се изписа тук, ще трябва да си се оправяме сами за такава малка сума.
 
Последно редактирано:
За: Re: Търсим си кодер

За: Re: Търсим си кодер

Тая тема умря, тъкмо ми беше интересна. Пфу. :/

Гледай го сеирджията :D

По темата - като става дума само за "дивчета" можеше да си спестиш тези SMS-и и да се пробваш с някой layout generator
 

Горе