SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

palmag

Member
Днес когато влезнах в AdSense попаднах на следната препоръка.

Анализирахме някои от страниците на сайтовете Ви, които извеждат най-много реклами, и установихме ​​проблеми със скоростта на страниците, които създават силно отрицателни впечатления за някои потребители. Често разглеждани страници на сайтовете Ви показват един и същи ресурс от няколко URL адреса, като разхищават пропускателна способност и ресурси на клиентската програма.

Когато заредих бутона "Вижте пълен отчет" ми се зареди PageSpeed Insights
След като премина теста ми излезна надпис в High priority секцията цитирам:
Serve resources from a consistent URL
It's important to serve a resource from a unique URL, to eliminate duplicate download bytes and additional RTTs.

The following resources have identical contents, but are served from different URLs. Serve these resources from a consistent URL to save 1 request(s) and 24.8KiB.
http://static.ak.facebook.com/connect/xd_arbiter.php?version=17
https://s-static.ak.facebook.com/connect/xd_arbiter.php?version=17

The following resources have identical contents, but are served from different URLs. Serve these resources from a consistent URL to save 1 request(s) and 20.3KiB.
Twitter Widgets IFRAME Event Hub
https://platform.twitter.com/widgets/hub.html
Има и още няколко адреса с изображения на потребители, които са коментирали посредством плугина "Comments" на FB.

Предупрежденията си ги превеждам като:
"Важно е да зареждате ресурсите си от уникален URL, за да елиминирате доблираното сваляне на битове.

Следните ресурси имат идентично съдържание, но се доставят (зареждат) от различни URL адреси. Доставяите (зареждайте) ресурсите от едни и същи URL адрес, за да си спестите една заявка."

Предполагам че плугините "Comments" на FB и addThis ми създават тези проблеми, но не бих искал да ги махам.
Има ли някой който е попадал в същото положение, даите ми съвет какво да правя.
 
Последно редактирано:
Re: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

Хич не му се коркай, често техният аналитикс е причина за забавяне на зареждането.
 
За: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

За: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

Благодаря ви успокоихте ме. :)
 
За: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

За: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

Хич не му се коркай, често техният аналитикс е причина за забавяне на зареждането.
Не съм много съгласен, не е само това, пропускате другото:

"Важно е да зареждате ресурсите си от уникален URL, за да елиминирате доблираното сваляне на битове.

Следните ресурси имат идентично съдържание, но се доставят (зареждат) от различни URL адреси. Доставяите (зареждайте) ресурсите от едни и същи URL адрес, за да си спестите една заявка."

Според мен тук не се говори за скоростта на зареждане, макар, че може да се подразбира, но се има предвид дублирано съдържание.
 
Re: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

Страннико, прочети пак ;), но този път внимателно! Говори се точно и само за зареждане и за дублирано сваляне на битове! Както писах, не е проблем, така че споко.
 
За: Re: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

За: Re: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

Страннико, прочети пак ;), но този път внимателно! Говори се точно и само за зареждане и за дублирано сваляне на битове! Както писах, не е проблем, така че споко.

Ако това е така, значи бъркам и ти си прав - извинявам се, че не разтълкувах правилно бележката.
 
За: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

За: Търся съвет относно "Препоръки от AdSense"

И аз да потвърдя думите на колегите - не се кахъри конкретно с тая "препоръка". Те мерят скоростта от техните сървъри... и често резултатите са далеч от реалността. Пробвай да пуснеш Speed test на твой БГ сайт от сървър в USA примерно :)
 

Горе