SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся ся си хостинг

Re: Търся ся си хостинг

Не е добра идея представиси колко даунтаим може да ти докара един изгорял суич. Ако си пуснеш оптика до вас може. Трябва да си на скъп план за да имаш добра видимост от чужбина.. Компромисен вариянт за нещо такова е да си колокираш машина при кварталният лан доставчик
 
Re: Търся ся си хостинг

аз съм опитвал на 2 пъти

първият път беше набързо с apache под windows
само за тест заради c-клас адреса

опънах добри връзки от хубави места но така и така 2 месеца не попаднах в кеша
явно някъде бях сбъркал ...

след месеци опитах същото но с freebsd добра машина сложих ... въобще прилично изглеждаше

за всеки случай реших да експериметирам с 2 домейна (и двата нови) и нарочно бях измислил някакви думи дето естествено ги нямаше в резултатите на гугъл. единият домейн го сложих на сървара ни в evro.net а другият у дома

и двата ползваха неймсървъри на enom и сочеха към съответните IP-та

опънах и връзки от едни и същи места и към двата

резултатът

domain1 - evro.net сървър - кеширан на 5 тия ден в Google
domain2 - home server - кеширан на 17 тия ден в Google

Няма да се опитвам да обяснявам резултата , просто споделям какво се получи ...

извода е ... да не хоствате при мен в къщи :-\
 
Re: Търся ся си хостинг

според мен ... не си прави експерименти ако случайно или не ... си се докопал до топ позиция особено за хубава дума :friday:
 
Re: Търся ся си хостинг

@flasher
сменил съм 3 хостинга за последната 1,5 година. Не мисля, че се отрази на позицията ми. Ако е за БГ ДЦ би следвало да се едни и същи.

В топхост имам платен план - ползвам го за файл сторидж - като работи е добре. NB. От съпорта има само 1 пич, който е в час.

При хост,бг бях дълго време и всичко беше ок с малки изключения, но се махнах от тях.
От superhosting един приятел се оплакваше и то за неголям сайт.
 
Re: Търся ся си хостинг

biks каза:
@flasher
сменил съм 3 хостинга за последната 1,5 година. Не мисля, че се отрази на позицията ми. Ако е за БГ ДЦ би следвало да се едни и същи.

В топхост имам платен план - ползвам го за файл сторидж - като работи е добре. NB. От съпорта има само 1 пич, който е в час.

При хост,бг бях дълго време и всичко беше ок с малки изключения, но се махнах от тях.
От superhosting един приятел се оплакваше и то за неголям сайт.

лошото е че няма да е ДЦ а HE (Home Edition)
ама ще пробвам първо с някой друг сайт и после ще преместя и основния виновник ако всичко върви добре
 
хостинг в къщи

хостинг в къщи

За мое голямо учудване и приятна изненада тук явно са се събрали много рускоговорящи и затова пускам връзка към сходна тема (за хостинг в къщи) от руски форум : http://forum.searchengines.ru/showthread.php?t=103282
 
Re: Търся ся си хостинг

хостингът вкъщи ми се вижда много нерентабилен. Кой би се занимавал да си губи времето да го администрира и да го ъпдейтва и секюрва постоянно и това дали няма да излезе по-скъпо от няколкото долара на месец?
 
Re: Търся ся си хостинг

georgimateev каза:
хостингът вкъщи ми се вижда много нерентабилен. Кой би се занимавал да си губи времето да го администрира и да го ъпдейтва и секюрва постоянно и това дали няма да излезе по-скъпо от няколкото долара на месец?
ами при положение че така и така ми трябва сървър за бг сайт защо да не е у нас
 
Re: Търся ся си хостинг

@flasher
Много въпросителни ще ти изникнат при един домашен сървър. Плати си хостинг - За няколко долара ще имаш хора със сървър, интернет връзки / поне 2 / и ще ти администрират машината, съпорт и т.н

@oggin
и аз съм изненадан, че има :)
 
Re: Търся ся си хостинг

и аз искам да си пусна настолната машина за сървър , но като ще си го гледам само аз понеже ще се случват гафове , я захранване ще изгори ,я тока спрял я това онова мерси пък и няма кого да оплюеш после :)
 
Re: Търся ся си хостинг

biks каза:
@flasher
Много въпросителни ще ти изникнат при един домашен сървър. Плати си хостинг - За няколко долара ще имаш хора със сървър, интернет връзки / поне 2 / и ще ти администрират машината, съпорт и т.н

@oggin
и аз съм изненадан, че има :)

@biks
имам си платен хостинг. 3 сървъра и един нормален ама ми е любопитно какво ще стане ако си го сложа у нас. вече си купих машината така че скоро ще го тествам
 

Горе