SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Фалшиви линкове!

woodmonster

New member
Как да се справя със сайтове, линкващи към мен, но с фалшиви линкове? В смисал линка който са поставили към мен е орязан (любопитко-бг.ком/пробле... ). Погледнах сорс кода на сайта линкващ към мен и видях, че орязания линк е нофолоу. Има около 20 такива сайта линкващи към мен с орязани линкове. На всички съм сложил 301 редирект към правилния (работещия линк). Обаче в уебмастертуулс от 3 месеца ми стоят тези орязани линкове в сектора "грешки при обхождането на сайта". Има ли друг начин да се справя с проблема? Поразрових се тук там и видях, че има такива орязани линкове, линкващи към сайтове на колеги. Дайте съвет как да се справя, че ми писна от това!
БЛАГОДАРЯ ВИ!
 
За: Фалшиви линкове!

За: Фалшиви линкове!

Преди известно време имах същия проблем и питах същото нещо, но не получих особено точен съвет. Аз за себе си направих редирект 301 на всички грешни линкове и после блокирах сайтовете като домейн и реферер. Логиката ми беше, че това бяха агрегатори от РСС и така ще ги спра да ме крадат и да правят НОВИ фалшиви линкове. Дали съм прав, не мога да твърдя, но оттогава нови няма.

Тук малко излъгах неволно. Няма нови от същите сайтове, но се появиха от други, единият от които някакъв информационен, предоставящ инфо за хорските сайтове и ми е "надиплил" над 35 грешни линка към различни страници на сайта ми.
 
Последно редактирано:

Горе