SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Хванаха най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion

shangren

New member
Най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion е неутрализирана при безпрецедентна за страната операция на ГДБОП, съобщиха от пресцентъра на МВР. До средата на 2012 г. хакерската групировка е осъществила атаки на над 500 различни уеб сайта из целия свят. В хода на работата антимафиотите установили, че изключително добре организираната група използва сайта www.cwi-group.org, за да координира дейността си. Организаторите постоянно променяли местоположението му. Линк

Тези наистина бяха мощни. Дори едно бързо търсене в Г показва много БГ и чужди хакнати сайтове. Направиха около 450 хаквания за година.
 
Последно редактирано:
За: Хванаха най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion

За: Хванаха най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion

:) до голяма степен вина за хакванията им имаха и хората поддържащи сървърите / уеб сайтовете, както и келешите по форумите за CS. Техниките основно бяха: google dorks, сканиране с Acuinetix, DDOS с платени зомбита от други форуми и разпращане на RAT програми (пишлеметата на 14 години, отварят всичко, което им се прати по скайп, особенно ако им кажеш, че ще станат мод или админ в някой CS сървър). Наистина има адски много open-source системи пуснати в обръщение, които имат security exploits. Същите експлойти бяха и все още се достъпни в Интернет. Във форума пишеха много малко потребители, затова пък имаше доста регистрирани stalker-и. Нормално е да ги изловят, след като не се притесняваха да се фукат какъв дефейс са направили през последния ден.
 
За: Хванаха най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion

За: Хванаха най-мощната хакерска групировка в България – Cyber Warrior Invasion

Те и моя форум бяха треснали миналата година, че даже и емайл ми пуснаха да ми кажат, че имам дупки във сигурността. Благодарих им, че ме накараха да намеря време да мигрирам към по добра платформа ( IPB ).
 

Горе