SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Цена на сайт PR6

Re: Цена на сайт PR6

сайта е сезонен. нормално има 2000..3000 през летните месеци. така са всички сайтове, по цял свят, аналогично е положението с оферти за нова година, специализирани морски, градинарски услуги, зимни/ски и т.н, за който има сезонно търсене. трябва да е портал, който осигурява равномерен трафик за да има линейна графика на уникални всички сезони. според мен са сбъркали с агрегатора, но явно го ползват и за тематични бекове.
сега за цената- зависи кой ще го монетизира. ако ще е сео майстор без афилиет, ценичката пада яко, ако е туристически посредник на процент от резервацията, струва си 5 цифрено число. Лошото е че не се знае уговорката за разменените връзки каква е - много е вероятно да отпадне с промяна на собственика, което ще го засмуче на пр4, ако не и по рано на 5 при следващ ъпдейт, сигурна индикация за което е нарушеното съотношение на страници с висок и нисък пр, различно от нормалното вероятностно разпределение - (крива на гаус)
 
Re: Цена на сайт PR6

Здравейте, Виждам доста сте написали, аз съм собственика на въпросния сайт. Мисля че гледате нещата само от техническа гледна точка.
1-во сайта няма нито един платен линк никъде.
2-ро не тече никава реклама за сайта никъде в момента.
ПР 6 е плод на 3 години работа.
Зад сайта стои бизнес естествено и всички оферти които се виждат от туроператори са платени и са генерирани от самите тях. Имат си юзъри и пароли и почти цялата информация се генерира от страна на юзърите. Само новините си ги качваме ние защото си ги избираме.
Те са само фирми засега.
Има регистрирана марка също.
Има система за позициониране на оферти по страниците. Принципно искам да го продам, но ако не му намеря цена ще го развивам допълнително.
Само хотелите са около 1500 които са се саморегистрирали а не са вкарвани от нас в системата.
Туроператорите са дота активни и постоянно си обновяват офертите.
Мисля че това е доста показателно , единственото нещо което иска е да се добави малко нови функционалности и SEO и тогава да видим какви посещения ще има.
Поздрави,
 
Re: Цена на сайт PR6

Здравейте, Виждам доста сте написали, аз съм собственика на въпросния сайт. Мисля че гледате нещата само от техническа гледна точка.
1-во сайта няма нито един платен линк никъде.
2-ро не тече никава реклама за сайта никъде в момента.
ПР 6 е плод на 3 години работа.
Зад сайта стои бизнес естествено и всички оферти които се виждат от туроператори са платени и са генерирани от самите тях. Имат си юзъри и пароли и почти цялата информация се генерира от страна на юзърите. Само новините си ги качваме ние защото си ги избираме.
Те са само фирми засега.
Има регистрирана марка също.
Има система за позициониране на оферти по страниците. Принципно искам да го продам, но ако не му намеря цена ще го развивам допълнително.
Само хотелите са около 1500 които са се саморегистрирали а не са вкарвани от нас в системата.
Туроператорите са дота активни и постоянно си обновяват офертите.
Мисля че това е доста показателно , единственото нещо което иска е да се добави малко нови функционалности и SEO и тогава да видим какви посещения ще има.
Поздрави,

пич, при това положение за по-малко от 20000 не го продавай, който и каквото да ти казва като контра аргумент. със добро сео може да обереш поне 30% от целият туристически трафик, а ако раздвижиш пролетните и зимните месеци - и повече. За нула време ще обереш и англо-руският, свързан с българия, а ако работиш и като "подпирачка" на имотен сайт, ще монетизираш и от нишата за имоти.
 
Re: Цена на сайт PR6

пич, при това положение за по-малко от 20000 не го продавай, който и каквото да ти казва като контра аргумент. със добро сео може да обереш поне 30% от целият туристически трафик, а ако раздвижиш пролетните и зимните месеци - и повече. За нула време ще обереш и англо-руският, свързан с българия, а ако работиш и като "подпирачка" на имотен сайт, ще монетизираш и от нишата за имоти.
Това само в паралелната реалност изградена в главата ти може да стане :)
Здравейте, Виждам доста сте написали, аз съм собственика на въпросния сайт. Мисля че гледате нещата само от техническа гледна точка.
1-во сайта няма нито един платен линк никъде.
2-ро не тече никава реклама за сайта никъде в момента.
ПР 6 е плод на 3 години работа.
Зад сайта стои бизнес естествено и всички оферти които се виждат от туроператори са платени и са генерирани от самите тях. Имат си юзъри и пароли и почти цялата информация се генерира от страна на юзърите. Само новините си ги качваме ние защото си ги избираме.
Те са само фирми засега.
Има регистрирана марка също.
Има система за позициониране на оферти по страниците. Принципно искам да го продам, но ако не му намеря цена ще го развивам допълнително.
Само хотелите са около 1500 които са се саморегистрирали а не са вкарвани от нас в системата.
Туроператорите са дота активни и постоянно си обновяват офертите.
Мисля че това е доста показателно , единственото нещо което иска е да се добави малко нови функционалности и SEO и тогава да видим какви посещения ще има.
Поздрави,
2. То оставаше при тези посещения да има и реклама някъде :)
3. 3 години размяна на линкове, така е станал ПР6 :)

Много съмнително агенции да плащат за оферти в сайт с 100-200 посещения на ден.
Това, че са добавени хотелите е добре, ама тази работа се върши за 200 лева от някой :)
А това от написаното за СЕО излиза, че е много лесно нещо, хоп и имаш сео и трафик :)

Друг е въпроса как се монетизира този трафик - доста трудно :)
 
Последно редактирано:
Re: Цена на сайт PR6

със добро сео може да обереш поне 30% от целият туристически трафик, а ако раздвижиш пролетните и зимните месеци - и повече.
Май не си погледнал сайта и схемата за работа с клиенти.
Ще прехване 30% трафик със 100% bounce rate.

За нула време ще обереш и англо-руският, свързан с българия, а ако работиш и като "подпирачка" на имотен сайт, ще монетизираш и от нишата за имоти.

Една-две години "нула време" ли е? При положение, че англичаните са активни през зимата, руснаците през лятото, като последните изобщо не са приоритетен тур. поток.
И пак - с този посреднически от второто коляно сайт сложно ще се работи. А и всичко е според зависи.
 
Re: Цена на сайт PR6

ваша, воля, аз изказвам мнение от моят опит, много добре знам как ново съдържание от сайт със висок pr се класира в търсачки. дизайна е добър "неутрален" за немския пазар, малко "розовее" за английският, но става и добър за руският, изглежда стилен. при това положение ще има висока конверсия и за трите езика. Липсва му функционалност за обиране на големите посреднически комисиони. И в никакъв случай няма 100%

"Това, че са добавени хотелите е добре, ама тази работа се върши за 200 лева от някой" - наясно ли си че нарушаваш една камара закони с това принудително добавяне. Болшинството съдържание не е лицензирано за cc, и някой ако добави хотел някъде без мое съгласие, собственика спокойно може да си изкара сезона от обезщетението по съдебен ред ако знае как да те осъди.
 
Re: Цена на сайт PR6

ваша, воля, аз изказвам мнение от моят опит, много добре знам как ново съдържание от сайт със висок pr се класира в търсачки. дизайна е добър "неутрален" за немския пазар, малко "розовее" за английският, но става и добър за руският, изглежда стилен. при това положение ще има висока конверсия и за трите езика. Липсва му функционалност за обиране на големите посреднически комисиони. И в никакъв случай няма 100%

Тук всеки е дошъл със свое мнение. Кой с опит, кой с теория, кой с акъл... =)
След думата "дизайн" в цитата почва туристически бизнес.

"Функционалност за комисиони" няма такова животно - как мислиш да дириш от 1200 хотела + още толкова х5 тур.агенции проценти от продажбите (затова офертите, възможно макар и съмнително, влизат в сайта след платена фиксирана такса).

След "големите посреднически" идват и по-високите цени, а нито англичанин, камо ли немец (който след почивката ще те съди за увяхнала палма - известна практика), ни руснак ще даде повече от това, което ще намери. Не ги мързи да звънят по хотели, турагенции по цял свят за 100 евро намаление.
 
Re: Цена на сайт PR6

ами ти сам си отговори на въпроса къде би пробил пича със съдръжание. всяко сравнение на цени за дадена локация и продажба на позиции. с тоя pr ще убие всички конкуренти заявки от серпа. не виждам смисъл да дъвчим азбучни истини и стратегии.
 
Последно редактирано:
Re: Цена на сайт PR6

ами ти сам си отговори на въпроса къде би пробил пича със съдръжание.
Не беше ли дублирано съдържанието там?

всяко сравнение на цени за дадена локация и продажба на позиции. с тоя pr ще убие всички конкуренти заявки от серпа. не виждам смисъл да дъвчим азбучни истини и стратегии.

Като вариант - да. Но 20к много ми се виждат.
 
Re: Цена на сайт PR6

ми .. така смятам - пича е издържал финансово 3г. с нищо не показва че няма да се провали, нито пък че не си разбира от занаята или че ще спре да налива бекове и съдържание. при това положение цената на сййта се пресмята като инвестиция със 7 годишен срок на възвращаемост, както всички предприятия.
 
Re: Цена на сайт PR6

ми .. така смятам - пича е издържал финансово 3г. с нищо не показва че няма да се провали, нито пък че не си разбира от занаята или че ще спре да налива бекове и съдържание.

Абе щом е решил да го продава ... ;) То, разбира се, много причини може да има за това.
 
Re: Цена на сайт PR6

Човека ми се стори доста интелигентен от коментара, които пусна, съмнява ме да не знае колко може да вади от сайта си... В крайна сметка всеки сам си преценя. И цената му е сериозна. За да го пусне за продажба с такава висока цена има 2 варианта.
- търси сериозен купувач, които да купи готов бизнес
- иска да си направя малко безплатна реклама

Всичко останало дето си го говорим са си малко общи приказки. Поне според PR6 не е толкова важно и не се прави толкова трудно, ако човек има отделен бюджет.
 
Re: Цена на сайт PR6

VHA много пъти съм ти го казвал, но ще се повторя - иди се прегледай незабавно, с всеки изминал ден се влошавал и ставаш по-зле и по -зле ... имаш нужда от сериозна помощ, а не да даваш съвети ...
 
Re: Цена на сайт PR6

Ето как стават нещата - малко уроче и за netsurfer, тъй като този аспект на монетизацията на сайтовете му убягва.
Около 50% от туристическият трафик през serp е свръзван с определена геолокация. По мотивационен и финансов признак, разпределението е нормално. Потребителите с най-ниски доходи винаги ще изберат дестинация, водени от мотива за най-ниска цена, евентуално с 1..2 резервни варианта. Това са около 30% - тях трудно ще ги монетизира изгодно. Другите обаче - средната класа ако говорим за съпоставим термин в български условия и по-богатите, взимат решение, базирано първо на локация(държава, град, курорт) и после за конкретент обект (доставчик на услуга, дестинация). Ако пича си направи къдърно сеото, промени структурата на сайта и оптимизира за локация, неговите страници, благодарение на високият PR и годинките на сайта ще бъдат позиционирани сред първите. Тогава остава да превърне всяка своя страница град(дестинация) с подкатегория видове услуги/ възможни обекти не в пълен каталог, както правят някои, а площадка с ограничен брои позиции, за които се заплаща. Тогава горе долу половината от трафика, през сайта ще вземе решение къде да почива/ползва услуги благодарение на информацията от сайта и ще последва платената връзка или ако има форма за заявка ще я попълни. Къде е разликата в монетизация? Такива площадки оставят рекламодателите да се конкурират по между си, същото прави и гугъл, няма нужда да откриваме топлата вода. Благодарение на ограниченият брой позиции, при тази структура, станиците на сайта работят като афилиет, където всички знаем, печалбата е най-голяма. Е разплащането не е нужно да става със система за броене на поръчал клиент, а с механизма за цената на наем. За сайта няма никакво значение, дали наемателите са крайни клиенти или посредници първа или втора ръка. Вероятно точно посредниците първа ръка ще бъдат и наематели, защото те най-зависят от трафик, за да направят дадена резервация а крайни клиенти (хотели) почти няма да има.

При разработване на площадката пича трябва да се концетрира първоначално върху локации и услуги върху които няма монопол. Най-доброто е ако има примерно 6 възможни достачика за дадена услуга за дадена локация, възможните места за наем да са 4.

По принцип всички сайтове за "крадене на трафик" се монетизират по подобни или аналогични схеми. А сравнението на цени пък е един от начините за избягване на "ефекта на третия" - отдавна е забелязано, че потребителите като вземат решение, преглеждат N (обикновено 3) на брой оферти влизайки последователно през класирането в SERP, като същото важи и за adwords. Това N зависи от бранша/ държавата/ възрастта и т.н, но са все известни маркетингови данни. За борба с това "вредно" явление е разработен механизма на сравняването на цени - даден сайт, ДОРИ на краен доставчик на стока или услуга посочва своя и конкуретните цени. По този начин значителна част от търсещите, преглеждайки 1..N се връща на 1 за да поръча стоката или услугата. И тогава пак нещата си идват на нормалното разпределение - първият класиран обира най-големият трафик а от там и поръчки.

netsurfer си мисли, че щом има сео познания (добри) може да измести всеки сайт. Но забравя, че състезанието е ресурсно - и конкурентите му могат да поръчат сео и да го изпълнят на същото ниво. Тогава позиционирането вече е фунцкия на ресурсите - сателитна мрежа, брой "спамери" които ще правят линкове за трафик (социалки, агрегатори и т.н) демек пари. Но тъй като тук не спорим с него кой какво а защо този сайт струва толкова да се върнем на цената на сайта - посочих 20к. Аргументирах се защо струва толкова, оцелял сайт се оценява като 7 годишна инвестиция. Годишната му печалба x7. Е всеки може да си отговори на въпроса може ли такъв сайт да вади 3000лв/година печалба.
А защо се прилага тази оценка - вече няма разлика дали е баничарница или сайт или магазин на витошка.

При пазарна оценка на сайтове се вземат в превид и още много други параметри, които вдигат цената на сайта. Основната е трафика. Мнозина се възмутиха че сайт с 200 посетители на ден не струвал толкова, но не объркаха внимание, на посещенията август и юли. Както споменах сайта е сезонен а то е такъв защото е изпълнен със "сезонно" съдържание. При правилно сео+още нещо, този недостатък ще отпадне и сайта ще има почти равномерно поне 3..5к уникални "таргетирани" посетители. И ще ги има защото е стар, висок тръст, PR6.

Ето един пример 3000лв, да ги сложим 4000 за да си избие разходите, набирани от 100 локации дори с двумесечен пик(сегашното положение) изисква 100 "страници" с приход 40 лв/година. При 4..6 площадки това е около 8 лв наем за два месеца, а сами разбирате че това е една много минимална цена.

Та така netsurfercho, трябва да почерпиш сериозно, че си дадох зор а ти обяснявам елементрани неща за монетизация.
 
Последно редактирано от модератор:

Горе