SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Черно СЕО от конкуренция

Googlebot

New member
Здравейте,

От известно време изпитвам леки затруднения около оптимизацията на уебсайт, който е в нискоконкурентна ниша. Нискоконкурентна имайки предвид малкия брой на сайтове на подобна тематика. От тези броени сайтове само единия е направен качествено, вземайки предвид домейн на 3 год., добро съдържание, оптимизиран онпейдж, с богат линк профил и т.н.

Вече мина доста време от пускането на сайта ми, но така и не успях да постигна някакъв удовлетворяващ резултат в търсачките. Държа да отбележа, че за него използвам само уайтхед техники. Не съм правил свръх-оптимизиране, нито пък съм губил линкове. 100% уникално съдържание, добър процент на дофалу и нофалоу линкове, ръчно добавяне в социалки и само качествени БГ директории. По мои планирания трябваше да съм поне на втора позиция (след този, който споменах по-горе) в СЕРП-а. Така и не стана. Домейна който ползвам няма история, т.е. аз съм първия му регистратор.

Нередностите започват с това, че в GWT не ми показва нито една индексирана страница. В търсачката дори и да напиша точното наименование на домейна, Г ми изписва "може би имахте предвид: КОНКУРЕНТНИЯ САЙТ.БГ". В индекса на гугъл имам само около 5 страници от общо 50. Забелязах, че сайта ми въпреки това има посещения. Чак вчера реших да се поразровя малко из awstats-а на cpanel-а към хостинга и видях че в "Насочващи сайтове" има страшно много домейни. Върнах да видя няколко месеца назад - същата работа. От Юни месец насам са. Всички сайтове през които се посещава сайта ми са руски. Преобладават предимно такива с нелегално съдържание и съдържание за възрастни. Странното е, че никой не е посетил сайта ми от някоя вътрешна страница. Всички са от начална/домейна. Търсих линкове към мен почти във всичките, но такива няма. Което ме въвежда до мисълта, че може бу са само хитове, но как чрез тях? Аз по никакъв начин не бих желал сайта ми да трупа трафик и хитове чрез такива методи и от такива сайтове. Като цяло обаче е повече от видимо, че се прави нещо зад гърба ми. Познавам до някъде собственика на конкурентния сайт, за който споменах по-горе. Знам и че той ползва доста блекхет сео и спам техники без да се съобразява.
Много ще ми помогнете, ако изкажете мнението си по проблема ми. То е ясно че съм влезнал в някакъв филтър. Случвало ли се е на някой? Какво е? Нов домейн?

Благодаря!
 
Последно редактирано:
Re: Черно СЕО от конкуренция

лошо, седларов

нов домейн, нов хост, редакция на текстовете

ама за в бъдеще - като види новия ти сайт, пак може да ти направи мръсно .... :(

и сайта на един наш клиент беше пострадал така, но само 1 линк открих

и от това падна от първа на 4-та страница

и пак - статии , линкове , за няколко месеца се качи пак
 
За: Черно СЕО от конкуренция

За: Черно СЕО от конкуренция

Само не гледай австатс на си-панела, там само ще се объркаш. Винаги ще ти показва някакви руски реверенции от рода на gazoprovod-moskva.ru, което няма как да бъде верно. Или пък rosinneft.ru ...
 
За: Черно СЕО от конкуренция

За: Черно СЕО от конкуренция

Според мен нещо бъркаш. Съмнявам се при слаба конкуренция и при това сайт, който вече се е класирал добре да ти прави мръсно. Най-малкото той знае, че много рискува това да не сработи, а точно обратното да ти изкачи сайта. Трябва да има някаква причина или в кода на сайта или по хостинга, която му пречи да се индексира и класира по-добре. Проучи си индексираните линкове, за да се увериш, че някой те линква от лоши сайтове. Пусна ли XML сайтмап в GWT?
 
За: Черно СЕО от конкуренция

За: Черно СЕО от конкуренция

Само не гледай австатс на си-панела, там само ще се объркаш. Винаги ще ти показва някакви руски реверенции от рода на gazoprovod-moskva.ru, което няма как да бъде верно. Или пък rosinneft.ru ...

В дълбока грешка си :) Awstats е perl скрипт, който анализира apache логовете на сървъра. Той не създава информация, а просто я чете и прави графики. А линковете в подобни сайтове, които не откривате със стандартните инструменти, обикновена са iframe в кодиран (obfuscated) JS.
 
Re: Черно СЕО от конкуренция

Провери си robots.txt да не би да имаш забранени директории и както казват колегите по-горе си направи sitemap и го пусни в Webmaster Tools-a.
 
За: Черно СЕО от конкуренция

За: Черно СЕО от конкуренция

Пиши на SAPE.RU за проблема си и ги помоли да провярят, дали няма потребител, които пазарува линкове на корем за твоит URL-та.

Има много малка вяроятност да ти обърнат внимание, но може и да стане работата. БГ мастърите основно ползват тази платформа за пазаруване що се отнася за кирилски линкове.
 
За: Черно СЕО от конкуренция

За: Черно СЕО от конкуренция

Колеги, имам събмитнат sitemap. Проблема е друг.

HiJack, естествено че имам забранени директории в роботс.тхт към нещата които не искам да се обхождат.
gan, може би заглавието те е подвело. Всъщност това не е никакво СЕО (било то и блекхед), а просто трупане на трафик чрез хитове от други сайтове. Ти знаеш, че това по-скоро само вреди на сайта. Още повече в такива "промишлени" количества. Според теб как би могло да ми помогне, след като се прави в продължение от над 3 месеца? Г трябва да е сляп за да не забележи нещо нередно.
Ако човека който ми прави сечено се е възползвал от услугите на SAPE.RU, то не ми се вярва да ми дадат каквато и да е информация. Все пак той е техен клиент. И аз не бих.
 
Re: За: Черно СЕО от конкуренция

Re: За: Черно СЕО от конкуренция

Колеги, имам събмитнат sitemap. Проблема е друг.

HiJack, естествено че имам забранени директории в роботс.тхт към нещата които не искам да се обхождат.
gan, може би заглавието те е подвело. Всъщност това не е никакво СЕО (било то и блекхед), а просто трупане на трафик чрез хитове от други сайтове. Ти знаеш, че това по-скоро само вреди на сайта. Още повече в такива "промишлени" количества. Според теб как би могло да ми помогне, след като се прави в продължение от над 3 месеца? Г трябва да е сляп за да не забележи нещо нередно.
Ако човека който ми прави сечено се е възползвал от услугите на SAPE.RU, то не ми се вярва да ми дадат каквато и да е информация. Все пак той е техен клиент. И аз не бих.

Идеята ми беше, че е възможно да си забранил част от съдържанието си и за това да не ти се индексира сайта. Според мен е добре да ги огледаш директориите отново.

А имаш ли данни от Google Analytics? Какво показва там като реферали и като трафик?
 

Горе