SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Читав web базиран swf viewer?

cyberpower

New member
Някой знае ли читав веб базиран swf viewer?

Имам бойна задача да добавя на един сайт възможност да се качват pdf, но трябва да може да се разглеждат направо през браузара така че вариянта който измислих е да ги конвертна в swf формат.

До тук добре даже съм го измислил как да стане всичко автоматично, намерих и един open source swf viewer: Flexpaper на сайта им http://flexpaper.devaldi.com/ всичко изглежда наред обаче при мен като разглеждам файловето които съм качил докато скролвам се движи много бъгаво цял ден правя тестове като задавам различни параметри, но няма продължава да се движи бъгаво.

Ако някой знае някой по добър viewer или има опит с swf файлове ще съм му много благодарен ако сподели всякаква информация ще ми е полезна че не съм много на ти с флаш по принцип.
 
Re: Читав web базиран swf viewer?

Демото им ми работи перфектно.
Прочете ли документацията? Има разни изисквания като:

1. Download and install SwfTools. All builds are available for download here.
2. Convert your PDF to SWF. This is preferrably done from the command prompt. Make sure you set your options (Edit->Options) to "No viewer" if you are converting your PDF using the UI from SwfTools before exporting your PDF to SWF. This example converts a PDF file called "Paper3.pdf" to the output file "Paper3.swf":

C:\SWFTools\pdf2swf.exe Paper3.pdf -o Paper3.swf -T 9 -f

Please see the wiki for more details about the conversion and the parameters that are currently recommended.

ще пробвам да го подкарам днес ако остане време да видя на мен как ще ми върви


има си и Issues:
http://code.google.com/p/flexpaper/issues/list

като например:

If you try to load a document several times, the browser crashes after some
time as the memory is not being garbage collected.

и разни други интересни
 
Последно редактирано:
Re: Читав web базиран swf viewer?

Здравей, точно така го правя и аз конвертвам през SWFTools със същия комантен ред
C:\SWFTools\pdf2swf.exe Paper3.pdf -o Paper3.swf -T 9 -f
пробвах и с -G за по бърз рендеринг от user интерфейса променях настройките като резолючия, качество общо взето доста тестове направих но все още се движи бъгаво, няма как и да ти го пусна да видиш че е на локалния, през друпал съм го навързал да показва swf файлове с flexpaper и така работи си всичко само дето като скролвам не е като в демото. Те и pdf които трябва да кача аз са с доста повече и текс и картинки, може и това да е фактор, но не ми е ясно ако е това защо не се оправя като им намаля качестото.

За сега ще продължа да правя тестове с SwfTools пак ако не се оправи вече ще търся из настройките на flexpaper и друпал да няма някой проблем и дано успея да го подкарам да върви хубаво.

Ако решиш да го тестваш драсни едно съобщение как ти върви на теб
 
Последно редактирано:

Горе