SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Шокиращ email

kuzmanin

New member
Ето един куриозен емаил, които получих токущо:
----------------------------------------------------------------
Zdraveite,

Hostinga na ....... iztichna na 4 avgust. Tyi kato sita izrazhodva
poveche resursi i natovarva servera, niama da mozem da podnovim
dogovora za hosting sled iztichaneto. Nie predlagame samo malki i
evtini hosting paketi, zatova e dobre da potyrsite po-goliam hosting
plan pri drugite firmi predlagashti hosting. Nie mozem da vi
sydeistvame kato izvyrshim prehvyrlianeto na sita vmesto vas ako
zelaete.
----------------------------------------------------------------

Това са ми писали от inbg.eu!

Имайки предвид, че на този сървър съм 'паркирал' няколко домяйна, на които на ден има не повече от 10 уникални потребителя с max 20 импресии.

Така да се каже: "Ибааа го" и сървъра дето го натоварвам толкоз много :)

Да зняете колеги какво може да ви се случи.

Много им здваре на INBG HOSTING, ИНГБГ Хостинг.
 
Re: Шокиращ email

Същата работа. ИНБГ и хостинг българия ако не се лъжа са едни и същи, или поне партньори. При мен се получи същото - и се отказах от тях в 50% от сайтовете си. Останалите още ги държа при тях, но ако ми изпищят - ще ги местя.

Те разчитат на сайтове с 5 уникални дневно - от там нататък всичко натоварва сървърите им. Също така имат слаби машини и много слабо инвестират за нови и за това така се получава.


Има хостинг компании колкото щеш!

Успех
 
Re: Шокиращ email

И един посетител да имаш на ден, като ти е калпав скрипта и прави по 30 заявки към базата на импресия, няма кой да го търпи. Не искам да се заяждам, но като гледам именно в скриптовете е проблемът. Рядко е от това, че някой сайт е преуспял :)
 
Re: Шокиращ email

Аз имам няколко сайта при hostbulgaria.com и нямам проблем. Както каза cloxy си зависи от оптимизацията.
 
Re: Шокиращ email

Конкретно при мен се получи че, поискаха повечко пари за хостване на сайтовете ми, тъй като бях на най-евтиния план. Имат право де... сега съм на друг план, но познавам много хора, които получиха мейл, както колегата по-горе :)
 
Re: Шокиращ email

има и нещо друго
имам сайтове които и 1 уникален дневно нямат ама ботовете им разкатават фамилията

М, дам. И този момент го има. Но той засяга големите сайтове, които имат много страници. За тях е нормално да са на по-стабилни хостинги и/или по-големи хостинг пакети.
 
Re: Шокиращ email

Наистина е неправилно доставчиците да не показват изразходваното процесорно време и рам, при положение, че е определящ ресурс.

Аз получих подобен мейл от същата фирма. След кратка обмяна на писма, се изясни, че самия Wordpress товарел доста сървъра. Което за мен е странно...

Честно казано обаче от хостинг команията бяха доста вежливи, като ми дадоха насоки как да си оптимизирам скриптовете. В моя случай това беше кеширане на сайта /с един плъгин/ и ползване на FeedBurner.

От тогава нямам такива писма :) Обаче по всяко време мога да мигрирам някои от сайтовете.

И пак - наистина странна политика, при положение, че това не се споменава при месечния план, какато и няма възможност за следенето от потребителя на тези ресурси.
 
Re: Шокиращ email

аз няма да се обаждам :) конфликт на интереси :) само се питам, къде ли се хоства този форум и защо не го гонят от там ?

тъй като освен в ИнБГ хоствам и на доста други места, мога да споделя, че 2 четириядрени процесора и 16 GB RAM, не ми е предложил никой друг. Но както правилно се каза по-горе ... хостинги много.
 
Re: Шокиращ email

Хората са учтиви - така е. Имях няколко съпорт пробляма и ги решиха бързо

Ама така ли се прави бизнес:
Махай се, щото много харчиш :)
Ами кажи му на човека нещо по завоалирано, покяни го да плати малко повече ...

Те направо ме изгониха ... :)

Ами не съм доволен и не мога да бъда при такова отношение ;)
 
Re: Шокиращ email

Прав си. Ще им се скарам :)
 
Re: Шокиращ email

тъй като освен в ИнБГ хоствам и на доста други места, мога да споделя, че 2 четириядрени процесора и 16 GB RAM, не ми е предложил никой друг.
аз това като го чуя тоя аргумент за сериозния хардуер и почвам да се притеснявам. да го споделяш с половин град е не просто вероятно, а направо гарантирано, което автоматично го прави лош вариант. 100 процеса на едноядрен сървър вървят доста по добре от 400 на четириядрен, сам се сещай за bottlenecks.

InBG да не са купили HostBulgaria? Имах доста странно нечленоразделна комуникация с първите от името на вторите напоследък.
 
Re: Шокиращ email

Оги, аз съм от хората които препоръчваха HB и INBG - заради добрия съпорт, добре конфигуританите сървъри, ъптайм и не на последно място разумната цена. Мисля, че съм пратил към вас не малко клиенти, просто защото хостинга е добър...

Продължавам да имам 3 акаунта (сумарно в двете фирми) и да хоствам около 15 домейна. И сигурно ще продължавам, ако не ме изгоните.
Не мога да намеря линка към темата в която се дискутираше предишната серия от затваряне на акаунти, където замина и един от моите.

Но, когато хората почнат да пускат теми по форумите, може би проблема не е в хората, а в хостинг провайдера. Може би е време, да се замислите над тези неща.

Знаеш, че не го казвам от лоши чувства, напротив. Мисля, че можете да се справяте по-добре от това за което днес си говорим тук...
 
Последно редактирано:
Re: Шокиращ email

Ще се опитам да осветля ситуацията тъй като напоследък в няколко форума ( http://www.ivoapostolov.eu/blogove/...to-na-hosting-dostavchitzite-novia-reket.html ) се появяват все по-често такива теми. Вече писах подобно мнение тук: http://www.webmasterbg.org/showthread.php?p=17679#post17679

Тъй като с ИНБГ ООД използваме част от сървърите съвместно, се запознах с конкретния повод за тази тема и мога да дам следните уточнения:

1. Потребителя не е изгонен, а е уведомен, че нама да се подновява договора за хостинг с него. Мисля че това е коректно и по никакъв начин не са изменени правилата по време на предплатеното време.

2. Въпросния сайт наистина нищо не хоства. Защо натоварва? Защото единственото нещо в хостинга е софтуера за показване на реклами. А защо някой ще си хоства рекламната статистика на различен хостинг? Може би защото е натоварвала сървъра на основния сайт? Това не е ясно, но е напълно сигурно, че заявките към php скриптовете на сървъра на ИНБГ от сайта на съвсем не са 20, а 50 000 на ден!!!

Код:
/ads/www/delivery/ajs.php	24284	
/ads/www/delivery/lg.php	24075	
/ads/www/delivery/ai.php	2377	
/ads/www/delivery/ag.php	1137	
/ads/maintenance/maintenance.php	 353
/ads/www/delivery/ck.php	131
/ads/www/delivery/avw.php	5

[редакция - след допълнителен разговор с хората поддъжащи сайта на kuzmanin се установи, че не е бил информиран от тях, че поради натоварване на основния хостинг на сайта, те са преместили въпросния рекламен софтуер на сървъра на http://www.inbg.eu. Вече се търси най-добрия компромис за разрешаване на ситуацията. ]



Както се вижда не става въпрос за картинки или css, a php скриптове, които при всяко извикване ПИШАТ статистики в базата данни - има огромна разлика в натоварването дали се чете или пише в mysql.

3. Моля да не се обиждаме на сървъри :D Става въпрос за сървър с 8 процесорни ядра Xeon 5335 Clovertown, 16 ГБ рам, 8x500 ГБ SATA диска с 3ware raid controller! Цената на сървъра е 9000 лв ... В форума има доста клиенти на ИНБГ и Хост България и могат с помощта на PHP да разгледат параметрите на машината си. Гарантирам ви че ИНБГ инвестират много сериозно в сървърите си! Затова и Хост България имаме общо участие с тях в това направление.

4. Статистика за потребление на ресурси - да правилно е да се предоставя щом ще е определяща, така че ето: http://chi.r1servers.com/cpu.htm . Тази статистика ще е достъпна за всички сървъри ежедневно - който има съмнения че си измисляме нещо, нека да си я следи.
Въпросния сайт е сред първите 20. Нормално ли е 5% от потребителите да хабят 80% от ресурсите? В тази статика дори не е засегнато mysql потреблението.

Всички тези проблеми с натоварванията идват най-вече от използването на лошо написани скриптове, стари и отдавна неъпдейтвани скриптове, cms системи накичени с десетки модули и включени опции. Вече много рядко уебмастерите инвстират в написване на оптимизиран сайт за техните специфични нужди. Използват се готови скриптове, които обаче се пишат с доста общо предназначение и съответно няма как да са оптимизирани за всеки конкретен случай. Много готови сайтове имат все пак опции за оптимизиране като използване на кеш, избирателно ползване на статистически модули и т.н., но рядко някой се занимава с това. Спестяват се средства от програмиране, но пък може да се наложи да се дават за VPS. Всеки си преценява, хостинг компании много...
 
Последно редактирано:
Re: Шокиращ email

Обобщено или интернет потреблението се разраства или готовите скриптове товарят и товарят безмилостно ето моето становище по въпроса hosting компании срещу уебмастъри
Факт е, че писан от мен CMS товареше при 15к + a joomla примерно товари при 2-3к. Хостинг компаниите не са толкова виновни, колкото изглежда на пръв поглед просто направите ли сайт с над 5к местете на vps или нает сървър иначе ще загубите много повече от това, което пестите!
 
Re: Шокиращ email

3. Моля да не се обиждаме на сървъри :D Става въпрос за сървър с 8 процесорни ядра Xeon 5335 Clovertown, 16 ГБ рам, 8x500 ГБ SATA диска с 3ware raid controller! Цената на сървъра е 9000 лв
аз първоначално го прочетох "8 процесорен" (демек 8*4=32 ядра) и доста се чудих как ги докарахте толкова евтини тия сървъри :) формално oggin с 2*Quadcore ви е надценил защото е по бърз вариант(и по скъп).

Но да си дойдем на думата... 8x500 ГБ SATA ~= 1700GB използваемо дисково пространство(или двойно ако сте наблегнали на бързината за сметка на сигурноста) при "Дисково пространство 1000 MB" в плана ви за хостинг проста сметка показва 1700+ сайта и то ако изключим overselling. на практика 3500+ сайта е по вероятна цифра. Вярно е, че някои сайтове понатоварват, но когато се твърди, че VPS е добро решение откъм производителност много проста сметка показва за поне колко сайта заделяте ресурси колкото за един VPS.
 
Последно редактирано:
Re: Шокиращ email

аз първоначално го прочетох "8 процесорен" (демек 8*4=32 ядра) и доста се чудих как ги докарахте толкова евтини тия сървъри :) формално oggin с 2*Quadcore ви е надценил защото е по бърз вариант(и по скъп).

Но да си дойдем на думата... 8x500 ГБ SATA ~= 1700GB използваемо дисково пространство(или двойно ако сте наблегнали на бързината за сметка на сигурноста) при "Дисково пространство 1000 MB" в плана ви за хостинг проста сметка показва 1700+ сайта и то ако изключим overselling. на практика 3500+ сайта е по вероятна цифра. Вярно е, че някои сайтове понатоварват, но когато се твърди, че VPS е добро решение откъм производителност много проста сметка показва за поне колко сайта заделяте ресурси колкото за един VPS.

С oggin говорим за едно и също: 2*Quadcore = 2 * 4 ядра = 8 ядра.
За да се подсигури информацията на сървъра, тя е двойно записана върху дисковете така че налично е само половината дисково пространство. За още по-голяма сигурност всички хостинг акаунти се копират на друг хостинг сървър. По този начин на един сървър се намират неговите акаунти и копие на акаунтите от някой от другите сървъри. Пак остава място, но ограничнията в дисковото пространство са продиктувани и от това, че всяка нощ трябва в рамките на 4-5 часа сървърите да си разменят бекъпите, да се направи дъмп на базите и т.н. Тъй като става въпрос за стотици гигабайти, времето не е много. Затова ако се разрешат много глеми акаунти, няма да успява да бекъпва сървъра. (отделно като се поръчват сървърни дискове, по-малко от 500 гб не доставят по принцип)
1700 - 3500 сайта е крайно нереално. Откакто вече никой не ползва html сайтове, а тежки cms системи, на сървър не могат да се слагат повече от 600-700 сайта. За да може да се следи кой потребител какво прави, и за да се изолират сайтовете един от друг от съображения за сигурност, се налага php да се изпълнява като cgi, а не като модул на apache, и така доста повече се утежнява работата.
 
Последно редактирано:
Re: Шокиращ email

nikoladd : просто имат някой общи неща, да речем някой от съдружниците , support-a и так далее :)

nbsp : благодаря ти за всичко което си направил и правиш за нас. Че проблемът е в хостинг компанията е повече от ясно. Нека приемем, че това е политика на тази фирма (дали е правилна или не, няма смисъл да спорим - това са две различни гледни точки, а аз на всичкото отгоре имам трета :) )

Наистина не виждам нищо лошо в това, когато има договор и той е неизгоден за една от страните, тя да не го поднови след изтичането му.

Ако трябва да бъда честен, ситуацията е ужасно неприятна и разбирам kuzmanin, още повече, че в последните 2 месеца ми се случи подобна ситуация при два други български хостинг провайдъри. Там обаче, просто ми поискаха повече пари, което от според мен си е живо изнудване.
 
Re: Шокиращ email

Всички хостинг компании я имат тази политика да махат товарещите сайтове :) В случая обаче от инбг поне са предупредили, а не спират направо (както ми се е случвало с други хостинги)
 
Re: Шокиращ email

4. Статистика за потребление на ресурси - да правилно е да се предоставя щом ще е определяща, така че ето: http://chi.r1servers.com/cpu.htm . Тази статистика ще е достъпна за всички сървъри ежедневно - който има съмнения че си измисляме нещо, нека да си я следи.
Въпросния сайт е сред първите 20. Нормално ли е 5% от потребителите да хабят 80% от ресурсите? В тази статика дори не е засегнато mysql потреблението.

Имам един сайт на 16-то място на tiger.hostbulgaria.com (0.40CPU, 3.23 RAM) и един на 30-то (0.13CPU, 0.32 RAM) на fox.r1servers.com.

Има ли опасност да не си подновим отношенията при изтичане на хостинга? :)

ЕДИТ: И благодаря за статистиките. Винаги съм се чудел какви ресурси използвам.
 

Горе