SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Яка оферта за СЕО

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Код:
http://3dwebdesign.org/content/view/71/2/
Първо ниво - цена между 30 и 50 лева. Срок на изработка един работен ден от започване на работата. Цената зависи от спецификата на онлайн магазина ви.

Възможно е една или две от позициите на разполагане на ключовите думи да са скрити и невидими за посетителите на сайта ви, но видими за търсачките. ;D
 
Re: Яка оферта за СЕО

Код:
Възможно е една или две от позициите на разполагане на [B]ключовите думи[/B] да са скрити и невидими за посетителите на сайта ви, но видими за търсачките. ;D[/QUOTE]
Най-краткия път до бана :)
Абе хора, стига сте ползвали методи от преди 10 години.
Търсачките поумняха, повярвай ми :)
 
Re: Яка оферта за СЕО

абсолютно си прав са банна .....наскоро го изпитах с тия скрити думи ...мнооого боли...чудя се баннат сайт дали някога пак се появява ?
 
Re: Яка оферта за СЕО

да, появява се ... ако се закълнеш до 10 коляно и до 5 кръвна линия, че няма повече да правиш така. Отиваш да запалиш една-две свещички и чакаш Всевишния Гугъл да се смили над теб :p
 
Re: Яка оферта за СЕО

абсолютно си прав са банна .....наскоро го изпитах с тия скрити думи ...мнооого боли...чудя се баннат сайт дали някога пак се появява ?
Ако нарушението не е много сериозно (като дор например), пишеш писмо до съпорта на гугъл.
Обясняваш че от незнание е станала грешката и че си я изправил.
След проверка, могат и да те върнат в индекса.
Но ако е нещо сериозно...забрави.
Региш си нов домейн и за стария пиеш една студена вода и това е :)
 
Re: Яка оферта за СЕО

Тия май не са много прота щом предлагат тънката лайсна.:) Абе не се ли разбра че така нестава и се олита бързо. Една СЕО компания трябва да разполага с:

- контент
- добра концеция за правенето на СЕО
- и голям ресурс от линк партьори и други за набиране на линкове.

Трудно звучи, но големите го могат.
До измами се стига при слабо изпълнение на всичко което трябва да се направи по правилата. Никой не иска да работи с такива фирми за СЕО.
 
Re: Яка оферта за СЕО

Тук не съм съгласен. :) Точно такива фирми търсят, търсят евтиното.
Да, съгласен съм. Но търсят евтиното, защото са готови да рискуват качеството. Много е кофти да си некомпетентен в тези неща. Важното е че после пак плащат евтино на друга фирма за да им го вдигне сайта отново след приключването на сделката със старата. И евтино + евтино си отива на скъпо, или по-точно казано нормално като цени.

Клокси, предполагам си попадал на такива тарикати. И е ядски трудно да се обясни на маймуна, че цената е такава защото услугата е много ценна за бизнеса им. Но те си знаят свойто.:) Като една фирма, която искаше да им направят сайт за 500 лева, дизайнерска фирма им предложи около 1 000 лева (говориме за много добър дизай и функционалност) и в крайна сметка наюркаха един от администраторите на мрежата им да зглоби нещо. Така даже няма и да плащат - като няма работа да сяда пред HTML-а. Смех, баце...:)

Това е истинска история...трябва да питам какво е станало по случая. Та така е и с СЕО-то. Ако могат въобще да не плащат - ще е супер далаверско.
 
Последно редактирано:
Re: Яка оферта за СЕО

Да, съгласен съм. Но търсят евтиното, защото са готови да рискуват качеството. Много е кофти да си некомпетентен в тези неща. Важното е че после пак плащат евтино на друга фирма за да им го вдигне сайта отново след приключването на сделката със старата. И евтино + евтино си отива на скъпо, или по-точно казано нормално като цени.

Клокси, предполагам си попадал на такива тарикати. И е ядски трудно да се обясни на маймуна, че цената е такава защото услугата е много ценна за бизнеса им. Но те си знаят свойто.:) Като една фирма, която искаше да им направят сайт за 500 лева, дизайнерска фирма им предложи около 1 000 лева (говориме за много добър дизай и функционалност) и в крайна сметка наюркаха един от администраторите на мрежата им да зглоби нещо. Така даже няма и да плащат - като няма работа да сяда пред HTML-а. Смех, баце...:)

Това е истинска история...трябва да питам какво е станало по случая. Та така е и с СЕО-то. Ако могат въобще да не плащат - ще е супер далаверско.
Нещата които ги казваш са си верни ... в някои случаи. Възвращаемоста от СЕО в България(и не само) е крайно съмнителна по мои наблюдения. Има си случаи когато ползата за клиента е огромна изразяваща се в продажби, популярност на марката и контакти водещи до сделки, но тънкия момент е, че много малко от реалните клиенти могат да изпълнят своята част, за да постигнат тези резултати. И като му поискаш 3-5к за СЕО и той не може да си го избие от никъде, просто защото цялата му онлайн бизнес концепция не струва и става доста спорна цялата ситуация. Това което имам предвид е, че колкото и добре да си свършиш работата няма смимъл за такива.
 
Re: Яка оферта за СЕО

Нещата които ги казваш са си верни ... в някои случаи. Възвращаемоста от СЕО в България(и не само) е крайно съмнителна по мои наблюдения. Има си случаи когато ползата за клиента е огромна изразяваща се в продажби, популярност на марката и контакти водещи до сделки, но тънкия момент е, че много малко от реалните клиенти могат да изпълнят своята част, за да постигнат тези резултати. И като му поискаш 3-5к за СЕО и той не може да си го избие от никъде, просто защото цялата му онлайн бизнес концепция не струва и става доста спорна цялата ситуация. Това което имам предвид е, че колкото и добре да си свършиш работата няма смимъл за такива.
зависи от нишата, туризъм и имоти имат голяма възвръщаемост от СЕО
 
Re: Яка оферта за СЕО

зависи от нишата, туризъм и имоти имат голяма възвръщаемост от СЕО
Доста малко и все насочени към чужденци ниши. Не мислите ли? Има и такива за Бъгария, които са печаливши, но все пак говорим за частни случаи, които са по скоро изключения.
 
Re: Яка оферта за СЕО

Доста малко и все насочени към чужденци ниши. Не мислите ли? Има и такива за Бъгария, които са печаливши, но все пак говорим за частни случаи, които са по скоро изключения.
повечето хора си избират екскурзиите чрез интернет, а й огромна част от имотите се избират пак през интернет, и това в БГ.
Същото е й с колите, хората гледат в интернет и чак тогава се свързват с продавача ...
 
Re: Яка оферта за СЕО

повечето хора си избират екскурзиите чрез интернет, а й огромна част от имотите се избират пак през интернет, и това в БГ.
Същото е й с колите, хората гледат в интернет и чак тогава се свързват с продавача ...
абсолютно съм съгласен. Съдя по себе си, колеги, приятели. Всички в моето обкръжение използват интернет в тези ниши.
 
Re: Яка оферта за СЕО

повечето хора си избират екскурзиите чрез интернет, а й огромна част от имотите се избират пак през интернет, и това в БГ.
Същото е й с колите, хората гледат в интернет и чак тогава се свързват с продавача ...
за мен има доста голяма разлика между това да гледам нещо в интернет и СЕО да е помогнало да намеря това нещо. Тук говорихме за СЕО като услуга и ползата от нея а не дали има или не нужда от уеб страници.

За колите не виждам с какво ще му помогнеш на представителя на Фиат да ми продаде негова кола ако гледам за VW и ако гледам за VW така или иначе ще си отида на сайта на техния представител. Не виждам СЕО в схемата.

За екскурзиите не ми е известно някой в БГ да е тръгнал на такава защото я е намерил в Google, там пак се гледа конкретно за нещо което знаеш, че го има.

За имотите също е доста съмнителна работата от БГ перспектива ако има 200 агенции, нормален БГ гражданин би ги прегледал всичките, свежда ги до 20 перспективни и рови из тях(цифрите са примерни). Не ми е известно българин да си е купил имот заради това, че сайта на който го е видял е бил първи в google. Въобще примерите с инвестициите са много спорни.

Не казвам че няма ниши, не са особено много, но има. Дано ги представяте по-добре пред клиентите си ;)
 
Re: Яка оферта за СЕО

за мен има доста голяма разлика между това да гледам нещо в интернет и СЕО да е помогнало да намеря това нещо. Тук говорихме за СЕО като услуга и ползата от нея а не дали има или не нужда от уеб страници.

За колите не виждам с какво ще му помогнеш на представителя на Фиат да ми продаде негова кола ако гледам за VW и ако гледам за VW така или иначе ще си отида на сайта на техния представител. Не виждам СЕО в схемата.

За екскурзиите не ми е известно някой в БГ да е тръгнал на такава защото я е намерил в Google, там пак се гледа конкретно за нещо което знаеш, че го има.

За имотите също е доста съмнителна работата от БГ перспектива ако има 200 агенции, нормален БГ гражданин би ги прегледал всичките, свежда ги до 20 перспективни и рови из тях(цифрите са примерни). Не ми е известно българин да си е купил имот заради това, че сайта на който го е видял е бил първи в google. Въобще примерите с инвестициите са много спорни.

Не казвам че няма ниши, не са особено много, но има. Дано ги представяте по-добре пред клиентите си ;)
несъм съгласен с теб.
Примерно опел се продава от 10-тина фирми, като напишеш в гугъл опел и реално ще прегледаш офертите на първите 2-3 фирми ...
За имотите много хора търсят в гугъл конкретно - имоти софия, имоти драгалевци , имоти център, който е на 1-2-3 място има голяма вероятност да спечели клиента. С екскурзиите е същото, искаш екскурзия до испания - търсиш в гугъл екскурзии испания. Пак първите фирми имат най-голям шанс да спечели клиента ...
Затова една инвестиция в СЕО би се възвърнала за кратко време. Другия вариант да си на първа страница е adwords който е по-скъпия вариант ...
 
Re: Яка оферта за СЕО

Да, всякак може да се печели. Една страница може да излиза за туризъм, друга за снимки, ако е голям сайт с разпръсната дейност. То няма никой, който да е достатъчно незаинтересуван от органик трафик. Може да се пусне по ад мрежите, но повечето собственици на бизнес знаят че търсачките са по-важни от всякъкъв вид мрежови адвъртайсинг (говоря за абв, изитата...) - все пак и те го правят. Търсят чрез тях инфо и друго....

Простно не разбирам защо си мислят че изплуването на позицийте, на който са топ сайтовете в нишата им е лесно и би трябвало да е евтино. Да отидат събмит-експрес да им наравят СЕО-то им за $10 000 на месец, да им се подгънат дзурлите.

Да, толкова взимат големите. Това е била оптимизация за един от проектите им, собственика им ми го каза. Така, е - но са си големи...:)
 
Re: Яка оферта за СЕО

Като говорим за СЕО, странно как попаднах на тази тема докато в гугъл се опитвах да проучвам конкуренцията и да формулирам ценова листа с услуги и фискирани цени. Межу другото - май е почти невъзможно да се класифицират видовете сайтове и от там нивата на СЕО, които трябва да се извършат по тях?...

Снощи имах един разговор с проспект, който ми напомни, че "клиента е прасе", както обичаше да казва шефа ми. Тъй като повечето дребни бизнеси не виждат ползата от сео и 3-4 цифрените суми, които трябва да дадат за тази услуга, аз я предлагам в пакет към развитието на електронни бизнеси, интранет сайтове за координация и т.н. Снощи направих предложение за еднократна оптимизация, фиксирана платформа(CMS), изработка на лого, фирмено име, брандинг, авторски дизайн.. за 700 лева и отделно обесних на човека ако се интересува, че може да си отдели капитал за PPC реклама и че няма да му взема нищо за да ръководя кампанията. Накрая бях срязан от отговор от типа "Еми бай Георги ше ми го направи за 100 кинта.". Като му казах, че на бай Георги сайта няма и на малкия пръст да стъпи на услугата, която му предлагам, той още по-замислено отвърна: "Абе то има програма дето и сам мога да си го направя тоя сайт."...

Без коментар просто, чудя се при клиенти с този манталитет дали въобще ще мога да се изхранвам от тази дейност. :)
 
Re: Яка оферта за СЕО

Може да се изхранваш просто на такива клиенти им кажи да си търсят бай Георги и това е.
 
Re: Яка оферта за СЕО

Код:
http://3dwebdesign.org/content/view/71/2/
Възможно е една или две от позициите на разполагане на ключовите думи да са скрити и невидими за посетителите на сайта ви, но видими за търсачките. ;D

netsurfer, поне да ме беше поканил да отговоря. :D Аз ако пишех за теб, така щях да направя. Има се предвид, че ключовите думи отиват в ALT тага на картинките. Защо иначе до сега няма наказан нито един изработен от нас магазин?
BTW, URL адреса на статията вече е:
http://3dwebdesign.org/index.php/elektronen-online-magazin-izrabotka-seo-optimizacia.html

Тук не съм съгласен. :) Точно такива фирми търсят, търсят евтиното.
Cloxy, точно така. Правя го за 15 минути и за това взимам три цифрена сума. Автоматични модули. Три броя програмирани от мен и един взет от някъде и доразработен. За толкова време колко пари искаш да взема? И клиента е доволен. Защото ефекта за сайта му е голям. Дотолкова, че до момента няма нито един на който не му е харесал ефекта, а за мен това е важно. Това евтино ли е - за 15 минути 200 лева. А от друга страна скъпо ли е, когато сайта на клиента вдига резултатите в пъти за всяка страница? И при 500 продукта за колко време ще ги избие?
Всъщност това е важно - не колко пари си взел на клиента, а дали и двамата сте доволни на финала.
 
Последно редактирано:

Горе