SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ако сте променяли правилата в robots.txt

borislav123

New member
Колеги

ако сте променяли правилата в robots.txt след колко време ги прилага гугъл

сега дава че ги е видял и отчел, но дефакто адресите забранени в него пак ги показва
 
За: ако сте променяли правилата в robots.txt

За: ако сте променяли правилата в robots.txt

Забранените с robots.txt пак се индексират, но се показват с URL за заглавие и с празно описание (или там пише че няма описание заради роботс...)
За да не се индексират е нужно мета ноиндекс таг и трябва да не са забранени с роботс.тхт за да може да се прочете мета тага.
Има и друг метод, той е със x-robots-tag, той е за htaccess файла.
 
Re: ако сте променяли правилата в robots.txt

Ако искаш да ти ги хване веднага, чрез инструмента Fetch As Googlebot си преглеждаш robots.txt файла и го пускаш след това за индескация.

Съветът ми е да не използва robots.txt , а noindex метатаг, както са описали преди мен.
 
Re: ако сте променяли правилата в robots.txt

Най-интересното е, че в нито един от моите сайтове НИКОГА не съм ползвал robots.txt. Присъединявам се към мнението на Васко.
 

Горе