SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

бия камбаната

Re: бия камбаната

На мен от 2 седмици ми тресе различни сайтове - имам 3-4 сайтчета дето ги следя и дето подскачат нагоре-надолу :) А днес имаше още по-драстичен подскок :)
 
Re: бия камбаната

и аз снощи от 7 място на 60+ :mad:
И то при положение че събрах още доста и качествени линкове, значи става нещо ;)
 
Re: бия камбаната

При мен има раздвижване при един сайт само.

Изведнъж изчезна ПР-а на началната и на десетина вътрешни. При това изчезна навсякъде, във всички дата центрове и в туулбар-а.

Тази сутрин беше ОК, и около девет часа всчко се срина. Помислих, че съм наказан, но явно идва нов ъпдейт. Дано :(
 
Re: бия камбаната

освен че по някой сайтове ми се обновиха BL нищо друго не виждам

най-голямо покачване на zen.bg от 80 на 300, ама ще внимавам повече де :)
 
Re: бия камбаната

А какво става когато Г те накаже? ПР-а ми изчезна, както писах по-горе, но иначе сайта си е индексиран, има си същият брой БЛ, кеширан е и се класира по някой думи.

Дали е отнет ПР-а или може би идва ъпдейт? :rolleyes:
 
Re: бия камбаната

А какво става когато Г те накаже? ПР-а ми изчезна, както писах по-горе, но иначе сайта си е индексиран, има си същият брой БЛ, кеширан е и се класира по някой думи.

Дали е отнет ПР-а или може би идва ъпдейт? :rolleyes:

не бързай
ще разбереш сигурно до седмица
 
Re: бия камбаната

да не би още някой да е паднал под ножа дето аз и николадд го отнесахме преди седмица-две ?
 
Re: бия камбаната

Аз съм забелязал че при отчитане на линкове има малък пад, при което след намирането им възтановяване на стари позиции + няколко места напред. Повечето тук са трупали линкове и са леко отпаднали от старите си места - затова ми звучи познато.:) Аз лично в момента го наблюдавам за някой мои сайтове...а линкове се трупат (рилейтед) от сайтове с добра репутация в Гугъл.:)
 
Re: бия камбаната

За падането под ножа като спомена някой - сайта на партньора ми изведнъж падна от PR5 на PR3 - http://www.astrohoroscope.info/

А не се сещаме за никаква основателна причина - той от години си седи ПР5, партньора ми много си внимава с тоя сайт.

Загадки :) Падаш под ножа, ама защо ???
 
Re: бия камбаната

secretko : Ами виж най-долния ред на footer-a ...
 
Re: бия камбаната

Оггин, благодаря ти за отговора на поста ми :)

Принципно това е възможна причина, но все пак това са само 4 линка, ами че той партньора ми може да си е направил 4 англоезични сайта и да си рекламира собствените сайтове - от къде ще знае гугъл така ли е, или не е така?

Ако бяха 40-50-100 линка към чужди англоезични сайтове - разбирам - да се приеме за платена реклама и от там санкция - ама само за 4 линка ??? Че в крайна сметка нормално е човек да си има по няколко сайта и да си ги рекламира един друг, не може от гугъл да наказват за това...

Или може би аз нещо изпускам?

secretko : Ами виж най-долния ред на footer-a ...
 
Re: бия камбаната

За падането под ножа като спомена някой - сайта на партньора ми изведнъж падна от PR5 на PR3 - http://www.astrohoroscope.info/

А не се сещаме за никаква основателна причина - той от години си седи ПР5, партньора ми много си внимава с тоя сайт.

Загадки :) Падаш под ножа, ама защо ???
и ПР6 бяхте по едно време. Позициите ви са си ок даже малко по добре отколкото преди месец ако не се лъжа. от ПР6 на ПР5 си паднахте заради загуба на линкове, ако не ме лъже паметта, но виж на ПР3 си е бая разлика. Все пак вътрешните страници не са занулени, така че изглежда е по ограничена мярка, въпреки че е трудно да се каже доколко има наказание.
 
Re: бия камбаната

Nikoladd - впечатлен съм :) Не предполагах че някой тук толкова добре ще познава историята на сайта :) Да не се занимаваш и ти с хороскопи? :)

А иначе - сайта си е само на партньора ми, аз нямам никаква заслуга специално за този сайт. Той сам си го е направил от нулата.

За сега ни е голям хикс на какво се дължи, вероятно ще се изчака седмица и после ако не се оправи - ще се пише писмо до гугъл.


и ПР6 бяхте по едно време. Позициите ви са си ок даже малко по добре отколкото преди месец ако не се лъжа. от ПР6 на ПР5 си паднахте заради загуба на линкове, ако не ме лъже паметта, но виж на ПР3 си е бая разлика. Все пак вътрешните страници не са занулени, така че изглежда е по ограничена мярка, въпреки че е трудно да се каже доколко има наказание.
 
Re: бия камбаната

Оггин, благодаря ти за отговора на поста ми :)

Принципно това е възможна причина, но все пак това са само 4 линка, ами че той партньора ми може да си е направил 4 англоезични сайта и да си рекламира собствените сайтове - от къде ще знае гугъл така ли е, или не е така?

Ако бяха 40-50-100 линка към чужди англоезични сайтове - разбирам - да се приеме за платена реклама и от там санкция - ама само за 4 линка ??? Че в крайна сметка нормално е човек да си има по няколко сайта и да си ги рекламира един друг, не може от гугъл да наказват за това...

Или може би аз нещо изпускам?

аз затова много пищях като въведоха това правило за платените линкове не че купувам или продавам но имам навика да си налинквам саитовете и те няма начин да знаят дали е купен линк или е твои сайт и едва ли си играят да проверяват един по един а 4 линка е свъсем нормално да изглежда продаване никои не би купил на пеидж с повече от 8-10 .... маи едиснтвения начин е да не го броят за продаване е да сложиш линк към сайта си на саитовете към които линкваш така ще го борят за ексчеиндж и да им пишеш и да не им пишеш нищо няма да се промени...

пп нали не се изпаднбали с позиции тогава да не ви пука...
 
Re: бия камбаната

Логично обяснение, благодаря :) Имам още доста да уча по сео-то, но в крайна сметка - никой не се е родил научен :)


аз затова много пищях като въведоха това правило за платените линкове не че купувам или продавам но имам навика да си налинквам саитовете и те няма начин да знаят дали е купен линк или е твои сайт и едва ли си играят да проверяват един по един а 4 линка е свъсем нормално да изглежда продаване никои не би купил на пеидж с повече от 8-10 .... маи едиснтвения начин е да не го броят за продаване е да сложиш линк към сайта си на саитовете към които линкваш така ще го борят за ексчеиндж и да им пишеш и да не им пишеш нищо няма да се промени...

пп нали не се изпаднбали с позиции тогава да не ви пука...
 

Горе