SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясно

traki

Оптимист ReMember
Изпаднал съм в недоумение..
на индекса на каталога с фирми ( №3 от подписа ми) в горния десен ъгъл на страницата се появява мъничка феед иконка, обаче не мога да разбера защо не е за главния феед, а е за фийда на категория врати!? Прерових кода, умувах, дърпах, сменях, не можах да разбера защо е така и как да го сменя. Пробвах да активирам плъгина за peel ефект, колкото да го махна, но не се маха, заковало се е там туй мънинкото и не ще да си ходи :)
как да го сгепцам тоз мъник?
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Дай да видим сорс де ;0)

Кой сорс, готин? Третата връзка в подписа ми е: ..обзавеждане. Каталог фирми !?


Явно си го оправил, щото при мен излиза като /feed

не, ник, след поста повече не съм пипал по него. То винаги си е било /feed, работата е там, че вместо да е imedomain/feed връзката е с адрес imedomain/category/vrati/feed
да не би само при мен да е така!?
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Имам педвид да пастнеш кода от темата където ти е рсс фиида. Да видиме самият линк там какъв е, и променливите, ако има такива ;)
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

видях в кой css файл се вика това, но защо само на този линк излиза и защо там... не можах да разбера....
а ето го :) http://firmi-za.com/wp-content/themes/wp-max/css/front.categories.css
Код:
.feedrss {
	position: absolute;
	right: 0;
	top: 0;
	background: url(../images/rss.gif) no-repeat;
	width: 16px;
	height: 16px;
	display: block;
}
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Да, entwickler, там беше гада, аз си играх да търся feedrss в съдържанието на всички документи от темата, ти го откри за нула време, признавам ти, добър си. Ако имам ядове с css знам кой е майстора ;)
И аз не можах да разбера защо и как се връзва с категорията, но поне като изтрих този клас изображението се махна. Свързано е по някакъв начин с долната секция на сайта, там където са новите фирми от категория мебели и новите от врати. Изглежда бърка лява и дясна (секция ID1 и секция ID2) с категория ID10 (врати). Както и да е, добре че се махна, спокойно мога да пусна пийла :)

Мерси за подкрепата
 
Последно редактирано:
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

в css не съм добър, но в откриване на проблеми обикновено се справям

:) това си е едно много полезно качество. Половината, ако не и повече, от решението е откриването на проблема
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

С риск да си проличи колко съм глупав, ама кво общо има RSS-а с css-a. :) Я ме светнете.

И другото - нали за RSS иконката в адрес бара говориш, че аз друга по сайта не виждам.
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

ник, човека имаше една rss иконка която не беше в адрес бара. И врътката беше, че един линк имаше class feedrss, а в този клас с абсолютно позициониране имаше декорация картинка на rss
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

;) Тук май не успяхме да разберем какво всъщност искаше момчето :) Ако беше казал още в началото, че желае просто да премахне иконата, щеше да му отговорим още първият път ;) Аз доколкото разбрах, се чудеше защо пътя към рсс, не му сочеше в към новини от всички категории, а точно към конкретна :) Както и да е, важното е, че е намерил отговор на реалният си въпрос. :)
 
Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Re: загадка с едно мъничко, жълтичко горе, вдясн

Virosss, пуснах ти ЛС
 

Горе