SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

зареждане на страница в див

B

bedio

Guest
Имам 1 пхп, което изплюва резултати от 15 снимки. Искам автоматично да се зарежда в див примерно без iframe. В момента използвам ламеркия вариант:

<ul id="maintab" class="shadetabs">
<li class="selected"><a href="phpfile.php?puid=<{$pid}>" rel="trueContainer"></a></li>
</ul>

<div id="motioncontainer" style="position:relative;overflow:hidden;">
<div id="motiongallery" style="position:absolute;left:0;top:0;white-space: nowrap;">
<nobr id="trueContainer">




</nobr>
</div>
</div>

някой може ли да каже как да го зареждам на автомат, без да се клика (и без да е толкова ламерско колкото моето горе :) )
 
Re: зареждане на страница в див

Ако съм те рабрал правилно това трябва да ти свърши работа:

Код:
<div>
<?php
require('phpfile.php');
?>
</div>

на втори преглед:
Код:
<div>
<?php

$url= "http://localhost/test/phpfile.php?puid=<$pid>";
//"http://localhost/test/" е домейна + пътя до файла 

$text=file_get_contents($url);
echo $text;
?>
</div>

Първия вариант е по-бърз, а втория може да ползваш ако върнатия резултат зависи от това какви параметри подаваш на "puid"
 
Последно редактирано:
Re: зареждане на страница в див

Става дума за зареждане в темплате файл, т.е. html, не съм сложил AddType за да парсвам php в html-a нарочно. Т.Е. отпада варианта горе.

Имам променливи от сорта на <{$pid}> които за със смарти. но това е всичко и ме мога да инклудна.
 
Re: зареждане на страница в див

Става дума за зареждане в темплате файл, т.е. html, не съм сложил AddType за да парсвам php в html-a нарочно. Т.Е. отпада варианта горе.

Имам променливи от сорта на <{$pid}> които за със смарти. но това е всичко и ме мога да инклудна.

Тва смарти май имаше нещо от рода на

{php}
пхп кода

{/php}
 
Re: зареждане на страница в див

Тва смарти май имаше нещо от рода на

{php}
пхп кода

{/php}

точно така може да се ползва в смарти.

bedio интересува ли те еквивалента с javascript на "file_get_contents"?
 

Горе