SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

nullsoft

Active member
Това е адреса с които участвах в турското състезание.

та значи от горе долу от един месец не мога да се занимавам с него и от 4 позиция в момента www.adtechreklamr10netseo.com не излиза при търсене а само под страници на домейна.

Не съм правил нищо с домейна няма блакхат или нещо такова.

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=info:www.adtechreklamr10netseo.com&btnG=Suche&meta=

вище какви резултати дава когато има site:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=site:www.adtechreklamr10netseo.com&btnG=Suche&meta=

Сайта до преди седмица имаше пр4 а в момента е N/A. От сайта не съм продавал никакви линкове.
 
Последно редактирано:
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

Малко ти е прекалена вътрешната свързаност за нов сайт и е възможно да са те бутнали в пясъчника за това, но далеч не съм убеден, че това е причината.

Напоследък според мен съвсем се изтърваха гугле-то. На мен ми наказаха
Код:
www.temura.net
преди 2 месеца и още не мога да открия смислена причина.

Преди поне наказанията имаха някаква логика но напоследък са си чисто безумие. Все пак основна идея на наказанието е да има образователен и превантивен характер а за целта трябва да има осъзнаване на грешката...

Ако някой има смислени идеи и аз бих искал да ги чуя?
 
Последно редактирано:
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

Малко ти е прекалена вътрешната свързаност за нов сайт и е възможно да са те бутнали в пясъчника за това, но далеч не съм убеден, че това е причината.

Напоследък според мен съвсем се изтърваха гугле-то. На мен ми наказаха
Код:
www.temura.net
преди 2 месеца и още не мога да открия смислена причина.

Преди поне наказанията имаха някаква логика но напоследък са си чисто безумие. Все пак основна идея на наказанието е да има образователен и превантивен характер а за целта трябва да има осъзнаване на грешката...

Ако някой има смислени идеи и аз бих искал да ги чуя?

не става дума за пясъчник. Домейна е банат пр всичко е махнато :). Чудясе дали хостинга може да играе някаква роля защото до сега не ми се е случвало такова нещо да ме банат.
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

Според тази статия
Код:
http://www.masternewmedia.org/news/2008/01/28/google_penalization_matt_cutts_updated.htm
Дори само на една страница да имаш нарушение може да си го отнесе целия сайт?!? Или в твоя случай един линк към bglaf можеби?!? Има и "потвърждение" от Маттттт Куттттттс за това. Някой има ли конкретни наблюдения по подобен случай? За мен това е доста отвъд границите на разума...
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

на мен ми пострадаха няколко сайта от PR4 на 2, блога от 3 на 0, като него очаквах да качи на 4-5 ... Как разбират кой линк е платен и кой не е?? Пострадаха ми и сайтове с линкове само към мои проекти??
С този nofollow се ос*аха гугъл, ако всички сложим нофоллов гугъл ще стане безполезен ...
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

Как разбират кой линк е платен и кой не е?? Пострадаха ми и сайтове с линкове само към мои проекти??
И при мен точно така стана. Аз нямам платени линкове имаше линкове към моя си фирмен сайт във футера които махнах и 2-3 размени(сайтовете са с близка тематика) пак във футера и това е всичко.

Аз все още отказвам да повярвам, че са изпростяли дотолкова и си търся някаква смислена причина, но не намирам. За мен горните неща са напълно в рамките на нормалното(при това с голям аванс) и ако за Г-то те са проблем по добре да хлопват кепенците.
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

И при мен точно така стана. Аз нямам платени линкове имаше линкове към моя си фирмен сайт във футера които махнах и 2-3 размени(сайтовете са с близка тематика) пак във футера и това е всичко.

Аз все още отказвам да повярвам, че са изпростяли дотолкова и си търся някаква смислена причина, но не намирам. За мен горните неща са напълно в рамките на нормалното(при това с голям аванс) и ако за Г-то те са проблем по добре да хлопват кепенците.

В този сайт не съм имал никакви продадени линкове. Най-много бяха 5, тез 3/те дет са в момента и, имаше един линк за нетсурфера, и не знам дали имаше линк към моя ми авторентакар блог.
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

гугъл са монополисти и могат да правят каквото си искат/което всъщност и правят/.и монопола им е много по-страшен, отколкото на M$.ако в най-скоро време не се появи алтернатива/което можеше да стане с продажбата на яху/ съвсем ще си веят байрака как' си искат.да им хакнат бота дано
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

Вашите си сайтове, които си линквате един към друг регистрирали ли сте ги в G Webmaster tools?
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

гугъл са монополисти и могат да правят каквото си искат/което всъщност и правят/.и монопола им е много по-страшен, отколкото на M$.
Монопола на страна. Че е по страшен е наистина така, защото M$ винаги са имали някаква форма на алтернатива, която никога не е била толкова слаба колкото конкурентите на гугъл. Аз разбирам тяхната позиция и че са се вкопчили в нея.

Проблема е обаче защо ще се застрелват сами в крака, защото като правиш подобни неща формално подменяш "вота" и алгоритъма за оценка става от "демократичен" крайно условен т.е. обективно некачествен. И наистина ли потребителите са доволни от shaping-а който им прилагат. Излиза, че не им пука и каквато и простотия да направят е все тая, защото подобни непремерени действия не знам как да ги коментирам иначе. Аз си го обяснявам със смяна на поколенията в стратегическите им звена и опита на някой да хваща лесния път без да се съобрази с опита на тези преди него. Виждал съм го много пъти, но някак си винаги съм смятал, че на тяхното ниво не би трябвало да се случва. Дори високомерни егоцентрици като Матттт Кутттс би трябвало да стоплят, че след като самите те не могат да се оправят надеждно с nofollow(за което си имат осигурено финансиране) не може да се очаква, че целият интернет ще се напъне за целта(за което никой не му се дава и стотинка).

В моя случай(ниша хороскопи) буквално линчуваха светеца и оставиха барабите.


Вашите си сайтове, които си линквате един към друг регистрирали ли сте ги в G Webmaster tools?
ДА. За което гугъл разбира се усърдно обезценява линковете.
 
Последно редактирано:
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

Преди поне наказанията имаха някаква логика но напоследък са си чисто безумие....
има логика но се иска голяма статистическа извадка за анализ - с 3-4 домейна няма как да я усетите. в случая обаче логиката е ясна - блогът е
"свръхоптимизиран" което по принцип е безопасно още повече че филтрите на Гугъл за не-англоезични сайтове все още не са толкова жестоки(засега)
НО човекът е участвал на състезание което е равносилно да излезе на първа страница в Гугъл по високочестотна дума - съпорта на Гугъл сигурно са се спукали да четат доноси от състезателите-конкуренти :)

P.S. май най-толерантната(и уязвима за SEO) търсачка за момента е Yahoo! - жалко че нямат система за рейтингуване и не са толкова популярни - иначе досега да сме станали мултимилионери всички!
 
Последно редактирано:
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

има логика но се иска голяма статистическа извадка за анализ - с 3-4 домейна няма как да я усетите. в случая обаче логиката е ясна - блогът е
"свръхоптимизиран" което по принцип е безопасно още повече че филтрите на Гугъл за не-англоезични сайтове все още не са толкова жестоки(засега)
НО човекът е участвал на състезание което е равносилно да излезе на първа страница в Гугъл по високочестотна дума - съпорта на Гугъл сигурно са се спукали да четат доноси от състезателите-конкуренти :)

P.S. май най-толерантната(и уязвима за SEO) търсачка за момента е Yahoo! - жалко че нямат система за рейтингуване и не са толкова популярни - иначе досега да сме станали мултимилионери всички!

За това че сайта е оптимизиран както ти казваш "свръхоптимизиран" ако го банат това няма никаква логика, не мисля че гугъл са толкова глупави да банват сайтове само заради това че са оптимизирани.

Не съм си правил труда още даим пиша, пък и чесно казано не знам какво да им пиша как даги питам, защо е банат сайта.

Ако някой от тук напише нещо добро за емайл да мога даим пратя като въпрос много ще се радвам щото моя англиски не е много добър :).
 
Re: защо банаха www.adtechreklamr10netseo.com

не мисля че гугъл са толкова глупави да банват сайтове само заради това че са оптимизирани...

таман за това най-често се отнася бан(особено след куп доноси) - за вътрешна оптимизация - външната не се глобява освен в 1 случай - ако сайта участва в link-farm - тогава го отнася цялата мрежа!

ако за външна оптимизация се получаваше бан - тогава аз отдавна да съм сложил по 100 линка "секс с животни" към всичките си конкуренти :)
 

Горе