SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

за 50 лв. SMS-и какво най-полезно ?

lqlqlq

New member
Искам да похарча 50 лв. за развитието на сайта ни с моя екип и се питам в какво да ги инвестирам най-полезно ?
Линкове ли, банери ли ?
Някъде за някои директории ли.. Мярнах http://bglinkove.com/ , но ме съмнява да ни помогне, тъй като повечето са английски, а тематиката се отнася само за България, незнам и не съм в час колко ще помогне да инвестирам и там...
Мислех си за линкове, какво ще кажете ?
 
Последно редактирано:
Re: за 50 лв. SMS-и какво най-полезно ?

Какви са целите ви? Да привлечете повече хора в cs сървъра ли? (Предполагам говориш за същия сайт като в другата тема)
Определено най-изгодно е да се инвестира в SEO, при положение че има търсене за това нещо. Но и аз не знам какво да ти препоръчам. То от директории ползата е съмнителна. Може би по-добре по директории за статии да се пратят статии с линк, но някой трябва да ги напише (или напише една и размножи със спинване). Ама като знам колко е трудно да се намери сериозен човек по форумите за свършване на някаква работа ... А за тези пари такъв човек ще ти трябва. Също блог коментирането е добро, но за това пък ако намериш точен човек ми се обади :D.
Банер не си струва, дори и да е точно в сайт на вашата тематика. Поне така си мисля. Със SEO-то пак можеш да привлечеш точната аудитория и то дори ще има много по-дълготраен и по-голям ефект.
 
Последно редактирано:
Re: за 50 лв. SMS-и какво най-полезно ?

Ми да за същия сайт става въпрос, но незнам как да подходя, какво да направя..
Затова пиша тук, добри съвети ми даде в миналата тема :)
Ми аз си мисля за линкове, ама има ли смисал като не са вечни, смисъл такъв, да ще вдигне позициите донякъде, но когато ги заняма, дали ще останат ?
От банери не виждам смисъл освен за трафик, който може да е излишен..
От английски директории и форуми също невиждам смисъл...
Виждам смисъл само в линковете, но факта, че не са вечни ме притеснява, но не съм чел нищо за това когато ги заняма..
Иначе cs-bg.info, сайта който е на първа позиция (най-големия ни конкурент по ключови думи) предлага линкове (4,80 - 1 седмица), инвестицията според мен е доста добра, как мислиш ти ?
 
Re: за 50 лв. SMS-и какво най-полезно ?

Ми да за същия сайт става въпрос, но незнам как да подходя, какво да направя..
Затова пиша тук, добри съвети ми даде в миналата тема :)
Ми аз си мисля за линкове, ама има ли смисал като не са вечни, смисъл такъв, да ще вдигне позициите донякъде, но когато ги заняма, дали ще останат ?
От банери не виждам смисъл освен за трафик, който може да е излишен..
От английски директории и форуми също невиждам смисъл...
Виждам смисъл само в линковете, но факта, че не са вечни ме притеснява, но не съм чел нищо за това когато ги заняма..
Иначе cs-bg.info, сайта който е на първа позиция (най-големия ни конкурент по ключови думи) предлага линкове (4,80 - 1 седмица), инвестицията според мен е доста добра, как мислиш ти ?

В повечето случай линковете от артикъл директориите остават докато съществува и самата директория.
Все пак и оптимизацията не е еднократен процес и трябва да се стараеш всеки ден да си набавяш нови линкове. Изобщо не ми се струва одачно да си похарчиш бюджета за да получиш 1 линк и то за 2-3 месеца...
Защо не опиташ сам да го събмитнеш по социалките на първо време?
 
Re: за 50 лв. SMS-и какво най-полезно ?

Ами събмитвах бая да ти кажа, доста социални мрежи обиколих, като под доста имам в предвид 50-60, но съм писал на ръка, незнам за хора тук колко са 50-60, защото доколкото четох има и софтуер с цел улеснение, но какво да ти кажа, можеби не съм подбрал точните думи с които да напиша статията, пък и се бяха едни и същи, копирах я и обиколих няколко списъка (все бяха български, имаше 2-3 английски)
Сега ще запретна ръкави и ще почна да пиша пак, пък ще видим...
От web master tool-a на гугъл показва, че има 43000 общо беклинка.
Чесно да ви кажа, когато напиша CS в google, сайтовете пред нас, са толкова пусти било то по content, няма нищо почти и все пред нас, можеби тези грешки които сме направили (става дума за миналата тема) в която scoobydoo ми помогна, са били фатални и затова сме били надолу, но ще видиме сега, защото ще трябва време да се индексира, а и по форума променях title-лите и description-a...
Също така има във форума един RSS бот който вади новини от калдата и се питам вече има ли смисъл от него, защото когато напиша дадено заглавие, ние излизаме на 3-то място.
Калдата на първо, друг сайт (също ползващ) RSS от там и ние на трето...
А се пълни датабазата с излишък май май..Вече е написал 1000 и няколко теми.
Пиша това с цел да ви питам дали може да доведе това копиране на новини до спад на позициите в гугъл или не ?
И ако не, дали е добре да остане ? (Вади теми от разделите: Игри и хардуер)
Та както писах за сайтовете, доста от сайтовете са много пусти, като имам в предвид много, разбирайте ме във форумите им пуснати по 3-4 теми, даже наскоро мернах един регистриран преди 3 седмици и пак е пред нас по-ключова дума cs, но пък в домейна му се съдържа думичката "cs".
Незнам на какъв факт се дължи, но ми изглежда чак невероятно..
 
Re: за 50 лв. SMS-и какво най-полезно ?

1. Когато го няма един линк вече той няма никакъв ефект за сайта ти. Тоест недей да вземаш линк за 1 седмица. Dofollow Блог коментирането и директориите за статии са по-добър избор в твоя случай.
2. Копираното съдържание може да навреди на сайта ти и за това го избягвай.
 

Горе