SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Направи 2 кампании с еднакав бюджет и после сподели резултатите. За евтина ... не знам, но за конверсии залагам поне на 5:1 в полза на Google
 
За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Направи 2 кампании с еднакав бюджет и после сподели резултатите. За евтина ... не знам, но за конверсии залагам поне на 5:1 в полза на Google

Уау! Какъв разгром за фацето само. Това от опит ли го казваш, Оги или само предполагаш? Може наистина да е така, но всякаш аз лично клоня повече към фейса, защото там може изключително прецизно да си таргетираш аудиторията - може би най-якото е, че можеш да определиш хората по интереси. В моя личен ФБ профил ми пращат много подходящи и точни реклами и нерядко съм кликал да разгледам за какво иде реч, а в Гооглето - никога. Просто си залагам на органичния сърч и рекламите все едно не ги виждам (същото важи и за целяи адсенс и тем подобните истории).
 
Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Гугъл е абсолютно по-печелившо от ФБ - от опит.
 
За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Според мен въпросът трябва да бъде:
къде е по-рентабилна рекламата - във ФБ или Гугъл?
Това са 2 несравними неща.
ФБ е медийна реклама (колкото и да се мъчат от ФБ да доказват, че това не е така), Гугъл е контекстна.
 
Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Може би ако сравняваме конверсия при продукти - Гугъл и конверсия при събития - ФБ, тогава предполагам, че ФБ ще е по-ефективния метод.
 
За: Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Гугъл е абсолютно по-печелившо от ФБ - от опит.
Тук съм повече от съгласен. Но съм и на мнение, че това са 2 различни платформи, на които кампаниите могат да бъдат различно позиционирани, както и тяхната аудитория. Тук ако трябва да се задава въпрос, би бил по-точно "Имам продукт Х, къде ще мога да създам кампания с по-добро ROI?"

Съвета на Огнян е добър и аз бих се метнал на този вариант. Естествено, познаваемостта на аудиторията и нейните навици ще са в плюс при създаването им. Важен момента е правилното позициониране и настройване на всяка една от тях. Единственото сравнимо между тях е, че и на двете места се изисква точност и добро таргетиране. Имам опит с двете и смея да твърдя, че и при двете методите са еднакви за достигане до правилните потребители са еднакви, но начина по който им се поднаса са тотално различни. За това и концепцията трябва да е различна. Ако трябва да бъда и честен, толкова бяха различни кампаниите, че даже и лендинг пейджа не беше един и същ. Само ще отбележа накрая, че уеднаквяването им ще доведе до лоши резултати, което в заключение бих казал, че и на двете места може да имаш успех, ако съумееш да ги адаптираш правилно спрямо аудиторията там.
 
За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Рекламирал съм няколко неща в различни сегменти едновременно и във FB и в Google, рекламата в Google е много по-ефективна. Един глас от мен за G пред FB.
 
За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

То много зависи и от продукта който рекламираш. Ако продаваш мотокари например по-добре в гугъл - на дали някой ще търси мотокари във фейса, ако са парфюмчета може и във фейсбук.
 
Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

В Фейсбук влизат предимно млади хора които не се интересуват от мотокари, както се изказа миратрейд, а се интересуват от външния си вид - разни дрешки, парфюми, обувки и др.
Затова моят съвет е фейсбук.
 
Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Изкажете се и за сайта в подписа ми, първия.
ФГ или Г?
И още нещо за ФБ - видях, че ми дава 100 000 потенциални таргетирани (база БГ език и в 7 страни, без БГ)
Освен това ме пита дали на клик да плащам или на 1000 импресии. Цена на 1000 импр = 2п (0.02 лири). Какво означава това? Че за 2 лири/ден ще покаже рекламата ми 100 000 пъти ли?
И какво ако някой кликне? Ще ме таксува ли допълнително?
 
За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Не ги разбирам много тези неща. Но със сигурост фейсбука ще ти излезе по евтино. Трябва да избереш тема и да я насочиш пряко към сответната аудитория. тези 100 000 си ги плащаш и ти се таксуват на показване, независимо дали потребителя влиза в сайта. Аз бих предпочел на клик, просто за да си направя първоначална кампания и да видя колко точно потребители влизат и от какви възрастови групи.
 
Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Имах впредвид втория сайт в подписа ми.
 
За: Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

За: Re: къде е по-изгодна и евтина рекламата - във ФБ или Гугъл?

Напълно съм съгласен! Във фейсбук със страничка, може да се издигнеш много, зависи как подходиш!
В Фейсбук влизат предимно млади хора които не се интересуват от мотокари, както се изказа миратрейд, а се интересуват от външния си вид - разни дрешки, парфюми, обувки и др.
Затова моят съвет е фейсбук.
 

Горе