SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

обърках нещо инсталацията на wordpress на localhost

nikkola

Member
Инсталирах си един wordpress locahost и всичко точно извиках си под localhost/wordpress. По някаква странна причина се оказа, че не мога да си ъпдейтна pluigin-ите. Като натисна автоматичен ъпдейт ми искаше адрес на localhost и парола с юзърнейм.
Някъде прочетох, че ако заменя local хост с цифровия адрес. И аз смених в настройките админ частта на wordpress вместо localhost/wordpress => 127.0.0.1/wordpress. Сега не мога да достигна нищо.
Като задам адреса localhost/wordpress отваря началната страница и като кликна някъде ми дава грешка. Същото е и админ страницата, отваря се само като дам парола и име пак дава грешка.
Код:
/etc/wordpress/config-127.0.0.1.php could not be found. The file is either not readable by this process or does not exist. 
Please check if /etc/wordpress/config-127.0.0.1.php exists and contains the right password/username.
Къде мога да вляза и да подменя настройките както си бях преди и какво мога да направя, за да ъпдейтвам плъгините автоматично.
 
Re: обърках нещо инсталацията на wordpress на localhost

Като преименувах файла, wordpress napisa, че без такъв фаил не може да работи и инструкции как да създам такъв.
Накрая ми писна и направих инсталацията на ново и сега е пушка.
 
Re: обърках нещо инсталацията на wordpress на localhost

При стандартна инсталация променяш пътя в таблица wp_options или както там беше през phpmyadmin-a.
Вече ако са намесени по-сложни конфигурации или плъгини може да иска допълнителна настройка там, но това като цяло решава проблема при преместванията.
 
Re: обърках нещо инсталацията на wordpress на localhost

Най-накрая стана номера. На ново инсталираната система пак даде същия проблем. След голямо ровене, го разреших и сега не мога да си събера усмивката. :D
Проблема беше в правата. Дадох през терминал права 777 за папката в терминала
HTML:
chmod -c 777 -R /var/www/wordpress/
и нищо не стана.
После намерих в някакъв сайт един ред, да проверя кой е собственика на папката
HTML:
<?php echo(exec("whoami")); ?>
Стандартен собственик на Apache e www-data. И после само дадох в терминала:
HTML:
sudo chown -R www-data: /var/www/wordpress
и се всичко свети. Отивам да си играя с новата ми инсталация :)
 

Горе