SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

оптимизация на адсенс

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Може ли да споделите някакви идеи за оптимизация на рекламите на сайта ми за пожелания?

Всеки съвет ще бъде взет под внимание, тъй като в този си вариант кликаемостта е обидно малка
 
Re: оптимизация на адсенс

Ми примерно този, който е на начлната страница го направи с фон като бекграунда ...розов с черен цвят на линковете.

А този отдолу с текстовите връзки ги направи розови.
 
Re: оптимизация на адсенс

мисля , че прекалено много се отличават , може би ако смениш цветовете и рекламата се слее цветото със сайта , ще има по-добра кликаемост
 
Re: оптимизация на адсенс

Тия вътрешните 468х60 са отвратителни...то не ти привлича вниманието, ами те отблъсква.

Направи бекграунда като фона на сайта...ползвай някоя програма като color picker да си вземеш точния код за цвета.
Направи си го като фона на сайта и линковете да не са такива противно сини...ами бяло или черно...по-скоро черно.
 
Re: оптимизация на адсенс

Лично за мен, цветовете на сайта са "болка за очите".

Колко ти е Pages/Visit ? Ако е нисък значи се замисли за дизайна, ако е висок значи греша за цветовете и проблема си е в мойте очи. :)
 
Re: оптимизация на адсенс

Лично за мен, цветовете на сайта са "болка за очите".

Колко ти е Pages/Visit ? Ако е нисък значи се замисли за дизайна, ако е висок значи греша за цветовете и проблема си е в мойте очи. :)
Явно проблема е при тебе, сайта има уникално малък bounce rate 21.20%,
00:03:25 среден престой и 4,75 Pages/Visit.

Само кликаемост няма :mad:
 
Re: оптимизация на адсенс

Я, да питам...какво значи bounce rate и какви стойности се гонят?
 
Re: оптимизация на адсенс

Я, да питам...какво значи bounce rate и какви стойности се гонят?
гони се 0 :)
Това са хора влезли с сайта и не са видяли повече от 1 страница.
Влизат и излизат с други думи.
Колкото по-малко, толкова по-добре,
но все си зависи от нишата и трафика.
Ако имаш блог / сайт с преобладаващи директ хитс и връщащи се потребители няма проблем да е по-висок.
 
Re: оптимизация на адсенс

Ясно. Аз вчера си сложих гугъл аналитикс понеже и сега разучавам кое кво е...то било интересно, доста яко инфо има. :)

Нещо свързано с адсенс да питам.

Когато сайта се гледа от ...Германия, САЩ...или която и да е чужда държава адсенса какви реклами показва...пак ли бг или според държавата?
 
Re: оптимизация на адсенс

Тоест...излъчват се немски реклами...американски, и прочие? Един вид, уж по-високо платени?
 
Re: оптимизация на адсенс

гони се 0 :)
Това са хора влезли с сайта и не са видяли повече от 1 страница.
Влизат и излизат с други думи.
Колкото по-малко, толкова по-добре,
но все си зависи от нишата и трафика.
Много зависи от къде излизат. Ако е през реклама е добре, ако е от кръсчето на прозореца не е добре. :)
 
Re: оптимизация на адсенс

А, от гугъл аналитикс има ли как да се разбере дали излизат от хиксчето или от реклама?


пс. нетсърфър - сега поне на мен ми хващат окото и вниманието рекламите. После да споделиш дали има разлика в кликовете. :)
 
Последно редактирано:
Re: оптимизация на адсенс

Добре изпъкват
Все пак, колко ниска беше кликаемостта? Колко ти бяха CTR% преди промените?
 
Re: оптимизация на адсенс

Верно е била много ниска, дано да подействат положително промените. Препоръчвам ти и да филтрираш рекламодателите, сега гледам излизат рекламите на едни ротори, които трудно ще си намерят клиентите при теб и може би пречат да се покаже по-интересна за аудиторията ти реклама
 
Re: оптимизация на адсенс

Честно казано със сегашната цветова схема окото ми просто избягва адсенса (този розовия в статията)
Според мен трябва цветовата схема да отговаря на цветовата схема на самата статия, също така мисля, че е добре шрифтовете да са максимално близки.
Сериозен проблем ми се струва нерелевантността на рекламите които показва Google - в момента се вижда реклама на "В кое училище си учил?","Картички","Изтеглете Google Chrome".
 

Горе