SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

поддомейн за тематично съдържание

Ma57eR

New member
Удачно ли е и би ли имало тежест във връзка с тематично съдържание, домейн, чиято информация е разположена на различни поддомейни, които са тематични? Давам и пример какво имам предвид:

Домейна е фирми.com (примерно)
Поддомейни - бояджийски, строителни и т.н.
Резултат: бояджийски.фирми.com/гранде-бояджийница и т.н.

Ще се смята ли за тематично съдържанието в тези поддомейни погледнато от чичо Гошо?
 
Re: поддомейн за тематично съдържание

Би трябвало. Има колега от форума, който е построил сайта си по този начим и той най-точно може да ти каже. Като го гледам се класира доста добре.(freebg.eu)
 
Re: поддомейн за тематично съдържание

Удачно ли е и би ли имало тежест във връзка с тематично съдържание, домейн, чиято информация е разположена на различни поддомейни, които са тематични? Давам и пример какво имам предвид:

Домейна е фирми.com (примерно)
Поддомейни - бояджийски, строителни и т.н.
Резултат: бояджийски.фирми.com/гранде-бояджийница и т.н.

Ще се смята ли за тематично съдържанието в тези поддомейни погледнато от чичо Гошо?

тематиката се определя с алгоритъм за облак - демек събират се всички думи от сайта и се наслагват с тематиките в които може да участват - където е най-наситено - това е тематиката

искам да кажа че няма никакво значение как ще е - на субдомейн или подпапка

субдомейни правят обикновено порталите за да могат юзърите да наливат рейтинг на главния домейн ако са хиляди на брой нали и се предполага че си развиват сайтовете

пример руския пощенски сървър NextMail.Ru който е с тИЦ почти 2000 и ПР-6 и това е само от субдомени на хакери и порнаджии - нищо общо с тематиката - а главният домейн изобщо не го развиват - преди да пуснат субдомейните имаха почти нулеви рейтинги
 
Последно редактирано:
Re: поддомейн за тематично съдържание

Да, но в резултатите ще излизат по малко по-различен начин според мен.

Няма ли да се дава по-голяма тежест на сайт: бояджиски.фирми.com, отколкото на фирми.com/бояджийски при търсене на "бояджийски фирми" ?
 

Горе