SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

200% CTR в AdWords - чудото на природата?

spy

New member
Как се прави 200% CTR в AdWords? И аз не знам, но е факт:

200percent_google.jpg
 
Последно редактирано:
Re: 200% CTR в AdWords - чудото на природата?

Много просто - имаш една импресия и два клика от нея :)
 
Re: 200% CTR в AdWords - чудото на природата?

Вероятно са отворили веднъж в нов прозорец или таб, а после и от самия линк... Или нещо подобно.

Някой виждал ли е подобни резултати?
 
Re: 200% CTR в AdWords - чудото на природата?

Все пак се надявах google да има защита от подобни неща. Не е нормално да ме билват два пъти в тази ситуация. Излиза, че някой може да си клика като малоумен и да ми източи бюджета ...
 
Re: 200% CTR в AdWords - чудото на природата?

Все пак се надявах google да има защита от подобни неща. Не е нормално да ме билват два пъти в тази ситуация. Излиза, че някой може да си клика като малоумен и да ми източи бюджета ...

Ти откри Америка бе Колумб :) това е схема за преебавка от доста отдавна, но доколкото си спомням се правеше на принципа "Хайде да му накликаме рекламите докато му свърши бюджета", което целеше да се привлекат много различни "кликачи" за да са от различни IP адреси.
 
Re: 200% CTR в AdWords - чудото на природата?

Съмнявам се дори, че са от различни IP. Ако целта на някой е била да клика, то нямаше да кликне само два пъти, а 102. По-скоро е един и същи потребител, който е отварял рекламите в нов таб или прозорец, за да си запази всички на екрана и да ги разгледа. В случая преебавката е по-скоро, че google прибира пари за два клика от един потребител.
 

Горе