SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

3D модел на баня (Софтуер ???)

howlong

New member
Здравейте!

Трябва да направя ето такъв модел на баня, като от тази картинка. Като отраженията трябва да са като тези от снимката, тоест да има отражения на светлини и предмети от близки и далечни стени.

Кой софтуер ще ми препоръчате за целта?
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

3D max, Autodesk Maya, може и с photoshop

Не виждам как ще стане с Photoshop, някакви идеи или линкове? Благодаря :)

Имам приятел, който може да ти го направи, ако искаш и ако си склонен да платиш, разбира се.

Търся насоки, след което аз да го правя, но благодаря за предложението ;)
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

1-во тази картинка е 99.9% снимка а не 3D.

2-ро доста трябва да почетеш, за да направиш подобно нещо. Вземи си една книжка за 3D Studio Max или за Maya и почети. Photoshop-a ще ти трябва при всички положения за създаването на текстурите например, но без 3D софтуер няма да стане. :)
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

А някакви идеи как да пресъздам полировка в тази снимка. Понеже в момента изглежда матова, а целта е да се вкара правдоподобно отражение от лампички от отсрещните стени и изобщо повърхността да изглежда лъскава..
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Над изображението слагаш слой с желания гланц... блик или каквото искаш там, даваш му прозрачност, базикаш смесването на слоевете и ще се получи.
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Айде и аз да се изкажа.

Аз лично работя на Cinema 4D.
Моите уважения към предложенията на колегите - 3DS Max, Maya и т.н., но яко ще се озориш да постигнеш тази баня в тях.
Адски са добри програмите, но са и адски сложни.

Моят съвет е да пробваш C4D - много е лесна, това аз бих го реализирал за максимум половин час.
Никак не е трудно, малко игра със светлините и се получава. Тия Reflection-и са най лесните. Турваш една отметка в материалите и ей ти отражения.

@yellowdino не е снимка. 3D си е. Личи си.
Познава се по осветлението.
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Айде и аз да се изкажа.

Аз лично работя на Cinema 4D.
Моите уважения към предложенията на колегите - 3DS Max, Maya и т.н., но яко ще се озориш да постигнеш тази баня в тях.
Адски са добри програмите, но са и адски сложни.

Моят съвет е да пробваш C4D - много е лесна, това аз бих го реализирал за максимум половин час.
Никак не е трудно, малко игра със светлините и се получава. Тия Reflection-и са най лесните. Турваш една отметка в материалите и ей ти отражения.

@yellowdino не е снимка. 3D си е. Личи си.
Познава се по осветлението.
Защо да не слагат?
Точно в 3D-тата могат да сложат квото си искат.
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Ще пробвам и с Cinema 4D, наистина другите са доста усложнени софтуери..
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

И според мен си е 3d, просто таква съвършенство не може да се получи в реалността.

Пък за софтуера - всеки си ползва този който владее. Съмнявам се, човек който никога не е ползвал 3D софтуер, ще може да направи каквото и да е за половин час:)
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

@yellowdino не е снимка. 3D си е. Личи си.
Познава се по осветлението.

И според мен си е 3d, просто таква съвършенство не може да се получи в реалността.

Пък за софтуера - всеки си ползва този който владее. Съмнявам се, човек който никога не е ползвал 3D софтуер, ще може да направи каквото и да е за половин час:)

Точно защото не е съвършена, освен това има детайли, които един 3D специалист не би направил никога.
Например: Обърнете внимание на крачетата на шкафчето, които са развъртяни до различна степен всяко - т.е. някой е нивелирал шкафчето, което няма да направи никой на 3D. Вратичките са леко криви, което е естествено при не добра нивелация. Също така има доста шум, което се получава при снимане на такова осветление с нормален цифров фотоапарат.

Освен това на пръв поглед се виждат разминавания във фугите, които обаче не мога да определя на 100% дали просто изглеждат така заради качеството на снимката или наистина ги има.

И най-важното е, че като се правят 3D-та се правят да са лъскави и да продават (ако е от фирма, коявто се занимава с интериор и обзавеждане).

Би могло да е 3D ако човека, който го е правил е целял именно да изглежда като некачествена снимка и да си е пограл с нивелацията на шкафчето и вратичките.

Така или иначе казуса не е дали това е 3D или не, споменах го, за да подчертая на колегата, че това не е 3D - т.е. е трудно да получи точно такъв краен резултат.
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Ето нещо от мен.
Без много настройки, набързо съм го правил, че не ми се занимаваше много

1-2 светлинки, малко Global Illumination и толкоз.

44b36c137629c579.jpg


Ако искате може да го свалите от тук, работните файлове:
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=82f88007d4
 
Последно редактирано:
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Имам два въпроса..

Как да разгърна материала да се изобразява правилно, а не както ми го е разтеглило тук?

Как да направя снимка-рендер като твоята от вътре на банята?

Ето и файла с който работя в момента - http://dox.bg/files/dw?a=a6bd783518

Това ми е материала - http://dox.bg/files/dw?a=6c68031375

---

Също и как да направя съседните предмети да се отразяват в повърхността на банята?
 
Последно редактирано:
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Промени режима на текстурата от UV mapping на Cubic и готово. после намали размера и.
Ама като ти видях файла яко си оплел нещата.

Оправих се с доста от нещата, но ме интересува как да направя снимка от вътре (вътрешната страна на модела) като твоята? :confused: ;D
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

teestt.jpg


Рендването ми отнема адски много време - към 40 минути.

Сега ще разцъкам това с viewport-a.
 
Re: 3D модел на баня (Софтуер ???)

Не. Просто когато рендвам при настройки по подразбиране продължителността е наистина 10 минути макс, но пък резултата е такъв - http://img815.imageshack.us/img815/2307/60445668.jpg , а именно много Noise, което не ме задоволява като резултат.

Първата картинка е с барани настройки на Anti-Aliasing-a: Best при Min Level:4x4 и Max Level:8x8 , като така се получава по изчистен образ.

Иначе приемам съвети за компресия и оптимизация на рендването. Четох в интернет някои варианти с Transperanse на някои от обектите, но не съм тествал още..
 

Горе