SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

403 Forbidden - в GWT

ivok

Bashmaistora
От няколко дни има сериозно натрупване на грешки 403 за страниците в един сайт. GWT добавя поне по 20 всеки ден. Ако директно отворя адресите се зареждат без проблем. При извличане като Гугълбот от GWT всичко изглежда наред. Днес обаче забелязах, че за първи път е намалило страниците в индекса, което показва, че явно има проблем. Някакви идеи?

В роботс тхт е празно, а мисля че до скоро имаше това:

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/

Sitemap: http://www.site.com/sitemap.xml.gz

Всъщност преди това да се случи - първо не можех да събмитна сайтмапа в GWT - даваше 403 няколко дни.
Да не би някой ъпдейт да е затрил роботс.тхт, и текста който написах по горе?
 
Последно редактирано:
За: 403 Forbidden - в GWT

За: 403 Forbidden - в GWT

Тъй, тъй ... а при извличане на някоя страница, като googlebot какво ти дава?
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

HTTP/1.1 403 Forbidden
Date: Mon, 24 Sep 2012 07:48:57 GMT
Server: Apache
Vary: Accept-Encoding
Content-Encoding: gzip
Content-Length: 248
Keep-Alive: timeout=5, max=64
Connection: Keep-Alive
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>403 Forbidden</title>
</head><body>
<h1>Forbidden</h1>
<p>You don't have permission to access /
on this server.</p>
<p>Additionally, a 403 Forbidden
error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.</p>
</body></html>


Това е нещо ново ... явно нещо го спира.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

Какви хедъри показва тук?
Би трябвало всичко да е ок или временен проблем някакъв ако GWT го извлича правилно. Наблюдавай и кеша на страниците.

ЕДИТ: Сега се появи и предното ти мнение, за това добавям. Изглежда Гугъл наистина вижда 403. Махни htaccess файла временно и виж как ще е тогава.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

@scooby - на този адрес ми показва 200 OK.
Писах на хостинга да видим и те какво ще кажат.
Махнах .htaccess-a и пак го извлича като 403.
 
Последно редактирано:
Re: 403 Forbidden - в GWT

@scooby - на този адрес ми показва 200 OK.
Писах на хостинга да видим и те какво ще кажат.
Махнах .htaccess-a и пак го извлича като 403.

Значи каквото каза Cloxy общо взето. Но не е през htaccess файла, а по друг начин. Нека от хоста да видят.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

Проблема е решен с помощта на хоста, блокирани са били IP-та на гугъл...бива ли такива работи.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

Имало е .htaccess качен на сървъра, който е ограничавал IP-та на гугъл. Добре, че не живея от това, че иначе големи мизерии може да направи подобно нещо.
Всичко е наред вече, мерси на всички за помощта - давал съм ви репутации, не мога пак, а и не ви липсват. :)
 
За: 403 Forbidden - в GWT

За: 403 Forbidden - в GWT

Здравейте ще пиша тук за да не запълвам форума с подобни теми. Имам същия проблем във ГУТ ми пишеTotal robots.txt fetch errors Access denied
1errors 403. И аз съм на WP със същия код.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

Тогава пробвай с моето решение - виж от линка на скуби дали връща 200 OK, пробвай без хтаксес и се свържи с хоста дали не са сложили и при теб на сървъра някое ограничение за достъпващи ИП-та, някое от които гугълско.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

Един от най-известните в БГ, няма смисъл да ги клепам. Явно са недогледали нещата, но си представям ако сайта е ключов, какви злини може да причини няколко дни блокиране на Гугъл. Реагираха съвестно, извиниха се. Интересно ми е какво точно е направил Гугъл виждайки, че сайта е недостъпен - не следя СЕРП-а отблизо, но видях, че посещенията бяха драстично намаляли. Предполагам, че времененно ме е забил в трета глуха,а сега ще чакам да ме възстанови.
 
Re: 403 Forbidden - в GWT

Значи какъв е резултата от няколко дни забрана на IP-тата на гугъл - почти половината страници , които бяха индексирани са вън от индекса. Мамицата му, като трябва да влезнат в индекса, чакам по седмица, ама като са недостъпни, излитат от индекса със скоростта на светлината.
Не знам как да се предпазите от подобни злини, но забележите ли в GWT 403 не се бавете като мен, защото инфото в нета беше, че може гугъл да имат проблем и да изчакам, естествено кой да подозира, че хостинга може да ти спретне такава шитня.
 

Горе